Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Já miluji Opavu. Amatérští fotografové a kameramani zachytili jedinečnost města

  • Opava,

Netradiční pohled na město přinesla fotografická a video soutěž Já miluji Opavu, kterou vyhlásilo Mendelovo gymnázium ve spolupráci s opavskou radnicí. Soutěžící svými snímky, ukázali, čím je pro ně slezská metropole jedinečná.

Za uspořádáním soutěže Já miluji Opavu stojí vášnivý fotograf, učitel na Mendelově gymnáziu a opavský rodák Adam Wiltsch. Chtěl, aby snímky Opavy prezentovaly její krásu. Porota hodnotila víc jak 100 prací, které zaslali autoři všech věkových kategorií: od dětí, přes mládež a dospělé až po seniory.

Adam Wiltsch, předseda poroty a organizátor soutěže: „Upřímně řečeno jsem nečekal takový zájem. Hodnotit 115 fotografií bylo pro mne velmi těžké.“

Fotografové mohli přispívat do tří kategorií: Architektura, Život ve městě a Pomoc druhým. Video bylo na volné téma. Na snímcích jsou vidět známá opavská místa, jako radnice zvaná Hláska, Kostel sv. Hedviky nebo bývalé obchodní centrum Breda a Weinstein. Ale ukázaly i idylická, neznámá zákoutí nebo drobné momentky z běžného života.

Veronika Poustková, 2. místo, foto téma: Život ve městě: „Fotila jsem s kamarádkou, když jsme spolu byly veku, v kavárně.

Mnohé soutěžní práce byly poznamenané koronavirovou krizí, která nám totálně změnila život. Symbolem se staly roušky, nemocnice a také zavřené restaurace.

Šimon Černík, 1. místo, kategorie  volné video: To téma, jsem měl v hlavě delší dobu. Věděl jsem, že bych chtěl něco takového natočit. Teď když přišla ta soutěž, tak jsem to vzal jako příležitost udělat větší projekt.

Na úspěšný první ročník soutěže chce její organizátor Adam Wiltsch navázat v příštím roce. kategorie by chtěl doplnit také literárními a výtvarnými pracemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy