Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

19letý mladík z Opavy chtěl vložit do bankomatu padělané dvoutisícikoruny

  • Opava,

Chtěl navýšit peníze svého účtu a tak přišel do bankomatu vložit padělané peníze. Nevyšlo mu to poprvé, ani podruhé a pak si pro 19letého mladíka z Opavy přišli kriminalisté. Teď mu hrozí až osmileté vězení.

Bankomat zaznamenal už v lednu první pokus 19letého mladíka o vložení falešné dvoutisícikoruny. Padělky údajně získal prodejem určitého zboží od neznámých osob.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Věděl, že se jedná o padělek, přesto si zkusil navýšit finance na svém účtu. Byl neúspěšný, bankomat dvoutisícovku zadržel. Přestože bankomat vydal o zadržení potvrzení, měl přijít muž ke stroji za pár dnů a pokus s další bankovkou, kterou získal tentokrát od známého, zopakovat."

Ani tentokrát mu „nepřálo štěstí,“ proces zadržení se holt zopakoval. Policisté dostali o události oznámení až koncem května a okamžitě se pustili do vyšetřování.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Prověřování mělo rychlý spád - vrchní komisař odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství v těchto dnech obvinil 19letého muže z Opavy ze zločinu padělání a pozměnění peněz."

Policisté prověřili standardními kriminalistickými postupy všechny informace související s pokusy o udání bankovky v bankomatu a postupně se jim v hledáčku stále častěji objevovalo jméno nyní již obviněného muže. Teď mu hrozí až osmileté vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy