Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka doma upadla na podlahu a nemohla se zvednout, syn jí na dálku zavolal na pomoc strážníky

  • Opava,

Seniorce, která ve svém bytě upadla na zem a nemohla se zvednout, pomohli v pátek 13. srpna 2021 strážníci Městské policie Opava a také profesionální hasiči. Informaci o ženě předal strážníkům na lince 156 její syn, který byl v té době v Olomouci. Řekl, že mu volala sousedka s tím, že maminka upadla na zem a byt je uzamčený. O zásahu informovali na svém facebooku strážníci MP Opava.

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Hlídka na místě zjistila, že za uzavřenými dveřmi v bytě volá o pomoc paní, která upadla doma na podlahu a neumí vstát a otevřít vstupní dveře od bytu. Hlídka na místo zavolala kolegy z HZS. Na místě velitel jednotky rozhodl o vstupu do uzavřeného bytu přes otevřenou ventilačku okna." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla ohlášena sedm minut po 11. hodině. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů HZS MSK ze stanice Opava. Byt byl otevřen přes okno." 
Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Po otevření bytu na zemi nalezena žena ročník 1937, která před několika hodinami zakopla a upadla na zem. Hlídka ji pomohla se posadit na židli a sousedky poskytly postižené vodu na pití."

Podle ředitele strážníků seniorka nebyla viditelně zraněná a přivolání lékařské pomoci nepožadovala. Řekla, že počká na syna, který má přijet okolo 14 hodiny z Olomouce. 

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Obě nezúčastněné osoby, které jsou dobré kamarádky seniorky se nabídly, že s paní do příjezdu jejího syna v bytě zůstanou. Při vstupu do bytu záchranáři nedošlo k žádné majetkové škodě. Děkuji všem zúčastněným složkám i laskavým sousedkám za perfektní spolupráci."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy