Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič se zákazem řízení ujížděl opavským policistům

  • Opava,

Policisté v Opavě si náhodou všimli řidiče v projíždějícím autě, o kterém věděli, že má zákaz řízení až do roku 2023. Rozhodli se proto zakročit a auto zastavit. Jenže 30letý muž za volantem šlápl na plyn a snažil se ujet přes centrum města. To se mu ale nepodařilo a policisté ho nakonec dopadli.

Ve středu 18. srpna po 18. hodině dohlíželi policisté z oddělení hlídkové služby v Opavě na ulici Pekařská na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Najednou kolem projížděl řidič ve voze Škoda Superb, o kterém věděli, že má z minulosti vysloven zákaz řízení. Policisté proto zapnuli majáky, sirénu i blikající nápis STOP a chtěli auto zastavit. Řidič ale nereagoval.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Na použití těchto signálů však výše uvedený řidič škodovky nereagoval, zvýšil rychlost své jízdy a začal ujíždět po ulicích Pekařská, Horní náměstí, Mezi trhy, Dolní náměstí, Sněmovní až na opavskou ulici Masarykova třída."

Tam se zastavil a policisté ho tak dopadli.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Bylo zjištěno, že se opravdu jedná o 30letého muže z Opavy, který má rozhodnutím Magistrátu města Opavy vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2023."

Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle vyzněly negativně.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je celá záležitost nadále prověřována ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."

Za toto jednání může jít muž i do vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy