Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako kdysi v Americe: kovbojové v koňském sedle doručují poštu

  • Opava,

Pony express připomíná Ameriku 19. století, kdy kovbojové doručovali poštu v koňském sedle. z východního na západní pobřeží to osamělí jezdci zvládli za několik dní. Poštu teď mohli kovbojům svěřit také Opavané. Pohledy či dopisy mohli rozeslat do celého světa.

Na Dolním náměstí vyrostla na čas malá poštovna. Ten, kdo zde předal k odeslání pohled či dopis, mohl počítat tím, že jej stejně jako v Americe v 19. století budou přepravovat jezdci na koních. Doručení garantují do všech koutů světa.

Ondřej Binar, pošťák, Československý Pony express: „Pohlednici orazíme, předáme koni. Koně to převezou přes svou trasu na různé pošty a rozešlou se do celého světa.“

V Opavě mohli lidé poštu kovbojům svěřit po 21. Nicméně v republice se Pony express jel poprvé už v r. 1988. Protože v té době bylo vše „americké“ nepřijatelné, je s podivem, že kovbojové s klobouky, v červených košilích a se žlutými šátky vládnoucím komunistům nevadili.

Miroslav Kozelský, předák moravské severní větve, Československý Pony express: „Oni většinou na štěstí nevěděli, o co jde. A nás si v podstatě nikdo nevšímal.“

Jezdci na koních se střídají po 20 km. Zásilky zavezou do určitých míst, odkud je pak převezme Česká pošta a dopraví k adresátům.

David Hanák, jezdec, Československý Pony express: „Trasu se snažíme vybírat tak, ať jedeme co nejméně po silnici. Volíme zkratky, lesní či polní cesty.“

Pony express garantuje doručení zásilky za jakýchkoliv okolností. Pokud kurýr nebude moci použít koně, bude se muset vydat na trasu po svých.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy