Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Opavy můžete vyrazit se skauty na výlet Hvozdnickým expresem

  • Opava,

Opavská kulturní organizace (OKO) připravila ve spolupráci s opavskými skauty a Hvozdnickým expresem na první zářijovou sobotu (4. 9.) zábavné putování s doprovodným programem, které startuje na opavském východním nádraží v 11:47 hodin.

Jízdu výletním vlakem z Opavy do Svobodných Heřmanic cestujícím zpříjemní členové opavské skautské kapely, v cílové zastávce je pak pro účastníky výletu připraven program pro děti i dospělé.

Ivana Maloušková, kurátorka expozice Cesta města OKO: "Historický autobus doveze zájemce z nádraží do centra Svobodných Heřmanic, kde mohou v 11:00 hodin a 15:00 hodin navštívit komentované prohlídky kostela Nejsvětější Trojice, v němž se rovněž nachází unikátní zvon z opavského kostela svatého Václava, jenž je nyní součástí Domu umění. Návštěvníky chrámem provede kronikář obce Denis Lampa."

Na nádraží budou připraveny drobné doprovodné aktivity a také infostánek OKO. Zájemci mohou navštívit okolí Svobodných Heřmanic s proslulým zatopeným lomem Šífr nebo pozůstatky po těžbě břidlice v nedalekých Jakartovicích.

Petra Špornová, mluvčí opavské kulturní organizace: "Cena jízdenky, která se kupuje přímo ve vlaku, činí 30 korun pro dospělého a 7 korun pro dítě. Jízdné v historickém autobuse je dobrovolné."

V případě nepřízně počasí se program ruší. Aktuální informace jsou zveřejňovány na facebookové stránce Expozice Cesta města, Putování se skauty Hvozdnickým expresem, nebo na internetových stránkách expozice Cesta města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy