Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelka Domova Bílá Opava Marie Nováková oslavila 100 let

  • Opava,

Jedno století života oslavila Marie Nováková, která pochází z Malých Hoštic. V současné době žije v Domově Bílá Opava. Tam také přijeli s gratulací členové nejbližší rodiny.

Marie Nováková se narodila v roce 1921 v Malých Hošticích. Až do roku 1997 zde žila ve svém domě, který ale k zničila povodeň. A tak se odstěhovala k neteři. Vlastní děti, po kterých toužila, s manželem neměli. Proto k šesti dětem své sestry měla velmi blízko.

Alžběta Vehovská, neteř Marie Novákové: „Neměla děti,  tak byla ráda, když jsme byli u ní. Starala se o nás a pomáhala s výchovou.“

Od roku 2013 žije v Domově Bílá Opava. Postupem času začala mít problémy s pohybem i s komunikací. Nyní má paní Nováková ráda svůj klid. Často ale sedává na zahradě. Nevynechá žádnou bohoslužbu. Je obdivuhodné, že ani ve vysokém věku netrpí žádnými zásadními zdravotními potížemi.

Anna Bittovská, neteř Marie Novákové: „Teta byla nasazena v Německu, má nějaký ten drajv v sobě, pevnou vůli.“

Na oslavu významného jubilea, rovné stovky, se připravovala spolu s pracovnicemi domova.

Vendula Meinholdová, pracovník přímé péče, Domov Bílá Opava: „Marušku jsem okoupala, načesala, oblíkli jsme oblečení, které by se hodilo na dnešní den.“

Paní Nováková má ráda sladké, a tak na narozeninové hostině nemohl chybět dort. Na malou oslavu byli pozváni členové rodiny. S oficiální gratulací přišel také primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Svým vystoupením paní Novákovou potěšily také děti z Mateřské školy Srdíčko v Opavě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy