Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli protikoronavirovým opatřením vynechaly folklórní festival Chodníčky k domovu především zahraniční soubory

  • Opava,

V Opavě se setkali milovníci folklóru. 36.ročník mezinárodního festivalu Chodníčky k domovu byl ale letos skromnější, než v minulých letech. Kvůli nejisté situaci ohledně pandemie koronaviru si návštěvu odpustily soubory ze zahraničí, které bývají ozdobou dvoudenní přehlídky.

Folklórní festival Chodníčky k domovu byl založený v roce 1986. Zpočátku na něm účinkovaly pouze soubory z Opavy a okolí. Později přehlídku ozdobily také uskupení ze zahraničí. Tentokrát ale většina zůstala doma.

Soňa Wenzelová, organizátorka akce, ved. folklórních souborů Úsměv a Vrtek: „Je to tím, že měly i strach, že měly strach, že kdyby se vrátili zpět do své země, aby je nečekala omezení v podobě karantény."

A tak byl průvod, který každoročně prochází městem a zve kolemjdoucí na festival, tentokrát výjimečně krátký. Na opavském Dolním náměstí se na venkovní scéně představil například Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Hlubinka z Ostravy nebo Antigoni z Krnova. Z polské Ratiboře přijel jediný zahraniční soubor seniorských tanečníků.

Barbara Mika, folklórní soubor Strzecha, Polsko: „Pro nás je to zábava. Netančíme složité choreografie jako kdysi. Ale tančíme takové tance, které se shodují s našimi fyzickými možnostmi.“

Nechyběly samozřejmě ani domácí soubory Úsměv, Vrtek a Ischias.

Mezinárodní folklórní festival Chodníčky k domovu pořádá opavské Středisko volného času. Bez přerušení se do slezské metropole vrací už 36 let. Vloni ale kvůli protikoronavirovým opatřením museli pořadatelé vměstnali dvoudenní přehlídku do jediného dne.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy