Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Malé Hoštice v novém kabátě

  • Opava,

Základní škola v Malých Hošticích má novou fasádu i střechu. Během čtyř měsíční rekonstrukce se budova z 2. poloviny minulého století proměnila na moderní stavbu. A bylo na čase: do střechy zatékalo a zdi jímaly vlhkost. Díky zateplení škola také ušetří na vytápění.

Základní škola sídlí v Malých Hošticích v této budově již od 70. let minulého století. Od té doby se zde ale žádné větší úpravy nedělaly. A tak bylo na čase se do nich pustit.

Miroslava Konečná (OMČO): „Myslím, že to bylo na poslední chvíli i se střechou, kde už zatékalo. Vzhledem k tomu, že okna, už neodpovídala dané kvalitě ,tak zastupitelé rozhodli před třemi lety, že obec zafinancuje výměnu oken. A na to následovala tato fasáda."

Venkovní plášť budovy dělníci zateplili a uliční část ozdobily dřevěné žaluzie, které dodávají stavbě lehkost. Došlo také na renovaci střechy. Veškeré opravy za 9,4 mil. korun byly za čtyři měsíce hotové.

Marcela Rončková, ředitelka ZŠ Malé Hoštice: „Na začátku června, když začaly stavební práce, jsme upravili rozvrh. Učitelky učily děti venku a podnikaly s nimi výlety.“

Uliční fasáda s dřevěnými prvky koresponduje s prosklenou venkovní učebnou, která byla postavena na školní zahradě a od loňského roku slouží především pro výuku přírodovědných či technických předmětů. Nově je střecha učebny osázená zelenými rostlinami – skalníky a netřesky. Vidět je na ni z okna, které úpravou fasády vzniklo v prostorách družiny.

Ale nebuduje se jen venku. Před pár lety byl uprostřed schodiště postavený výtah a škola se tak stala bezbariérovou. Do nevyužitých sklepních prostor se teď přestěhovala obecní knihovna. Takže školáci to budou mít pro povinnou četbu blízko.

Marcela Rončková, ředitelka ZŠ Malé Hoštice: „V době, kdy děti nenavštěvovaly školu a učily se z domova on–line, tak jsme využili této příležitosti, a v naší škole jsme mezitím vybudovali veřejnou knihovnu.“

Pěti třídní škola se 70 žáky má také novou, moderně vybavenou učebnu pro výuku cizích jazyků. A v budoucnu se mohou děti těšit také na speciální učebnu s prozatímním názvem Dílna nápadů, kde bude výuka probíhat s pomocí virtuální reality.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy