Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dominik Fajkus vydal interaktivní učebnici klavíru pro děti i dospělé

  • Opava,

Dominik Fajkus vydal klavírní školu pro začátečníky. Jde o interaktivní knihu, kde s pomocí videí ukazuje, jak jednotlivé skladby správně zahrát. Virtuální učitel také přidá rady a zajímavosti o hudbě i technice. Své pokroky pak žáci mohou natočit a posílat přímo autorovi publikace.

Domink Fajkus je pianista samouk. K nástroji si sedl až ve svých 18 letech a dopracoval se ke koncertům i k vlastnímu vzdělávacímu pořadu, ve kterém se snaží dětem a mladým lidem zábavně přiblížit krásu klasické hudby. Teď napsal učebnici klavíru. Impulsem k tvorbě mu byl loňský lockdown, který mu znemožnil setkávat se se svými žáky. 

PianoBook propojil svět not s virtuálním prostorem. Ve výukových videích Dominik Fajkus vysvětluje, jak jednotlivé skladby hrát, na co dát důraz a jakou techniku použít.

Dominik Fajkus, skladatel a klavírista: „Všechny skladby jsou mé vlastní. Ale ne všechny byly složené pro tuto učebnici. Některé z nich hraji na svých koncertech sólově. Ale já jsem si je převedl do jednoduššího formátu.“

PianoBook může k výuce použít každý, kdo má chuť s hrou na klavír začít. Mohou to být děti nebo i dospělí, kteří si třeba konečně mohou splnit sen naučit se na piano hrát.

Ondřej Šplíchal, žák D. Fajkuse: „Ta kniha je pro mne motivační. Vezmu si z ní jen nějaký hudební motiv, který si pak transformuju do něčeho komplexnějšího, co zní i dle mého lépe.“

Výhodou této virtuální notové školy je, že žáci mohou se svým učitelem také komunikovat. Odesílat mu internetem výsledky svého snažní a pak se těšit na reakci učitele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy