Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trhovci mohou prodávat vánoční zboží ve Slezance

  • Opava,

Vládním nařízením zrušené Vánoční trhy se sice konat nemohou, ovšem opavští prodejci přece jen budou mít nakonec možnost připravené zboží zákazníkům nabídnout. V obchodním centru Slezanka, které je nevyužívané, mohou teď rozbalit své stánky.

Na poslední chvílí vládou vydané rozhodnutí o zrušení Vánočních trhů stánkařům velmi zkomplikovalo život. Do přípravy zboží či občerstvení už dávno investovali, takže takto by veškeré vánoční zboží i potraviny přišly na zmar. Proto město poskytlo zdarma prostory bývalého nákupního centra Slezanka, aby zde mohli připravené zboží prodávat.

Roman Konečný, mluvčí, Magistrát Opava: Respektujeme nařízení Vlády zakazující konání vánočních trhů. Chceme však pomoci stánkařům, kteří se na trhy připravovali dlouhé měsíce. Současně chceme vyjít vstříc lidem, kteří si na oblíbených trzích chtěli v adventním čase nakoupit.

Kdo má zájem, může zde vybalit své zboží a prodávat. Prozatím nabídky využilo 8 prodejců. Mohou se ale připojit i další. Lidé si mohou nakoupit denně od 10 do 18 hodin až do 23. prosince. Vstoupit mohou s respirátorem. Dřevěné stánky na Dolním náměstí určené pro prodej vánočního zboží, tady prozatím zůstanou.

Martin Žižlavský, provozovatel Vánočních trhů, Opava: „ Pokud by došlo k rozvolnění opatření, jsme připraveni Vánoční trhy otevřít.“

V provozu zůstaly také stánky na Horním náměstí, které nejsou součástí Vánočních trhů a prodává se v nich občerstvení už od října. Platí zde ale zákaz konzumace jídla a pití na místě, lidé si musí vše odnést s sebou.

Nahlásit chybu

K tématu

Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...


Nejčtenější zprávy