Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do babyboxu v Opavě byla odložena holčička, zachránil už osmé dítě

  • Opava,

Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě byla v úterý dopoledne odložena holčička. Dostala jméno Olinka. Opavský babybox tak zachránil za dobu své existence už 8 dětí a tím se dostal na první příčku v Moravskoslezském kraji. Celkově jde letos v Česku už o patnácté odložené dítě.

Čidlo opavského babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě se rozeznělo v úterý 7. prosince v 11:07 dopoledne.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR: "Do mého mobilu přišla zpráva s fotografií interiéru babyboxu. Děťátko bylo oblečeno v šedé zimní kombinéze s kapucí a na cestu do světa dostalo plyšového medvídka. Vzápětí v babyboxu přibyla velká igelitová taška, jež svým rozměrem znemožnila, aby se dvířka babyboxu zavřela."

Nešťastná žena odkládající dítě je tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znova, tentokrát už bez igelitky.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR: "Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo."

Podle ošetřující lékařky je holčička stará několik měsíců a na první pohled v pořádku.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR: "Pojmenoval jsem ji Olinka podle Olgy Stanley, pracovnice společnosti, jež spolek Babybox opakovaně velkoryse podpořila, naposledy to bylo 6. prosince při otvírání babyboxu nové generace v Klatovské nemocnici."

Opavský babybox s osmi odloženými dětmi se dostal na smutné první místo v Moravskoslezském kraji.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR: "Se svými 56 000 obyvateli tak Opava vede - má jedno odložené děťátko na 7 000 obyvatel. Olinka zvýšila skóre holky versus kluci 126:103."

Malá Olinka získá tradiční zlatý dukát do kolébky, na kterém bude vyraženo pořadí zachráněného dítěte. Za dob existence babyboxů je to už v 229. v pořadí. Letos zachránily babyboxy v Česku už 15 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail