Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí nejstarší krytý zimní stadion v ČR čeká rekonstrukce. Opava se dočká moderního sportoviště

  • Opava,

Příští rok na jaře by mohla začít rekonstrukce opavského zimního stadionu. Jeho stav je už mnoho let neuspokojivý. Chybí tady zázemí pro sportovce i diváky. A budova má vysokou energetickou náročnost. Od 50. let, kdy byla ledová plocha zastřešená se tady žádné větší úpravy neprováděly. Město na opravy vyčlenilo 218 mil. korun.

Opavané se mohli vlastním zimním stadionem pyšnit už v polovině 19. století. Nejprve se jednalo o ledovou plochu pod širým nebem. Ta byla v 50. letech minulého století zastřešená. Přistavený byl hotel a restaurace. 

René Holuša, výkonný ředitel HC Slezan Opava: „V podstatě je to nejstarší zimní stadion, který stojí v ČR. Zaspalo se tady určitě. Rekonstrukce byla potřeba už před nějakými dvaceti lety.“

Stísněné, špatně větrané šatny, chybějící tělocvična pro přípravu sportovců, nedostatečné zázemí pro diváky – s těmito problémy se zimní stadion potýká už delší čas. Peníze na modernizaci za 218 mil. korun se našly v rozpočtu města ale až nyní. Ve hře jsou také dotace z Národní sportovní agentury. S bouracími a následně stavebními pracemi by se mělo začít na jaře, po skončení hokejové sezóny. 

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: „Chceme nechat dohrát letošní sezónu, potažmo sezónu příštího roku. Tzn. jakmile by hráči v dubnu skončili, tak v květnu by mohly být zahájeny bourací práce.“

Výstavba nového zimního stadionu bude trvat rok. Během té doby budou muset hokejisté dojíždět na tréninky do okolních sportovišť.

Dalibor Bárta, jednatel HC Slezan Opava: „Domluvený máme předběžně stadion v Kravařích. Samozřejmě kapacitně nám to pak od listopadu nebude dostačovat. Takže záložní plán máme ještě stadion v Horním Benešově.“

Sportovci se pak budou moci těšit na skvělé zázemí s prostornými šatnami, wellness centrem, tréninkovou plochou i tělocvičnou. Diváci budou mít k dispozici komfortnější hlediště. Bude tady také restaurace. 
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy