Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní prázdniny mohou děti strávit na táboře

  • Opava,

V některých okresech už začaly týdenní jarní prázdniny. Opavsko se dostane na řadu v posledním únorovém týdnu. Děti mohou tento čas strávit s aktivitami, které pro ně připravilo opavské středisko volného času. Nabídka je pestrá a většina připravených táborů už je obsazená.

Děti mohou vybírat z celkem devíti táborů. Pro milovníky zvířat je určený dvoudenní pobytový tábor v Bruntále. Další už jsou příměstské. Některé trvají kontinuálně celý týden, jiné jsou pouze jednodenní. Během prázdninového týdne mohou děti hrát divadlo, věnovat se různým sportům nebo se naučit zajímavé výtvarné techniky. Připraveny jsou rovněž dva výlety. Nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Pojede se do nošovické automobilky a do Jihlavy.

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: „Je to nabídka něčeho nového, spíše zpestření, abychom nezůstávali jen v Opavě a poznali něco nového.“

Letošní novinkou je týdenní příměstský tábor plavání, kde se děti naučí potápět či plavat s ploutví. Ti, které baví práce v dílně, najdou zázemí v opavské střední škole technické.

Eva Vondálová, pedagogický pracovník, SVČ Opava: „Určitě zase navštíví nástrojárnu a laboratoř virtuální reality, vyzkouší si virtuální svařování. A potom si v dílně vyrobí zase nějaký výrobek.“

Většina jarních táborů už je obsazených, ale volná místa se ještě najdou. Zájemci se mohou přihlásit jako náhradníci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy