Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava přispěla záchranářům 300 tisíc korun na nový dýchací přístroj

  • Opava,

Opavští záchranáři získali nový špičkový dýchací přístroj. Jde o moderní transportní ventilátor MEDUVENT Standard včetně příslušenství, kterým je čerstvě dovybaveno vozidlo rendez-vous. a pořízení přispělo záchranářům město částkou 300 tisíc korun.

Petr Černohorský, ředitel opavského územního odboru ZZS MSK: "Ventilátor využívá turbínu a umožňuje jak invazivní, tak i neinvazivní plicní ventilaci pacientů všech věkových kategorií. Technologie zajišťuje provoz s minimální spotřebou externího kyslíku a integraci tlakově i objemově řízené ventilace. Použití šetrných ventilačních režimů výrazně zkvalitní péči o osoby s nutností řízené ventilace."
Tomáš Navrátil, primátor Opavy: "Spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou je pro nás prioritní, stejně tak je pro nás důležité, aby záchranáři měli co nejlepší možné vybavení. Novému přístroji přeji, aby se co nejčastěji dostal k potřebným pacientům a pomohl se záchrannou jejich životů."

Přístroj bude součástí vybavení lékařského vozidla, pracujícího v tzv. setkávacím systému, které zajišťuje péči o pacienty ve spádové oblasti Opava a podílí se také na realizaci sekundárních mezi nemocničních transportů.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail