Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Vůz v Opavě nezastavil na značce STOP, z obou stran ho “sestřelila” dvě auta najednou

  • Opava,

Na křižovatce ulic Pekařská a Nákladní v Opavě se ve čtvrtek 13. října dopoledne stala vážně vypadající dopravní nehoda. Řidička osobního vozidla Renault na značce STOP nezastavila a vjela do křižovatky, kde do ní v jeden okamžik narazila další dvě osobní auta. Řidička byla při srážce zraněna.

video: FB Městská policie Opava

Nehoda se stala asi 15 minut před jedenáctou hodinou dopolední. Za volantem Renaultu Megane seděla 48letá žena z Bruntálska a jela po vedlejší ulici Pekařské, ve směru od městské části Kateřinky do centra statutárního města.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Při své jízdě však z doposud přesně nezjištěných příčin nerespektovala dopravní značení a ve snaze projet křižovatku s ulicí Nákladní rovně nedala přednost v jízdě zleva jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky VW Golf, které řídil 63letý muž z Opavska. V prostoru křižovatky zároveň došlo i ke střetu se zprava jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Mitsubishi Space Star, jenž řídil další 63letý muž z Opavska. Při této dopravní nehodě utrpěla zranění lehčího charakteru výše uvedená řidička a také druhý ze shora jmenovaných mužů a tyto osoby byly převezeny sanitními vozidly k lékařskému vyšetření a k ošetření do Slezské nemocnice v Opavě.”

Podle policie nikdo jiný nebyl zraněn a dechová zkouška u všech účastníků nehody byla negativní.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši téměř 500 tisíc korun. Od doby dopravní nehody do třinácté hodiny odpolední téhož dne byl a je provoz v dané křižovatce a v bezprostředním okolí kyvadlově řízen opavskými dopravními policisty. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.”

Video a prvotní informace k nehodě zveřejnila na svém facebooku Městská policie Opava.

facebook Městské policie Opava: “Ruská ruleta v Opavě? Nevíme co přesně vedlo řidiče/ku vozidla k nerespektování dopravní značky STOP, ale co víme je, že dostat se do lisu mezi dvě projíždějící vozidla nebylo určitě příjemné. Křižovatka ulic Pekařská x Nákladní a vozidlo Renault v hlavní roli. Doufejme, že se nikomu nic vážného nestalo.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy