165 metrů dlouhý kolos dorazil do Opavy. Ti, kteří do něj nastoupili doslova prošli příběhem party mladých lidí, kteří přes cigarety a alkohol skončili u tvrdých drog.
Netradiční prostředí vlaku nabídlo přednáškové prostory, kinosály i interaktivní místa.
Návštěvníci sledují po částech film. Pomyslně pak projdou plátnem a dostanou se na reálné místo příběhu. Tím je třeba bar, místo autonehody, nebo vězeňská cela. Osm ztvárněných míst působí velmi autenticky a vtahují návštěvníky do děje. Ti někdy mohou být přímo samotnými aktéry.
Místa, kde se příběh odehrává, jsou ztvárněna velmi sugestivně. Mnohdy působí až děsivě. Třeba feťácké doupě každý raději rychle mine. Staré křeslo, všudypřítomné odpadky, injekční stříkačky … to všechno působí tak, jako bychom procházeli skutečným, vybydleným domem. Jenže to nemusí být v životě narkomana zdaleka to nejhorší. Může přijít i smrt.
Příběh vybízí diváky k tomu, aby mladí lidé nad experimentování s drogami přemýšleli. A aby přijali fakt, že drogy jim může nabídnout třeba i kamarád.
Drogový vlak totiž sviští neuvěřitelně rychle. A vystoupit z něj není vůbec jednoduché. Někdy pomůže včas zatáhnou za záchrannou brzdu.
Na trať vyrazil Revolution Train v roce 2015. Od té doby prošly s lektory vnitřní expozicí statisíce návštěvníků z nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a Německa.