Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy v Opavě skončí v listopadu

Opava |

Sezóna farmářských trhů se pomalu blíží ke konci. Zákazníci si mohou produkty regionálních pěstitelů a výrobců budou moci na Dolním náměstí nakoupit ještě do poloviny listopadu. A těšit se mohou také na tradiční zabíjačku.

Prodejci se do Opavy na Farmářské trhy sjíždějí od konce dubna. Zatímco na jaře převažovaly na stáncích především sazenice a květiny, teď už mají farmáři sklizeno a pulty plní zejména ovoce a zelenina.

Martin Žižlavský, provozovatel Farmářských trhů v Opavě: „Nabízíme klasiku: výpěstky ovoce a zeleniny občas zpestřené ještě o jiný sortiment. Aktuálně třeba cibulky lilií, dřevěné či masové výrobky.“

Opavské Farmářské trhy slaví svou 11. sezónu. Organizátoři se po celou dobu snaží, aby prodávané produkty pocházely pokud možno od malovýrobců a malopěstitelů ze zdejšího regionu.

Daniel Hluchý, Řeznictví-uzenářství Větřkovice: „Nejvíce se prodávají jitrnice, jelítka. Celkově a vůbec zabijačkové výrobky.“

Eliška Böhmová, soukromá pěstitelka zeleniny, Opava: „Nabízíme čerstvě sklizená jablíčka, petržel, celer.“

Sára Bolacká, Zahradnictví Weiss, Otice: „Momentálně prodáváme zejména dušičkové vazby, chryzantémy, macešky.“

Stánky lemují Dolní náměstí vždy tři dny v týdnu. Bývá jich tady od 15 do dvaceti. Trhovci teď nabízejí především brambory, cibuli, kořenovou zeleninu, dýně nebo také květiny, džemy, marmelády i pečivo. Občas nabídku zpestří rukodělné výrobky.

Martin Žižlavský, provozovatel Farmářských trhů v Opavě: Je tady asi 80% stabilních prodejců, kteří jezdí pravidelně ve středu, v pátek a v sobotu. Asi 20% pak přijíždí nepravidelně.“

Během podzimních dní bývá na tržišti nejvíce rušno. V tento čas se pulty se prohýbají pod čerstvě sklizenou úrodou.

zákazník: „Líbí se mi, že je tady výběr ovoce, zeleniny a všeho ostatního. A je to tady levnější.“

Na sobotu 5. listopadu se chystá zabíjačka, kde budou moci lidé ochutnat tradiční masové výrobky. Farmářské trhy skončí 11. listopadu. Dolní náměstí ale neosiří nadlouho. Už za další dva týdny tady začnou trhy vánoční.


Nahlásit chybu


K tématu

Farmářské a rukodělné trhy jsou v Havířově stále více oblíbené

31. října 2025 11:22 | Havířov | Bára Kelnerová

Farmářské a rukodělné trhy v Havířově lákají místní, ale i návštěvníky z okolí. Nabídka je pestrá. Od čerstvé zeleniny, sýrů a domácího pečiva až po originální dekorace či dárky od šikovných řemeslníků.

Farmářské trhy jsou v Havířově stále více oblíbené

3. listopadu 2025 10:17 | Havířov | Bára Kelnerová

Farmářské a rukodělné trhy lákají v Havířově místní obyvatele, ale i návštěvníky z okolí. Nabídka je pestrá. Od čerstvé zeleniny, sýrů a domácího pečiva až po originální dekorace či dárky od šikovných řemeslníků.

Farmářské trhy budou plné gastro a rukodělných produktů i atrakcí pro děti

8. července 2025 15:53 | Karviná | Gabriela Stašová

Farmářské trhy v Karviné se uskuteční opět 16. července na Masarykově náměstí od 8 do 17 hodin.


K požáru pekárny v Horní Suché se zraněnými spěchali hasiči i záchranky

Včera 22:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek večer pekárnu v Horní Suché. Do akce bylo nasazeno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pro zraněné přiletěl vrtulník.

Policie hledá dítě v ohrožení. 14letá dívka odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně

Včera 18:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila status Dítě v ohrožení. Hledá 14letou dívku, která odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně. Má zdravotní problém a musí pravidelně užívat léky, které nemá u sebe.

Opilá řidička srazila v Čeladné dvě děti na chodníku. Od nehody utekla a pak ji srazil vlak

Včera 19:44, vydáno včera 11:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Opilá sedla za volant a v Čeladné při nebezpečném předjíždění vyjela ze silnice na chodník a tam srazila dvě jedenáctileté dívky. Od nehody utekla a později ji našel policejní pes u kolejí, kde ji srazil vlak. Jednu ze sražených dívek přepravil do nemocnice ve vážném stavu vrtulník.

Porubu rozzářily záhony. A květinová louka na Francouzské ulici nabídne novinku

Včera 17:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Příroda se opět s jarním počasím probouzí k životu. Poruba také letos v tomto období pokračuje v obnově a výsadbě veřejné zeleně - vysazují se nové záhony, keře i stromy.

Plamen lidskosti ocenil pracovníky v sociálních službách, kraj letos galavečer pořádal poprvé

Včera 14:00 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Sál Janáčkovy konzervatoře hostil ve středu 15. dubna slavnostní předávání cen Plamen lidskosti. Moravskoslezský kraj na slavnostním večeru ocenil osobnosti i kolektiv pracující v sociálních službách.

Zelených projektů v Ostravě přibývá s rostoucím úspěchem Reuse centra

Včera 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Úspěch Reuse centra Ostrava, kde lidé vracejí do oběhu nepotřebné věci, se odráží na množství zeleně ve městě. Výtěžek z této recyklace je totiž využíván na financování zelených projektů. Letos bude rozděleno přes dva miliony korun.

Senior bus pomáhá seniorům v Mariánských Horách překonat dopravní omezení

Senioři v ostravských Mariánských Horách mají kvůli rekonstrukci ulice Novoveská komplikovanější dopravu. Radnice zareagovala rychle a pro klienty DPS zavedla speciální Senior bus.

Baseballisty Arrows Ostrava čeká první domácí zápas sezony. Přivítají Hrochy Brno

Včera 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Baseballisté Arrows Ostrava odstartovali novou sezonu. Svůj první domácí zápas odehrají už v pátek v porubském Arrows Parku, kde přivítají silné soupeře Hrochy Brno.

Šikmý kostel v Karviné mění tvář. Obnova exteriéru je v plném proudu

Včera 9:21 | Karviná | Anna Břenková

Od listopadu loňského roku probíhá rozsáhlá obnova exteriéru šikmého kostela v Karviné. Momentálně se nasazuje nová střešní krytina a práce se dotknou fasády kostela i sousedních hrobek. Pokud vše půjde podle plánu, práce budou dokončeny v září tohoto roku.

Ukradli charitativní kasičku z nákupního centra. Policie z Ostravy-Poruby hledá dva muže

Včera 9:21 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Zatímco jeden z mužů odlákal pozornost, druhý demontoval a odnesl charitativní kasičku s desítkami tisíc korun. Policisté nyní pátrají po dvou mužích z kamerového záznamu i případných svědcích, kteří si v neděli večer podezřelého jednání všimli. Pokud osoby na videu poznáváte, volejte linku 158.

Střelmistři

Hlučín Nástup: od 1. května 2026 od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Bývalý obchodní dům Breda v Opavě vydal další překvapení, neznámou místnost v podzemí

15. dubna 2026 20:04 | Opava | Yvona Fajtová

Bývalý obchodní dům Breda v Opavě vydal další překvapení. Při řešení zatékání objevili odborníci v podzemí dosud neznámou místnost, o které se zřejmě více než sto let nevědělo.

Kostel sv. Vojtěcha v Opavě patřil charitativnímu koncertu na podporu zatopeného kostela sv. Trojice

15. dubna 2026 19:14 | Opava | Yvona Fajtová

Kostel svatého Vojtěcha v Opavě hostil charitativní koncert na podporu kostela svaté Trojice, který loni v září vážně poškodily ničivé povodně. Díky dobrovolnému vstupnému se podařilo vybrat bezmála 42 tisíc korun.

V Opavě se uskutečnil už tradiční velikonoční turnaj nevidomých a zrakově postižených kuželkářů

15. dubna 2026 19:01 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě se uskutečnil už tradiční velikonoční turnaj nevidomých a zrakově postižených kuželkářů. Do kuželny na Kolofíkově nábřeží dorazil rekordní počet sportovců z Česka i zahraničí.

Další tajemství. V podzemí opavské Bredy objevili dosud neznámou historickou místnost

15. dubna 2026 7:58 | Opava | Yvona Fajtová

Bývalý obchodní dům Breda v Opavě vydal další překvapení. Při řešení zatékání objevili odborníci v podzemí dosud neznámou místnost, o které se zřejmě více než sto let nevědělo.

Jarní atmosféra oživila Den otevřených dveří v opavském Marianu

11. dubna 2026 18:32 | Opava | Yvona Fajtová

Jarní posezení spojené s Dnem otevřených dveří připravilo Marianum v Opavě. Návštěvníci si mohli prohlédnout Domov pro seniory svaté Zdislavy i denní stacionář Domovinka.

Slezské gymnázium v Opavě se může pochlubit nejen talentovanými studenty, ale i výjimečnými pedagogy

11. dubna 2026 18:04 | Opava | Yvona Fajtová

Slezské gymnázium v Opavě se může pochlubit nejen talentovanými studenty, ale i výjimečnými pedagogy. Jedním z nich je i Jaromír Křížek, který získal ocenění Moravskoslezského kraje. Úspěchy slaví také studenti – například Sebastian, který postoupil na mistrovství světa v psaní na klávesnici.

Farmářské trhy v Opavě skončí v listopadu
Vydáno 2. listopadu 2022 19:57, Opava, Katka Geryková
Sezóna farmářských trhů se pomalu blíží ke konci. Zákazníci si mohou produkty regionálních pěstitelů a výrobců budou moci na Dolním náměstí nakoupit ještě do poloviny listopadu. A těšit se mohou také na tradiční zabíjačku.

Prodejci se do Opavy na Farmářské trhy sjíždějí od konce dubna. Zatímco na jaře převažovaly na stáncích především sazenice a květiny, teď už mají farmáři sklizeno a pulty plní zejména ovoce a zelenina.

Martin Žižlavský, provozovatel Farmářských trhů v Opavě: „Nabízíme klasiku: výpěstky ovoce a zeleniny občas zpestřené ještě o jiný sortiment. Aktuálně třeba cibulky lilií, dřevěné či masové výrobky.“

Opavské Farmářské trhy slaví svou 11. sezónu. Organizátoři se po celou dobu snaží, aby prodávané produkty pocházely pokud možno od malovýrobců a malopěstitelů ze zdejšího regionu.

Daniel Hluchý, Řeznictví-uzenářství Větřkovice: „Nejvíce se prodávají jitrnice, jelítka. Celkově a vůbec zabijačkové výrobky.“

Eliška Böhmová, soukromá pěstitelka zeleniny, Opava: „Nabízíme čerstvě sklizená jablíčka, petržel, celer.“

Sára Bolacká, Zahradnictví Weiss, Otice: „Momentálně prodáváme zejména dušičkové vazby, chryzantémy, macešky.“

Stánky lemují Dolní náměstí vždy tři dny v týdnu. Bývá jich tady od 15 do dvaceti. Trhovci teď nabízejí především brambory, cibuli, kořenovou zeleninu, dýně nebo také květiny, džemy, marmelády i pečivo. Občas nabídku zpestří rukodělné výrobky.

Martin Žižlavský, provozovatel Farmářských trhů v Opavě: Je tady asi 80% stabilních prodejců, kteří jezdí pravidelně ve středu, v pátek a v sobotu. Asi 20% pak přijíždí nepravidelně.“

Během podzimních dní bývá na tržišti nejvíce rušno. V tento čas se pulty se prohýbají pod čerstvě sklizenou úrodou.

zákazník: „Líbí se mi, že je tady výběr ovoce, zeleniny a všeho ostatního. A je to tady levnější.“

Na sobotu 5. listopadu se chystá zabíjačka, kde budou moci lidé ochutnat tradiční masové výrobky. Farmářské trhy skončí 11. listopadu. Dolní náměstí ale neosiří nadlouho. Už za další dva týdny tady začnou trhy vánoční.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000034116/farmarske-trhy-v-opave-skonci-v-listopadu