Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava darovala Ukrajině vyřazený autobus. Ve městě Bučač bude vozit školáky

  • Opava,

Vyřazený dieselový autobus z vozového parku opavského dopravního podniku poputuje na západní Ukrajinu, do města Bučač. Sloužit bude místním dětem a bude je vozit do školy. Jde v pořadí už o druhý autobus, který Opava Ukrajině od začátku ruské agrese poskytla.

Ještě poslední kontrola autobusu Solaris v depu opavského dopravního podniku a vůz se může vydat na cestu. Před sebou má 730 kilometrů, tak daleko je to z Opavy do města Bučač na západě Ukrajiny. Tady dieselový autobus, kterého už není v provozu potřeba, ještě poslouží. Jde už o druhý vůz, který město Opava Ukrajině věnovalo.

Pavel Gebauer, ředitel, Městský dopravní podnik Opava: Zhruba před třemi měsíci jsme předali první naftový autobus Solaris, který šel do Charkova. V obou případech se Jedná se vyřazené vozy. Samozřejmě, na Ukrajině teď panují  nižší teploty, tak snad budou fungovat dobře."

Autobus bude ve 12 tisícovém městě přepravovat děti do školy. Na Ukrajinu pojede jako součást humanitárního konvoje, který vypravuje nezisková organizace Cesta naděje života.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy