Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava buduje náhradní ledovou plochu. Trénovat se tady bude během rekonstrukce zimního stadionu

  • Opava,

V Městských sadech se staví náhradní ledová plocha, která bude sportovcům sloužit po dobu plánované opravy zimního stadionu. Pokud tedy zastupitelé schválí navýšení ceny na jeho realizaci. Několikrát odkládaná rekonstrukce by měla začít ještě letos.

Stísněné, špatně větrané šatny, chybějící tělocvična pro přípravu sportovců, zastaralé zázemí pro diváky – to jsou jen některé problémy, které opavský hokejový stánek má. A není se čemu divit. Od 50. let minulého století, kdy byla venkovní ledová plocha zastřešená, tady k žádným větším úpravám nedošlo. S právě končící hokejovou sezonou zřejmě také opavský stadion ukončí svůj provoz. A bude jej čekat zhruba dvouletá rekonstrukce. 250 hokejistů už je na tuto skutečnost připraveno.

Dalibor Bárta, jednatel, HC Slezan Opava: „Celý ten proces by měl trvat zhruba měsíc. Za tu dobu vystěhujeme a předáme staveniště firmě, která bude rekonstruovat stadion.“ Tréninky pak budou na kryté náhradní ploše, která se právě připravuje v Městských sadech, vedle fotbalového stadionu. Namísto skleníků pro pěstování květin tady vznikne ledová plocha o rozměrech 56 x 26 metrů zastřešená stanem. 

Roman Chodorovský, dodavatel stavby, Perfect Ice: „Momentálně se demolují poslední základové desky skleníků. A připravuje se celá plocha na výstavbu.“

Realizace náhradního ledu za 25 mil. korun nabrala několika týdenní zpoždění kvůli likvidaci nebezpečného odpadu - azbestu, který tady byl nalezen. Hotovo bude na konci května.

Dalibor Bárta, jednatel HC Slezan Opava: „Tato sezona se dohraje na starém zimním stadioně. Nová sezona, která začne v září, bude se už od srpna připravovat na náhradní ledové ploše.“

Sem se pak přesunou po dobu oprav všechny tréninky i zápasy. Podmínkou, aby rekonstrukce vůbec začala, je ale souhlas zastupitelů města s vyšší cenou. Ta původní oscilovala okolo 300 mil. korun.

Michal Kokošek, 1. náměstek primátora Opavy: „Zejména se jedná o navýšení ceny, která je oproti roku 2020, kdy projekt vznikal, vyšší. Do hry vstupují ceny materiálu, služeb a prací. A také vyšší inflace.“

Vítěze výběrového řízení už komise vybrala, jeho jméno ale teprve zveřejní. Každopádně příprava na novou sezonu začne už na náhradní ledové ploše. Během posledního březnového týdne se mohou přijít Opavané se starým zimním stadionem symbolicky rozloučit. Během těchto dnů budou rozšířeny odpolední hodiny bruslení pro veřejnost.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy