Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel

Opava |

Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.

Nehoda se stala ve čtvrtek 16. června 20 minut před 16. hodinou v Opavě-Jaktaři.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Doposud přesně nezjištěný řidič blíže neustanoveného motorového vozidla jel po ulici Krnovské a z prostoru zdejší benzínové čerpací stanice Mol odbočoval vlevo a chtěl pokračovat na Krnov, přičemž nerespektoval svislé dopravní značení „Dej přednost v jízdě“ a nedal tak přednost zprava po hlavní silnici jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Yeti, které řídila 59letá žena z Opavska a jela od kruhového objezdu ve směru na Krnov."

Jakmile ženě vjelo auto do cesty, strhla řízení vpravo a vjela do silniční příkopy, kde vůz narazil do lampy veřejného osvětlení, kterou přelomil.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Po nárazu přelomená lampa dopadla na přilehlý objekt s nákupními vozíky prodejny Dumag a také na zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky VW Passat Variant."

Řidička i její 71letý spolucestující, muž z Opavska, utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u 59leté řidičky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 120 tisíc korun."

Řidič, který pravděpodobně nehodu zavinil, vyjel z čerpací stanice směrem na Krnov a od nehody ujel. Nyní po něm pátrají policisté, kteří žádají o pomoc i případné svědky.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi důležité svědecké informace k celé kolizní situaci v dopravě. Zároveň by pomohly i případné videozáznamy z palubních kamer zde projíždějících motorových vozidel, a to s ohledem na přesné zjištění nehodového děje. Tyto poznatky, podněty a skutečnosti o existenci kamerových záznamů lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, policejnímu inspektoru Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě nprap. Danielu Včelkovi na opavské policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950."
Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Při srážce dvou aut v Ostravě se zranili čtyři lidé, z toho dvě děti

13. srpna 2023 10:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu odpoledne u srážky dvou aut v Ostravě-Kunčicích. Zranili se čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno z aut nedalo přednost při odbočování a po srážce skončilo na střeše.

Řidič naboural do odstaveného auta u Opavy. Náraz těžce zranil muže stojícího u kapoty

11. prosince 2023 14:45 | Opava | Jiří Cileček

Těžká dopravní nehoda zaměstnala v pondělí ráno na okraji Opavy všechny složky záchranného systému. Řidič osobního auta tam naboural do auta odstaveného u krajnice, které mělo zřejmě poruchu. Jeho řidič stál nad otevřenou kapotou a po nehodě utrpěl velmi těžká zranění. Záchranáři ho museli oživovat a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Policie hledá svědky.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Dnes 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

V centru Opavy se závodilo v orientačním sprintu. Závod byl součástí oslav 800 let od založení Opavy

13. dubna 2024 21:47 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě odstartoval jarní žebříček MS kraje a Mistrovství Moravskoslezského kraje v orientačním sprintu. Závod byl zároveň součástí oslav 800 let od založení Opavy. Start i cíl byl v areálu Minoritského kláštera a zahrady.

Opavský Spolek Kapradí si musel poradit se záplavou tulipánů. Vykvetly všechny najednou

13. dubna 2024 21:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Nezvykle teplé počasí udělalo mnoha lidem radost. Pěstitelům jarních květin ale naopak spousty starostí. Například různé druhy tulipánů, které kvetou postupně několik týdnů, letos vykvetly všechny během pár dní.

Opavští policisté s psovody pravidelně kontrolují chaty a rekreační zařízení

13. dubna 2024 21:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opavští policisté pravidelně kontrolují chatové oblasti. Ty jsou totiž častým terčem zlodějů a nechtěných návštěv. Ke krádežím a vloupáním nejčastěji dochází v zimním období. Trestnou činnost ale policie zaznamenává po celý rok.

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel
Vydáno 16. června 2023 15:21, Opava, Jiří Cileček
Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.

místo nehody; zdroj foto: Jaroslav Z.

Nehoda se stala ve čtvrtek 16. června 20 minut před 16. hodinou v Opavě-Jaktaři.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Doposud přesně nezjištěný řidič blíže neustanoveného motorového vozidla jel po ulici Krnovské a z prostoru zdejší benzínové čerpací stanice Mol odbočoval vlevo a chtěl pokračovat na Krnov, přičemž nerespektoval svislé dopravní značení „Dej přednost v jízdě“ a nedal tak přednost zprava po hlavní silnici jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Yeti, které řídila 59letá žena z Opavska a jela od kruhového objezdu ve směru na Krnov."

Jakmile ženě vjelo auto do cesty, strhla řízení vpravo a vjela do silniční příkopy, kde vůz narazil do lampy veřejného osvětlení, kterou přelomil.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Po nárazu přelomená lampa dopadla na přilehlý objekt s nákupními vozíky prodejny Dumag a také na zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky VW Passat Variant."

Řidička i její 71letý spolucestující, muž z Opavska, utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u 59leté řidičky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 120 tisíc korun."

Řidič, který pravděpodobně nehodu zavinil, vyjel z čerpací stanice směrem na Krnov a od nehody ujel. Nyní po něm pátrají policisté, kteří žádají o pomoc i případné svědky.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi důležité svědecké informace k celé kolizní situaci v dopravě. Zároveň by pomohly i případné videozáznamy z palubních kamer zde projíždějících motorových vozidel, a to s ohledem na přesné zjištění nehodového děje. Tyto poznatky, podněty a skutečnosti o existenci kamerových záznamů lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, policejnímu inspektoru Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě nprap. Danielu Včelkovi na opavské policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037765/ridic-v-opave-nedal-prednost-a-ohrozil-ridicku-ktera-havarovala-vzapeti-ujel