Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské Slezské divadlo slavnostně zahájilo sezónu operou Prodaná nevěsta pod širým nebem

  • Opava,

Slezské divadlo zcela netradičně zahájilo sezónu, a to zkrácenou verzí opery Prodaná nevěsta pod širým nebem. Zároveň se tak zapojilo do festivalu Bezručova Opava.

Ve Slezském divadle v Opavě se vše připravuje na novou sezónu. Probíhají zkoušky, šijí se kostýmy, ladí kulisy. Zahájena bude představením Černá komedie od Petera Shaffefra.

Jiří Seydler, šéf činohry, SDO: “Její princip je skvělý nápad autora Petera Shaffera, a to je to, že když je na jevišti světlo, tak to znamená, že ve skutečnosti je tma a když je na jevišti tma, tak ve skutečnosti je světlo. Takže se otočí tato dvě nezpochybnitelná pravidla a to mi dává možnost udělat na jevišti spoustu, spoustu gegů a tak dále.”
Andrea Zatloukalová, herečka: “Já hraju v černé komedii postavu Carol, což je budoucí snoubenka hlavního Brna, našeho Dana Volného a je to taková jednoduchá mladá slečna , která hrozně si chtěla kreslit tu budoucnost a bohužel se to úplně nepodaří, je tam spoustu technických záležitostí, které když neuděláme přesně, tak je to potom takové ošemetné, tak z toho jsem možná nervózní a už se těším až to budu mít za sebou.”
Petr Vaculík, kulisák: “Za nějakých 45 minut to máme se vším všudy postavené. Kluci už ví, co a jak. Jeden vrtá, druhý nosí z jedné strany, z druhé strany, takže každý děláme něco a my už jsme sehraní za ty roky, tak úplně v pohodě.”
Lenka Zámečníková, švadlena: “Každá hra je úplně jiná, baví mě úplně všechny kostýmy, je to tvořivá práce, je to skvělé. Každý kostým, každá věc je úplně jiná. Baví mě to moc.”

Slavnostní zahájení už má divadlo za sebou a vyšlo na jedničku.

Pavel Meletzký (ANO), náměstek primátora Opavy: “První představení bylo Prodaná nevěsta, která byla před prostorem divadla. Já si myslím, že ta akce úplně báječně vyšla, že se povedlo úplně všechno. Od počasí přes výkony a nadšené publikum a divadlu nezbývá než popřát, aby to takto fungovalo celý rok a všechny ostatní akce a ostatní hry ať už premiéry, opery, balet, muzikály, činohry, tak ať mají stejný úspěch jako v rámci toho zahájení ta Prodaná nevěsta.”

Na závěr připomínám, že na premiéru Černé komedie jste zváni v neděli 17 září.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail