Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skladník v Opavě vydal tajně za úplaty přes 21 tun mouky. Firmu připravil o statisíce korun

Opava |

Opavští kriminalisté odhalili skladníka z Opavy, který kradl ve firmě mouku. Jako skladník tajně vydával různým zákazníkům padesátikilové pytle. Vždy za úplatky do kapsy a další výhody. Firmu tak připravil o 418 pytlů mouky a dohromady způsobil škodu přes 281 tisíc korun. Policie nakonec obvinila i dva jeho komplice.

Soukromá firma v Opavě objevila podezření v rozporu s fakturami, zaplacenými částkami a skutečným množstvím mouky ve skladu. Obrátila se proto na policii s podezřením, že u ní řádí zloděj. Policisté nakonec odhalili tři muže.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Opavský policejní komisař zahájil trestní stíhání 47letého muže z Opavy jako obviněného ze spáchání přečinu zpronevěry a dále zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 58 let z Opavska a 66 let z Bruntálska jako obviněné za účastenství na přečinu zpronevěry spáchaného formou pomoci.

47letý skladník nejméně od konce února do poloviny června letošního roku využil svého pracovního postavení a v rozporu s dohodou o hmotné odpovědnosti k ochraně hodnot svěřené zaměstnanci si úmyslně přisvojoval mouku balenou v pytlích. Následně ji nakládal nebo se aktivně zapojoval při nakládkách těchto padesáti kilových pytlů s moukou, a to vždy nad rámec předložených faktur k přesnému množství výdeje zboží ze skladu. A několika odběratelům tak umožnil neoprávněně získat větší množství zboží, za které nezaplatili. Místo toho výhodně uplatili skladníka.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Druhý 58letý muž po vzájemné domluvě se 47letým mužem jako řidič nákladního vozidla s přívěsem nejméně ve dvou případech koncem února a v polovině května letošního roku v rozporu s vystavenými fakturami naložil navíc 148 pytlů mouky, což je okolo 7,4 tun v celkové hodnotě téměř 100 tisíc korun, kterou vyvezl mimo objekt společnosti. Třetí obviněný 66letý muž z Bruntálska od poloviny března do poloviny června tohoto roku nejméně v 33 případech jako řidič a odběratel naložil společně s 47letým mužem do vždy přistaveného dodávkového automobilu, nad rámec platných faktur, navíc několik pytlů s moukou, kdy za uvedené období takto z poškozené společnosti neoprávněně vyvezl přibližně 270 pytlů o celkové hmotnosti téměř 14 tun v celkové výši přes 181 tisíc korun bez DPH.

Celá záležitost byla v průběhu předchozích měsíců ve stádiu vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, přičemž v těchto dnech byl podán návrh na obžalobu všech tří mužů.

Nahlásit chybu


K tématu

Tři muži vykrádali zásilkové boxy napříč Moravskoslezským krajem

21. března 2025 16:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté z Nového Jičína a Frýdku-Místku vyřešili sérii vloupání do zásilkových boxů v různých částech Moravskoslezského kraje. Trojice mužů si během února vytipovávala méně frekventovaná místa a způsobila škodu za téměř sto tisíc korun. Policie je zadržela přímo při činu.

Falešný bankéř připravil ženu za hodinu o 3 miliony. Pozor na důmyslné finty podvodníků

2. dubna 2025 13:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jen oči pro pláč bohužel zůstávají lidem, kteří naletí falešným bankéřům. Ti dokáží doslova během chvíle připravit lidi o statisíce i miliony korun. A podvedených bohužel stále přibývá. Letos už kriminalisté v Moravskoslezském kraji řeší na 40 případů se škodou téměř 15 milionů korun. Policie varuje: nikdy nesdělujte své údaje po telefonu a ověřujte si informace přímo u své banky.

Policisté dopadli muže, který utíkal z obchodů se zbožím bez placení

6. dubna 2025 15:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dobíjecí kupóny, stírací losy, ale i zlato. 34letý muž chodil do prodejen v Třinci a Českém Těšíně, kde si vybíral zboží a následně utíkal bez placení. Policejní hlídka ho dopadla zrovna na apríla. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.


Těžba dřeva v Moravskosleszkém kraji lehce stoupá. Jde hlavně o řešení kalamit

Včera 12:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Dendrologové a arboristé pravidelně kontrolují zdravotní stav stromů a vyhodnocují jejich případná poškození či rizika. Součástí péče o lesy je ale také práce lesníků – včetně těžby dřeva, která patří k běžnému hospodaření v lese, i když ji lidé často vnímají s rozpaky. Odborníci přitom zdůrazňují, že kácení je důležité pro obnovu lesa a v mnoha případech se ani nevyčerpají všechny povolené kvóty těžby.

Ze dvou Základních uměleckých škol v Ostravě vznikne jedna velká

Včera 12:16 | Ostrava-Jih | Tomáš Tikal

Moravskoslezský kraj sloučí dvě základní umělecké školy v obvodě Ostrava-Jih. V pondělí to schválili zastupitelé. Krok se ale nelíbí některým učitelům i rodičům.

V Šenově na ulicích Dolní a Okružní budou stát nové mosty, místo původních, které vzaly povodně

16. března 2026 13:30 | Celý MS kraj | Gabriela Stašová

V Šenově se poblíž sebe na ulicích Dolní a Okružní nacházely dva mosty, místo kterých momentálně probíhá výstavba zcela nových. Ty nahradí dva původní mosty, které byly zlikvidovány kvůli statice narušené při posledních povodních.

Děti v Ostravě-Jihu letos rozpohybují dva sportovní projekty - School Games a Trenéři do škol

Včera 11:55 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Děti z Ostravy-Jihu letos čeká větší podpora v pravidelném pohybu a sportu. Za prvé se chystá již třetí ročník projektu School Games, ale od září se navíc pět základních škol obvodu zapojí do projektu Trenéři do škol.

Předložte nápad. Do roka může vylepšit Nový Jičín

16. března 2026 13:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město vyhlásilo další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou opět navrhovat nápady, které přispějí ke zlepšení veřejného prostoru. Čas mají do poloviny dubna.

Projekt S knížkou do života funguje v Ostravě už 9 let. Začít jde už v prvním roce života dítěte

16. března 2026 13:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Březen je měsícem čtenářů a v Ostravě si připomínáme také úspěšný projekt S knížkou do života – Bookstart. Knihovna města Ostravy jeho prostřednictvím inspiruje rodiče, aby dětem co nejdříve otevřeli svět příběhů. Knihy dostávají i ty nejmenší děti při vítání občánků.

Na obchvatu Frýdku-Místku konečně končí omezení kvůli hluku, radar ale měří dále

16. března 2026 8:58 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na obchvatu Frýdku-Místku, který je součástí dálnice D48, skončila výměna mostních závěrů. Ta byla nutná, protože si ji vyžádalo opatření ke snížení hlučnosti. Do okolí mostu přes řeku Morávku se totiž šířil nepříjemný zvuk, když dilatační spáry přejížděly pneumatiky nákladních automobilů.

Oderské koupaliště se v příští sezóně znovu otevře, rekonstrukce začne pravděpodobně už v dubnu

Včera 10:30 | Odry | Michal Slonina

Koupaliště v Odrách je už od roku 1898 oblíbeným cílem plavců z města i okolí. Před třemi lety ale provozovatel narazil na problémy ve strojovně a odborný posudek potvrdil, že plovárna už není dále provozuschopná. Změnit to má plánovaná rekonstrukce.

Amputované prsty nebo pády z výšky. Záchranáři o víkendu vyjížděli ke zraněním při práci na zahradách

16. března 2026 11:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Téměř dvacet lidí se o víkendu zranilo při práci na zahradě. Tři z nich spadli z výšky při ořezávání stromů a někteří přišli o prst na ruce. Záchranáři upozorňují na opatrnou manipulaci s elektrickým zahradnickým nářadím.

Holocaust připomenou ve Fulneku Kameny zmizelých, součástí projektu je i doprovodný program

Včera 11:00 | Fulnek | Michal Slonina

Kostel sv. Josefa ve Fulneku rozezněla židovská hudba v rámci koncertu na podporu projektu Kameny zmizelých. Ten ve Fulneku připomene oběti nacistické perzekuce.

Střelmistři

Hlučín Nástup: od 1. dubna 2026 od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Hasiči ze Štěpánkovic podpořili novorozenecké oddělení opavské nemocnice. Darovali mu 40 tisíc korun

Včera 9:49 | Opava | Yvona Fajtová

Dobrovolní hasiči ze Štěpánkovic pomáhají dobré věci. Během dvou dobročinných akcí vybrali 40 tisíc korun, které se rozhodli darovat Moravskoslezské nemocnici Opava.

V Opavě uspořádali netradiční burzu knih v autobuse. Knihám dává druhý život

16. března 2026 9:31 | Opava | Yvona Fajtová

Neobvyklou burzu knih mohou pravidelně navštívit lidé v Opavě. Vyřazené knihy z Knihovny Petra Bezruče totiž putují přímo do autobusu městského dopravního podniku, kde si je zájemci mohou zdarma vybrat. Akce má mezi čtenáři velký ohlas.

Netradiční burza knih v autobuse dává knihám druhý život a zároveň přibližuje čtení širší veřejnosti

14. března 2026 17:49 | Opava | Yvona Fajtová

Neobvyklou burzu knih mohou pravidelně navštívit lidé v Opavě. Vyřazené knihy z Knihovny Petra Bezruče totiž putují přímo do autobusu městského dopravního podniku, kde si je zájemci mohou zdarma vybrat. Akce má mezi čtenáři velký ohlas.

Velikonoční jarmark oživil knihovnu Petra Bezruče v Opavě. Součástí byl i swap knih

14. března 2026 17:32 | Opava | Yvona Fajtová

Na Březen - měsíc čtenářů Knihovna města Opavy uspořádala také tradiční velikonoční jarmark. Návštěvníci si odsud mohli odnést nejen velikonoční ozdoby, ale také originální výrobky od lokálních tvůrců.

Soutěž Můj svět ocenila nejlepší fotografie. K vidění jsou ve Slezském zemském muzeu v Opavě

14. března 2026 17:08 | Opava | Yvona Fajtová

Ve Slezském zemském muzeu v Opavě byli slavnostně vyhlášeni vítězové fotografické soutěže Můj svět. Ta už několik let přibližuje prostřednictvím fotografií život lidí spojených s charitními službami. Letos porota vybírala z více než dvou stovek snímků.

Svědek a záchranáři zachránili cyklistu, který byl po pádu z kola v bezvědomí

13. března 2026 13:15 | Opava | Anna Břenková

Senior v Opavě-Kateřinkách spadl z kola a přestal dýchat. 77letého muže začal resuscitoval svědek a v záchraně pokračovali záchranáři. Po necelých dvaceti minutách se jim podařilo muže přivést zpátky k životu.

Skladník v Opavě vydal tajně za úplaty přes 21 tun mouky. Firmu připravil o statisíce korun
Vydáno 26. listopadu 2023 14:29, Opava, Jiří Cileček
Opavští kriminalisté odhalili skladníka z Opavy, který kradl ve firmě mouku. Jako skladník tajně vydával různým zákazníkům padesátikilové pytle. Vždy za úplatky do kapsy a další výhody. Firmu tak připravil o 418 pytlů mouky a dohromady způsobil škodu přes 281 tisíc korun. Policie nakonec obvinila i dva jeho komplice.

ilustrační snímek; zdroj foto: pixabay.com

Soukromá firma v Opavě objevila podezření v rozporu s fakturami, zaplacenými částkami a skutečným množstvím mouky ve skladu. Obrátila se proto na policii s podezřením, že u ní řádí zloděj. Policisté nakonec odhalili tři muže.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Opavský policejní komisař zahájil trestní stíhání 47letého muže z Opavy jako obviněného ze spáchání přečinu zpronevěry a dále zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 58 let z Opavska a 66 let z Bruntálska jako obviněné za účastenství na přečinu zpronevěry spáchaného formou pomoci.

47letý skladník nejméně od konce února do poloviny června letošního roku využil svého pracovního postavení a v rozporu s dohodou o hmotné odpovědnosti k ochraně hodnot svěřené zaměstnanci si úmyslně přisvojoval mouku balenou v pytlích. Následně ji nakládal nebo se aktivně zapojoval při nakládkách těchto padesáti kilových pytlů s moukou, a to vždy nad rámec předložených faktur k přesnému množství výdeje zboží ze skladu. A několika odběratelům tak umožnil neoprávněně získat větší množství zboží, za které nezaplatili. Místo toho výhodně uplatili skladníka.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Druhý 58letý muž po vzájemné domluvě se 47letým mužem jako řidič nákladního vozidla s přívěsem nejméně ve dvou případech koncem února a v polovině května letošního roku v rozporu s vystavenými fakturami naložil navíc 148 pytlů mouky, což je okolo 7,4 tun v celkové hodnotě téměř 100 tisíc korun, kterou vyvezl mimo objekt společnosti. Třetí obviněný 66letý muž z Bruntálska od poloviny března do poloviny června tohoto roku nejméně v 33 případech jako řidič a odběratel naložil společně s 47letým mužem do vždy přistaveného dodávkového automobilu, nad rámec platných faktur, navíc několik pytlů s moukou, kdy za uvedené období takto z poškozené společnosti neoprávněně vyvezl přibližně 270 pytlů o celkové hmotnosti téměř 14 tun v celkové výši přes 181 tisíc korun bez DPH.

Celá záležitost byla v průběhu předchozích měsíců ve stádiu vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, přičemž v těchto dnech byl podán návrh na obžalobu všech tří mužů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000040294/skladnik-v-opave-vydal-tajne-za-uplaty-pres-21-tun-mouky-firmu-pripravil-o-statisice-korun