Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě a okolí se natáčel film V nouzi. Řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů

Opava |  | Opavský expres

V nouzi. To je název nového filmu, který se natáčel na Opavsku a řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů. Poslední scény vznikaly v těchto dnech na Základní škole ve Štítině.

Dnešní doba je rychlá a náročná zejména pro děti, jejichž rodiče jsou od rána do večera v práci a nemají na ně čas. Se svými problémy se tak mnohdy nemají komu svěřit, trpí depresemi a neví, jak z toho ven. Pomoci jim má nový film V nouzi inspirovaný skutečnými situacemi.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Točíme film na téma šikana, sebepoškozování, deprese především pro mladší publikum, jelikož je tady hodně dětí, hlavně teenagerů co zažívají nějaké problémy a neví si rady, neví ty cesty, tak jim chceme jim pomoct a natočit tento film, který by jim mohl pomoci a mohl by jim ukázat případné cesty a zachránit to některým i život.”

Ve filmu, který se natáčel přes tři týdny v Opavě, Štítině nebo Kravařích, si zahrálo na 60 herců a komparzistů. Kluka do hlavní role hledali tvůrci filmu přes sociální sítě.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Jak jsem vymýšlel celý scénář, tak jsem měl v hlavě, jak by měl vypadat a pak jsme jenom hledali. Jelikož se přihlásilo více lidí, tak jsme potom vyžadovali nějaké video, kde ukázali kousek scénáře, který jsme jim poslali a poté jsme vybírali.”
Karel Bedřich Novák, hlavní role: “Zatím se mi hrálo dobře, už jsme v podstatě skončili a měl jsem zkušenosti takové, že chodím do dramatického kroužku a už jsem tam hrál i pro lidi, takže už mám nějaké zkušenosti, ale ne s kamerou. Až teďka teprve. Nejtěžší scéna byla asi teďka ta šikana na těch záchodech. To byla nejtěžší scéna ze všech úplně.”
Jana Nováková, maminka Karla: “Já jsem samozřejmě hrozně ráda, že vyhrál hlavní roli a Karlík, toto je jeho první role a hrozně mu fandím a i já jsem si teda zahrála maminku, i když jsem jeho opravdová maminka. Bavilo mě to, je to báječné, to je bezvadný tým mladých lidí, kteří dělají něco dobrého a doufám, že se to zúročí, že se to bude líbit divákům.”

Film V nouzi bude po dokončení k vidění převážně v základních v školách, kde promítání doplní i besedy s žáky.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Také to nabídneme do televize, divadel a do kin. S průběhem jsem spokojený. Čekali jsme třeba nějaké problémy, byly problémy, ale všechno se vyřešilo a jsem rád za to, kde jsme a co máme natočeno. Těšíme se až to půjde ven.
Samuel Olejar, kameraman: “Toto bylo jedno z nejtěžších natáčení pro mě osobně. Hlavně kvůli spolupráci s dětmi, kde je to občas náročné, proto se scény musejí přetáčet hodněkrát, musí se dělat delší pauzy, je to něco jiného než pracovat s dospělými lidmi. Osobně mi přišlo teďka ta scéna, kdy děti musely hrát šikanu, kdy to bylo náročné pro všechny herce i pro mě jako kameramana, kdy musím zaznamenat veškerou akci, pohyb, emoce vlastně všech našich herců, takže to bych asi zhodnotil, že byla jedna z nejnáročnějších scén, kterou jsme natáčeli.”

Premiéra filmu proběhne v Základní škole ve Štítině.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě, Opavě a Třinci došlo u rušení tří poboček České pošty k výměně za jiné

16. května 2023 16:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Česká pošta 31. března oznámila záměr zrušit k 30. červnu 300 svých poboček. Následovala setkání týmů státního podniku se zástupci měst, obcí a krajů, kterých se rušení pošt dotkne. V Ostravě, Opavě a Třinci se podařilo vyjednat, že tři pobočky, původně plánované ke zrušení, zůstanou zachovány. Místo nich se ale zruší jiné.

Slezská nemocnice Opava otevřela nové odběrové centrum krve a plazmy pro Bruntálsko a Krnovsko

16. května 2023 8:37 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Krev je bezesporu nejcennější tekutinou pro každou nemocnici. V posledních letech počet dárců krve stále klesá. S cílem získat nové prvodárce a přiblížit odběr krve k jejich bydlišti otevřela Slezská nemocnice Opava pro Bruntálsko a Krnovsko nové odběrové místo.

Den zdraví se v Opavě těšil velkému zájmu veřejnosti

17. dubna 2023 17:39 | Opava | Jiří Cileček

Den zdraví a prevence, který pořádala Slezská nemocnice spolu s Ústavem nelékařských zdravotnických studií FVP SU a zdravotní pojišťovnou VZP v Uni Pointu v opavské Bredě se těšil velkému zájmu veřejnosti. Slezská nemocnice v Opavě takto aktivně podpořila Světový den zdraví.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Zámek v Kravařích ukrýval unikátní průtokovou barokní lednici. Odhalila ji sonda při sanaci zdiva

10. dubna 2024 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na zámku v Kravařích zaznamenali unikátní objev. Průtokovou barokní chladničku, která se kdysi používala pro skladování potravin a nápojů okamžité spotřeby. Město ji chce upravit tak, aby si ji mohli návštěvníci zámku prohlédnout.

Opavští policisté opět společně darovali krev. SNO chybí dárci všech krevních skupin

10. dubna 2024 11:30 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Dražba výročních dresů opavských basketbalistů pomůže mobilnímu hospici Pokojný přístav

7. dubna 2024 16:18 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A u basketbalu ještě zůstaneme. Utkání s Nymburkem mělo charitativní podtext. Opavští basketbalisté do něj nastoupili ve speciálních červenobílých dresech s logem Opava 800, na které zároveň vyhlásili dražbu.

Opavské ZŠ patřily zápisům do prvních tříd. Loni přivítaly na 500 prvňáčků

6. dubna 2024 17:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě ve čtvrtek a v pátek probíhaly zápisy dětí do 1. tříd základních škol. Týkaly se dětí, které oslaví šesté narozeniny do konce srpna letošního roku. Zvolit si mohly jakoukoliv školu ve městě, přednost ale měly děti ze spádové oblasti.

V Opavě a okolí se natáčel film V nouzi. Řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů
Vydáno 25. února 2024 10:47, Opava, Yvona Fajtová
V nouzi. To je název nového filmu, který se natáčel na Opavsku a řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů. Poslední scény vznikaly v těchto dnech na Základní škole ve Štítině.

Dnešní doba je rychlá a náročná zejména pro děti, jejichž rodiče jsou od rána do večera v práci a nemají na ně čas. Se svými problémy se tak mnohdy nemají komu svěřit, trpí depresemi a neví, jak z toho ven. Pomoci jim má nový film V nouzi inspirovaný skutečnými situacemi.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Točíme film na téma šikana, sebepoškozování, deprese především pro mladší publikum, jelikož je tady hodně dětí, hlavně teenagerů co zažívají nějaké problémy a neví si rady, neví ty cesty, tak jim chceme jim pomoct a natočit tento film, který by jim mohl pomoci a mohl by jim ukázat případné cesty a zachránit to některým i život.”

Ve filmu, který se natáčel přes tři týdny v Opavě, Štítině nebo Kravařích, si zahrálo na 60 herců a komparzistů. Kluka do hlavní role hledali tvůrci filmu přes sociální sítě.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Jak jsem vymýšlel celý scénář, tak jsem měl v hlavě, jak by měl vypadat a pak jsme jenom hledali. Jelikož se přihlásilo více lidí, tak jsme potom vyžadovali nějaké video, kde ukázali kousek scénáře, který jsme jim poslali a poté jsme vybírali.”
Karel Bedřich Novák, hlavní role: “Zatím se mi hrálo dobře, už jsme v podstatě skončili a měl jsem zkušenosti takové, že chodím do dramatického kroužku a už jsem tam hrál i pro lidi, takže už mám nějaké zkušenosti, ale ne s kamerou. Až teďka teprve. Nejtěžší scéna byla asi teďka ta šikana na těch záchodech. To byla nejtěžší scéna ze všech úplně.”
Jana Nováková, maminka Karla: “Já jsem samozřejmě hrozně ráda, že vyhrál hlavní roli a Karlík, toto je jeho první role a hrozně mu fandím a i já jsem si teda zahrála maminku, i když jsem jeho opravdová maminka. Bavilo mě to, je to báječné, to je bezvadný tým mladých lidí, kteří dělají něco dobrého a doufám, že se to zúročí, že se to bude líbit divákům.”

Film V nouzi bude po dokončení k vidění převážně v základních v školách, kde promítání doplní i besedy s žáky.

Matty Matess, režisér a scénárista: “Také to nabídneme do televize, divadel a do kin. S průběhem jsem spokojený. Čekali jsme třeba nějaké problémy, byly problémy, ale všechno se vyřešilo a jsem rád za to, kde jsme a co máme natočeno. Těšíme se až to půjde ven.
Samuel Olejar, kameraman: “Toto bylo jedno z nejtěžších natáčení pro mě osobně. Hlavně kvůli spolupráci s dětmi, kde je to občas náročné, proto se scény musejí přetáčet hodněkrát, musí se dělat delší pauzy, je to něco jiného než pracovat s dospělými lidmi. Osobně mi přišlo teďka ta scéna, kdy děti musely hrát šikanu, kdy to bylo náročné pro všechny herce i pro mě jako kameramana, kdy musím zaznamenat veškerou akci, pohyb, emoce vlastně všech našich herců, takže to bych asi zhodnotil, že byla jedna z nejnáročnějších scén, kterou jsme natáčeli.”

Premiéra filmu proběhne v Základní škole ve Štítině.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000041708/v-opave-a-okoli-se-natacel-film-v-nouzi-resi-sikanu-deprese-a-sebeposkozovani-deti-a-teenageru