Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pavilon chirurgie SNO prošel rekonstrukcí. Změnil se v moderní a špičkově vybavené pracoviště

Opava |  | Opavský expres

Pavilon chirurgie Slezské nemocnice v Opavě prošel kompletní rekonstrukcí. Trvala od jara loňského roku a vyžádala si zhruba 65 milionů korun. Pacienti z Opavy a jejího okolí tak mají k dispozici moderní a špičkově vybavené pracoviště.

Pavilon chirurgie Slezské nemocnice opět splňuje základní požadavky hygieny a zdravotnictví. Díky kompletní rekonstrukci je nově na každém pokoji sociální zařízení, přibyly i nadstandardní pokoje a nový je i veškerý interiér, rozvody, podlahy a stropy.

Karel Siebert, ředitel SNO: “Provedli jsme taktéž i zateplení budovy a nový plášť budovy, takže vypadá pěkně i zvenku. Celková investice byla asi 70 milionů korun, z projektu REACT jsme získali asi 40 milionů korun, nebo 35 milionů korun, 20 zaplatila nemocnice a zbytek doplatil náš zřizovatel.”
Matúš Peteja, primář chirurgického oddělení SNO: “Změnila se dispozice hlavně vyšetřovací části. To znamená sesterna, která byla původně úplně na konci chodby, je posunutá dopředu. Bylo to umožněno i za cenu toho, že výklenek, který v budově historicky byl, se takzvaně dozdil, takže ten prostor se využil na novou sesternu. Má to své výhody, protože personál má přehled o tom, kdo se pohybuje na oddělení hned od začátku. Byly zrušené balkony, které se využily právě na zvětšení pokojů o prostor, který jsme potřebovali na sociální zařízení.”

Všechny pokoje jsou navíc klimatizované a mají venkovní žaluzie na dálkové ovládání.

Matúš Peteja, primář chirurgického oddělení SNO: “Snažili jsme se trošičku, ať nejsou všechna oddělení barevně stejná, takže jednotlivá patra sice vypadají na první pohled stejné, ale jsou barevně odlišena.”
Pavel Jašek, pacient: “Máme tady vše. Máme tady klimu, mám tady ledničku, mám krásnou sprchu, záchod, televizi, wifi, všechno. Ale zase, je to všechno super, ale kdyby tu nebyl super personál, tak je to jen poloviční výhoda, takže i sestřičky, doktoři, tu prostě zapadá všechno do sebe a já jsem psychicky výborně tady na tom.”
Dana Ellerová, vrchní sestra chirurgického oddělení SNO: “Teď se nacházíme na satickém oddělení chirurgie 1. Tady tato místnost slouží jako komunikační místnost. To znamená, že tuto místnost můžou využívat lékaři, kteří chtějí podat informace příbuzným pacientů, nebo sestřičky si vezmou pacienta zde na příjem a nebo taky tuto místnost využívá škola, která k nám chodí na praxi.”

Další taková místnost je i na oddělení V2 a na oddělení V3 je velká seminární místnost pro školení, semináře a schůzky lékařů. Po dobu rekonstrukce byla chirurgie přestěhována na jiná oddělení nemocnice.

Dana Ellerová, vrchní sestra chirurgického oddělení SNO: “Pro ty sestřičky to nebylo jednoduché, protože dvě oddělení byly dohromady. Jedno oddělení bylo úplně mimo pavilon V, bylo na pavilonu L, takže i lékaři to měli těžší chodit na vizity, různé schůzky a podobně, ale teď si myslím, že už jsme všichni spokojeni, že jsme zpátky a že máme krásné nové prostředí.”

V letošním roce má toho Slezská nemocnice ještě hodně před sebou.

Karel Siebert, ředitel SNO: “Nyní zahajujeme přestavbu posledního domečku v areálu nemocnice, je to pavilon W, který bude konečně zkrášlen a kde bude centrální odběrové místo pro celou nemocnici. Na konci roku bychom chtěli dostavět už ty požadované koridory, které už jsou dneska rozestavěny a které by se měly v listopadu ukončit.”

Nadzemní koridory, které propojí jednotlivé pavilony, poskytnou pacientům potřebný komfort při převozu na vyšetření a zaměstnancům usnadní práci za každého počasí.

Nahlásit chybu


K tématu

Opavská porodnice nabízí nadstandardní péči

26. září 2024 17:30 | Opava | Yvona Fajtová | Magazín TV medicína

Gynekologicko-porodnické oddělení Slezské nemocnice v Opavě je mezi maminkami velmi oblíbeným místem. Nabízí totiž veškerý komfort. Moderní pokoje i nejrozmanitější způsoby vedení porodu. Vybavení porodních pokojů navíc odpovídá nejnáročnějším požadavkům na zajištění kvalitní péče.

Hosté ve studiu: Marek Fabian, primář, Gynekologicko-porodnické oddělení, SNO

26. září 2024 17:06 | Opava | Jana Lipowská | Magazín TV medicína

Screeningová vyšetření v těhotenství a možná rizika

Slezská nemocnice v Opavě se stala vítězem celostátního projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2024

24. září 2024 15:08 | Celý MS kraj | Redakce

Velký úspěch slaví Slezská nemocnice v Opavě, která se stala vítězem celostátního projektu zaměřeného na kvalitu a bezpečí v nemocnicích. Tento projekt vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví a nemocnice hodnotí komise složená z odborníků zaměřených na oblast kvality. V lednu letošního roku Slezská nemocnice v Opavě úspěšně prošla re-akreditačním šetřením a získala certifikát na další tři roky u České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví.


Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou

23. května 2025 19:20 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

Kluby seniorů z Karvinska soutěžily o nejhezčí výrobky v rámci putovní výstavy seniorů

Výstava seniorů, kterou organizovalo město Karviná, nabídla to nejlepší, co senioři v jejich klubech napříč městy vytvořili. Hodnotily se vlastnoruční výrobky seniorů z Karviné, Orlové, Havířova, Bohumína a Českého Těšína a vítězný výrobek se hledal opravdu velmi složitě.

Děti ohrožené chudobou dostanou i příští rok jídlo ve škole zdarma

23. května 2025 18:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj i v příštím školním roce podpoří děti z chudých rodin prostřednictvím programu Obědy do škol. Na bezplatné stravování pro žáky mateřských, základních a středních škol vyčlenil 49 milionů korun. Cílem je, aby žádné dítě nezůstalo bez jídla jen kvůli nepříznivé situaci doma.

Do Karviné po dvou letech zavítalo NHL Global Fan Tour, plné hokejových atraktivit a aktivit

Do Karviné se vrátilo NHL Global Fan Tour, které má za cíl seznámit veřejnost s činností NHL a fanouškům, především těm detským, ukázat, co takový hokejista NHL všechno dělá. Akce se uskutečnila za podpory města Karviná a měla velký úspěch.

Požár v nejvyšším patře domu v Ostravě. Hasiči zachraňovali pomocí výškové techniky

Včera 10:45, vydáno 23. května 2025 21:03 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V pátek večer zasahovali hasiči u požáru v nejvyšším patře obytného domu v Ostravě-Porubě. Z panelového domu bylo evakuováno celkem 61 lidí. Jednu osobu museli hasiči evakuovat pomocí výškové techniky.

Výluka tramvají začne až po festivalech. Rekonstrukce náměstí Republiky zcela zastaví dopravu

23. května 2025 10:38 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dnes máme dobrou zprávu zejména pro milovníky festivalů v Dolních Vítkovicích. Rekonstrukce náměstí Republiky, která přinese velké dopravní komplikace, začne už na začátku července, ale výluka tramvají byla posunuta až na dvacátého, kdy skončí Colours of Ostrava.

Problém s opilci v Opavě vyvrcholil novou vyhláškou, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti

23. května 2025 13:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava zakázala konzumaci alkoholu na některých veřejných prostranstvích. Vyslyšela tak zejména podněty občanů, kteří upozorňovali na dlouhodobě nešťastnou situaci v Kylešovicích i na jiných místech města.

Lidé mohou vybírat další lokalitu, která projde proměnou v Moravské Ostravě a Přívozu

Moravská Ostrava a Přívoz spustila hlasování v dalším ročníku participativního rozpočtu. Obyvatelé mohou rozhodnout, která lokalita projde v roce 2026 proměnou.

Výstava modelů Svět fantazie z kostek zaplní o víkendu aulu VŠB-TUO

23. května 2025 14:42 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Oblíbená výstava LEGO modelů Svět fantazie z kostek se po roce vrací do Ostravy. Tentokrát se vůbec poprvé uskuteční v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní stavby i historické modely z tisíců kostiček.

Na Dni Země školáci z Jablunkovska tvořili, třídili odpad i poznávali dravé ptáky

23. května 2025 11:27 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Tradiční Den Země pořádaný v centru Jablunkova nabídl opět zajímavý program pro školáky z místních škol i blízkého okolí. Děti procházely stanoviště s environmentální tematikou a zapojily se do tvořivých i vzdělávacích aktivit.

Profesionální hasiči v Opavě oslavili 80 let. Slavnostní ceremoniál proběhl na Horním náměstí

23. května 2025 13:45 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Profesionální hasiči v Opavě oslavili 80 let. První Městský požární sbor byl založen koncem dubna roku 1945 a postupně se změnil ve všestranný a profesionální tým s moderním vybavením, bez kterého se život ve městě neobejde.

Opava má novou vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti

23. května 2025 11:15 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opava zakázala konzumaci alkoholu na některých veřejných prostranstvích. Vyslyšela tak zejména podněty občanů, kteří upozorňovali na dlouhodobě nešťastnou situaci v Kylešovicích i na jiných místech města.

Setkání praporů, oceňování za věrnost a statečnost. Opava si připomněla 80 let profesionálních hasičů

22. května 2025 10:41 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Profesionální hasiči v Opavě oslavili 80 let. První Městský požární sbor byl založen koncem dubna roku 1945 a postupně se změnil ve všestranný a profesionální tým s moderním vybavením, bez kterého se život ve městě neobejde.

Opavští hasiči ukázali lidem zásah při požáru v Zemském archivu

21. května 2025 13:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V rámci oslav 80. výročí založení profesionálních hasičů v Opavě, proběhlo také taktické cvičení na téma Požár Zemského archivu. Zúčastnilo se ho celkem 5 hasičských jednotek.

Opava oslavila 80 let profesionálních hasičů. Nechybělo vyznamenání ani hrdinství

19. května 2025 17:51 | Opava | Jiří Cileček

Opavské Horní náměstí se v sobotu 17. května proměnilo ve slavnostní prostor k připomenutí 80 let od založení profesionálních hasičů v Opavě. Oslavy spojily historii i současnost – se stovkami praporů, oceněními za věrnost i statečnost a s bohatým programem pro veřejnost.

Děti ze znevýhodněného prostředí se v Opavě utkaly v soutěži Ukaž, co umíš

17. května 2025 15:16 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Kulturní dům Na Rybníčku patřil talentové soutěži pro děti ze znevýhodněného prostředí Ukaž, co umíš. Už po osmé ji uspořádala nezisková organizace Eurotopia.

Pavilon chirurgie SNO prošel rekonstrukcí. Změnil se v moderní a špičkově vybavené pracoviště
Vydáno 23. března 2024 19:45, Opava, Yvona Fajtová
Pavilon chirurgie Slezské nemocnice v Opavě prošel kompletní rekonstrukcí. Trvala od jara loňského roku a vyžádala si zhruba 65 milionů korun. Pacienti z Opavy a jejího okolí tak mají k dispozici moderní a špičkově vybavené pracoviště.

Pavilon chirurgie Slezské nemocnice opět splňuje základní požadavky hygieny a zdravotnictví. Díky kompletní rekonstrukci je nově na každém pokoji sociální zařízení, přibyly i nadstandardní pokoje a nový je i veškerý interiér, rozvody, podlahy a stropy.

Karel Siebert, ředitel SNO: “Provedli jsme taktéž i zateplení budovy a nový plášť budovy, takže vypadá pěkně i zvenku. Celková investice byla asi 70 milionů korun, z projektu REACT jsme získali asi 40 milionů korun, nebo 35 milionů korun, 20 zaplatila nemocnice a zbytek doplatil náš zřizovatel.”
Matúš Peteja, primář chirurgického oddělení SNO: “Změnila se dispozice hlavně vyšetřovací části. To znamená sesterna, která byla původně úplně na konci chodby, je posunutá dopředu. Bylo to umožněno i za cenu toho, že výklenek, který v budově historicky byl, se takzvaně dozdil, takže ten prostor se využil na novou sesternu. Má to své výhody, protože personál má přehled o tom, kdo se pohybuje na oddělení hned od začátku. Byly zrušené balkony, které se využily právě na zvětšení pokojů o prostor, který jsme potřebovali na sociální zařízení.”

Všechny pokoje jsou navíc klimatizované a mají venkovní žaluzie na dálkové ovládání.

Matúš Peteja, primář chirurgického oddělení SNO: “Snažili jsme se trošičku, ať nejsou všechna oddělení barevně stejná, takže jednotlivá patra sice vypadají na první pohled stejné, ale jsou barevně odlišena.”
Pavel Jašek, pacient: “Máme tady vše. Máme tady klimu, mám tady ledničku, mám krásnou sprchu, záchod, televizi, wifi, všechno. Ale zase, je to všechno super, ale kdyby tu nebyl super personál, tak je to jen poloviční výhoda, takže i sestřičky, doktoři, tu prostě zapadá všechno do sebe a já jsem psychicky výborně tady na tom.”
Dana Ellerová, vrchní sestra chirurgického oddělení SNO: “Teď se nacházíme na satickém oddělení chirurgie 1. Tady tato místnost slouží jako komunikační místnost. To znamená, že tuto místnost můžou využívat lékaři, kteří chtějí podat informace příbuzným pacientů, nebo sestřičky si vezmou pacienta zde na příjem a nebo taky tuto místnost využívá škola, která k nám chodí na praxi.”

Další taková místnost je i na oddělení V2 a na oddělení V3 je velká seminární místnost pro školení, semináře a schůzky lékařů. Po dobu rekonstrukce byla chirurgie přestěhována na jiná oddělení nemocnice.

Dana Ellerová, vrchní sestra chirurgického oddělení SNO: “Pro ty sestřičky to nebylo jednoduché, protože dvě oddělení byly dohromady. Jedno oddělení bylo úplně mimo pavilon V, bylo na pavilonu L, takže i lékaři to měli těžší chodit na vizity, různé schůzky a podobně, ale teď si myslím, že už jsme všichni spokojeni, že jsme zpátky a že máme krásné nové prostředí.”

V letošním roce má toho Slezská nemocnice ještě hodně před sebou.

Karel Siebert, ředitel SNO: “Nyní zahajujeme přestavbu posledního domečku v areálu nemocnice, je to pavilon W, který bude konečně zkrášlen a kde bude centrální odběrové místo pro celou nemocnici. Na konci roku bychom chtěli dostavět už ty požadované koridory, které už jsou dneska rozestavěny a které by se měly v listopadu ukončit.”

Nadzemní koridory, které propojí jednotlivé pavilony, poskytnou pacientům potřebný komfort při převozu na vyšetření a zaměstnancům usnadní práci za každého počasí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000042189/pavilon-chirurgie-sno-prosel-rekonstrukci-zmenil-se-v-moderni-a-spickove-vybavene-pracoviste