Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Opava |

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Stavba nových koridorů začala loni v září.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Výstavba koridorů byla dlouhodobě připravovaná investice. Nicméně jsme museli nejdříve řešit rekonstrukce jednotlivých pavilonů, abychom zajistili kvalitnější péči našim pacientům. Nyní tedy zlepšíme i přesuny pacientů mezi jednotlivými pavilony."

V současné době jsou postaveny všechny nosné sloupy, pokračuje se v instalaci dalších částí tubusů, pracuje se na koridorech nad zemí. Dále probíhá montáž střešních panelů u dodaných konstrukcí u pavilonů L a N. Zároveň už se zde řeší příprava na lití podlah koridorů. V rámci harmonogramu práce se připravuje detailní řešení postupu a propojení konstrukčních částí koridorů s pavilony V, S a krčkem pavilonů N a L. To je aktuální stav.

Kamila Bindrová, mluvčí SNO: "Nadzemní tubusové koridory budou mít kovový trup, po obou stranách prosklení, na střeše fotovoltaické panely, ty umožní úspory energií pro provoz příslušných pavilonů. Koridory propojí na úrovni prvního patra lůžkové pavilony nemocnice, přesněji pavilony S a V, a potom napojení na spojovacím krčku pavilonů L a N."
Karel Siebert, ředitel SNO: "Jsem rád, že po počátečních problémech s uzavřením této veřejné zakázky byla stavba úspěšně zahájena a pokračuje podle časového harmonogramu. Nemocnice se konečně koncem roku dočká první větve koridorů, která značně usnadní převoz pacientů a materiálu v areálu nemocnice. Stavbu koridorů považuji za revoluční investici v historii nemocnice. V současné době připravujeme projektovou dokumentaci pro druhou větev koridorů."

Tady se projektově připravuje několik verzí, které se mohou cenově pohybovat okolo 70 až 80 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Opavská nemocnice má po rekonstrukci nejstaršího pavilonu L. Práce vyšly na čtvrt miliardy

4. ledna 2024 21:01 | Opava | Jiří Cileček

Pavilon L v Opavské nemocnice, vybudovaný na přelomu 19. a 20. století, má po rozsáhlé rekonstrukci. Dříve zde fungovaly interní obory, nyní se zaměření rozšiřuje. V pavilonu přibude například rehabilitace nebo jednotka následné péče. Rekonstrukce, která se týkala vnitřních prostor dlouhého památkově chráněného východního křídla a kratšího severního křídla objektu, stála zhruba čtvrt miliardy korun a byla hrazena zřizovatelem nemocnice, kterým je Moravskoslezský kraj.

Lékaři v Opavě použili při operaci poprvé v Česku magnetické zrno

29. března 2024 15:28 | Opava | Jiří Cileček

Dvě onkologické pacientky s karcinomem prsu a první dvě operace v České republice s použitím magnetického zrna Sirius Pintuition, které pochází z Nizozemí, provedli operatéři ve Slezské nemocnici v Opavě.

Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu novou potrubní poštu

21. září 2023 13:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku má nově vybudovanou potrubní poštu. Ta umožní rychlejší transport vzorků a materiálu mezi jednotlivými odděleními. Kromě toho přibyl v nemocnici nový diagnostický komplet a rozšířila se i parkovací místa.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V opavských Městských sadech a na hřbitově jsou nové informační panely

V Městských sadechv Opavě byly nainstalovány nové informační panely. Nahradily původní 3, na kterých už se podepsal zub času. Čtvrtý se do sadů přesunul z Kolofíkova nábřeží, kde ho lidé moc nevyužívali. Další nový panel pomáhá s orientací na městském hřbitově.

Osmáci a deváťáci z Opavska si zasoutěžili na posilovacích strojích. TrojBoje se zůčastnilo na 200 žáků

15. května 2024 16:08 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Školáci z Opavska se už potřetí utkali v TrojBoji. Soutěž ve třech disciplínách na veslařském, cyklistickém a běžkařském trenažéru uspořádalo Středisko volného času Opava a určena byla žákům 8. a 9. tříd.

V Opavě byly nainstalovány nové informační panely. Najdete je na městském hřbitově a v Městských sadech

15. května 2024 16:03 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Městských sadech byly nainstalovány nové informační panely. Nahradily původní 3, na kterých už se podepsal zub času. Čtvrtý se do sadů přesunul z Kolofíkova nábřeží, kde ho lidé moc nevyužívali.

Školáci z Opavska se utkali v TrojBoji. Posilovací stroje jim daly zabrat

15. května 2024 9:01 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Školáci z Opavska se už potřetí utkali v TrojBoji. Soutěž ve třech disciplínách na veslařském, cyklistickém a běžkařském trenažéru uspořádalo Středisko volného času Opava a určena byla žákům 8. a 9. tříd.

V Opavě diskutovali se studenty i širokou veřejností politici kandidujících stran do EP

13. května 2024 9:42 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže patří mezi nejstarší v Česku. Vzniklo už v roce 2002 a od té doby pravidelně pořádá předvolební debaty. Začalo komunálními, přes krajské a republikové a letos úplně poprvé i do Evropského parlamentu.

Technické služby Opava zavedly odpadové taxi. Ulehčí těm, kteří kusový odpad nemají jak odvézt

12. května 2024 1:09 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Starý nábytek, suť po rekonstrukci bytu či domu, posekaná tráva, ojeté pneumatiky. To vše nepatří do kontejnerů, ale do sběrných dvorů. V Opavě jsou momentálně tři sběrné dvory plus Reuse centrum. Nový, moderní sběrný dvůr se pak staví v Kylešovicích.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony
Vydáno 15. dubna 2024 17:31, Opava, Jiří Cileček
Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

zdroj foto: Slezská nemocnice v Opavě

Stavba nových koridorů začala loni v září.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Výstavba koridorů byla dlouhodobě připravovaná investice. Nicméně jsme museli nejdříve řešit rekonstrukce jednotlivých pavilonů, abychom zajistili kvalitnější péči našim pacientům. Nyní tedy zlepšíme i přesuny pacientů mezi jednotlivými pavilony."

V současné době jsou postaveny všechny nosné sloupy, pokračuje se v instalaci dalších částí tubusů, pracuje se na koridorech nad zemí. Dále probíhá montáž střešních panelů u dodaných konstrukcí u pavilonů L a N. Zároveň už se zde řeší příprava na lití podlah koridorů. V rámci harmonogramu práce se připravuje detailní řešení postupu a propojení konstrukčních částí koridorů s pavilony V, S a krčkem pavilonů N a L. To je aktuální stav.

Kamila Bindrová, mluvčí SNO: "Nadzemní tubusové koridory budou mít kovový trup, po obou stranách prosklení, na střeše fotovoltaické panely, ty umožní úspory energií pro provoz příslušných pavilonů. Koridory propojí na úrovni prvního patra lůžkové pavilony nemocnice, přesněji pavilony S a V, a potom napojení na spojovacím krčku pavilonů L a N."
Karel Siebert, ředitel SNO: "Jsem rád, že po počátečních problémech s uzavřením této veřejné zakázky byla stavba úspěšně zahájena a pokračuje podle časového harmonogramu. Nemocnice se konečně koncem roku dočká první větve koridorů, která značně usnadní převoz pacientů a materiálu v areálu nemocnice. Stavbu koridorů považuji za revoluční investici v historii nemocnice. V současné době připravujeme projektovou dokumentaci pro druhou větev koridorů."

Tady se projektově připravuje několik verzí, které se mohou cenově pohybovat okolo 70 až 80 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000042582/v-opavske-nemocnici-pokracuje-stavba-nadzemnich-koridoru-mezi-pavilony