Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den dětí a Opava slaví FEST. Tisíce lidí se bavily v Městských sadech a na Sádráku na oslavách 800 let města

Opava |  | Opavský expres

Druhý den oslav 800 let města si opět užili děti i dospělí. V městských sadech byl připraven Dětský den se spoustou atrakcí jako kolotoče, soutěže a dílničky a děti pobavili i Karol a Kvido nebo Michal Nesvadba. Odpoledne pak Opava slaví FEST vyvrcholil koncerty u Stříbrného jezera.

anketa: návštěvníci Dne dětí: “Vyrábím si teď ka korunku žabku. My jsme tady byli ještě před obědem a my jsme si tady vzali autíčko a ještě velrybu, protože tady už nebylo místo na malování. Užila jsem si to moc.”
“Zkusila jsem si jízdu na vozíku a musím říct, že to je složité hodně, ale zároveň to je i zábava, že jako nezávidím vozíčkářům. Nezávidím, je to fakt složité.”
“Šlo to jakože dobře, ale je to složité, prostě blbě to jede, ale jinak je to zábava. Je to někdy těžké, někdy lehké. Bavilo mě tam, jak jsou atrakce, tam je něco jako lavice a to se točí a hrozně mě to bavilo a bylo to super.”

V rámci festivalu mohli lidé přispět i na dobrou věc.

Pavel Carbol, předseda OPBB: “Je tady vyhlášená sbírka, kterou nám pomohlo vytvořit město Opava ve spolupráci s Mondelez a také českými skauty Opava, kteří mají naše sbírkové pokladničky a vybírají peníze na náš projekt Integrace III houpačka. Je to taky pod názvem 800 fidorek pro Opavu, což znamená, že 800 fidorek dostanou ti lidé, kteří nám do pokladničky přispějí.”

Dětský den vystřídaly koncerty hvězdných kapel. Na dvou stagích vystoupili mimo jiné Čechomor, Jelen, Kryštof, Lenny, Pokáč a Majk Spirit.

aketa: návštěvníci Opava slaví FESTu: “Dali jsme si pivo zatím, atmosféra je fajn, jenom to počasí to trošku zkazilo, tak čekáme, že teď Lenny to trošku rozproudí a že to bude fajn. Ještě možná se potom přesuneme na ten Sádrák, uvidíme, jestli bude počasí stát při nás a že to ještě klapne.”
“Perfektní, fajná atmosféra. Na koho jste se nejvíc těšili?Já nevím, asi na všechny.”
“Atmosféra je tady super. Jsme tady s dětmi, tak jsem se těšil na Michala Nesvatbu.
“Zažili jsme teďka déšť, takže máme všechno mokré, ale jinak si to užíváme, myslím si, že je to fajn, pomáhají nám i ty super drinky a kelímky, takže já jsem spokojená. Super.”
“Já musím říct, že jsem taky moc spokojená ačkoliv to počasí moc nepřeje, tak i tak tady vydržíme na tu Lenny, na kterou se těšíme, tak snad už nezaprší a pak už domů do suchého.”
“Nejvíc se těšíme na Kryštofy a teď jsme byli na Čechomory, ale bohužel byla bouřka, tak to jsme si moc neužili a teďkom jdeme na Lenny. Ale jinak je to tady super.”
Lenny, zpěvačka: “Musím strašně pochválit lidi, protože těsně před nástupem na pódium začal absolutní slejvák, takže lidi mě nezklamali, fakt přišli ve velkém poštu, Ten déšť způsobil samozřejmě nějaké lehké technické podmínky, ale lidi byli strašně trpěliví a úžasně naladění po dobu celého toho vystoupení, takže velký dík patří lidem a tudíž i my jsme si to strašně užili. Lennyho jsem tam dala schválně a moc si to užívám, protože zbožňuju rockovou muziku a myslím si, že v tomto repertoáru se docela cítím jako ryba ve vodě, takže já tam tu podobnost určitě vidím a doufám, že to lidi baví. Shodou okolností je to narážka na to, že budeme společně na festivalu Colours of Ostrava, takže tam určitě lidi zvu a můžou vidět nejen Lenny, ale i Lennyho."
Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof: “Chtěl jsem říct, že bych Opavě popřál dalších 800. Proč bys ji popřál lidi, co ji budou milovat? Protože si myslím, že to je důležité a když tady budou lidi, co budou milovat svoje město, tak to město bude vzkvétat, bude tady kultura, bude tady sport, budou tady růst děti nové generace a to je to, co potřebuje každé město.”

Závěr patřil dechberoucí pyromuzikální show s ohňostrojem, která sklidila velký potlesk.

Nahlásit chybu


K tématu

Opava si připomíná 800 let od první dochované písemné zmínky. Slavit bude celý rok

10. ledna 2024 18:32 | Opava | Yvona Fajtová

Opava si letos připomíná 800 let od první dochované zmínky o městě. Jde o dekret českého krále Přemysla Otakara I. z roku 1224, který Opavě potvrzuje městská privilegia. Letošní rok se tak ponese v duchu oslav.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

29. května 2024 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Slezské zemské muzeum se zapojí do oslav 800 let Opavy. Chystá výstavu Opava jubilejní

20. ledna 2024 17:41 | Opava | Yvona Fajtová

Do oslav 800 let Opavy se zapojí i Slezské zemské muzeum. Chystá řadu akcí ve všech svých prostorách, tou největší bude série výstav Opava jubilejní.


Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Problémů v rodinách přibývá, téma Havířov otevřel v rámci Dne sociálních služeb

Problémů v rodinách přibývá. Téma Havířov otevřel v rámci Dne sociálních služeb, který uspořádal odbor sociálních věcí. Smysle akce bylo, aby se lidé nebáli vyhledat odbornou pomoc.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Mezinárodní gymnastický trojboj v Bruntále otestoval novou podlahu zdejšího sálu

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

V Ostravě se uskuteční Zlatá evropská liga volejbalistek. Oba víkendové dny se utkají 4 nejlepší týmy

O víkendu v Porubě v Torax Aréně vyvrcholí Evropská liga volejbalistek. Díky pořadatelství se zlatého turnaje zúčastní i naše reprezentace plus tři špičkové celky Evropy.

Děti si na dopravním hřišti v Havířově připomněly pravidla s BESIPEM

Dopravní hřiště v Havířově patřilo opět dětem a zážitkům. Komise BESIP pro ně připravila zábavné odpoledne, ze kterého si ale měli ratolesti odnést především informace, jak se správně chovat v silničním provozu.

Výročí Studénky provázejí dvě rozdílné výstavy, historie a budoucnost

Týden oslav 65. výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

Slezská muzejní noc nabídla netradiční prohlídky zdarma. Navštívily ji tisíce lidí

12. června 2024 16:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na Opavsku proběhla už tradiční Slezská muzejní noc. Lidé si tak zcela zdarma mohli až do pozdních večerních hodin prohlédnout muzea, která si proto tuto příležitost připravila i doprovodný program.

Opava bude patřit multižánrovému festivalu Slunovrat. Nabídne koncerty, přednášky i komentované prohlídky

12. června 2024 16:04 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už ve čtvrtek 20. června bude v Opavě zahájen multižánrový festival Slunovrat. Probíhat bude na náměstí Osvoboditelů, na Ptačím vrch a v sadech Svobody a také v historických budovách města.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

12. června 2024 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Opava nechala vysadit nové stromy v Městských sadech

10. června 2024 9:29 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opava nechala vysadit nové stromy v Městských sadech. Nahradily stromy napadené jmelím, které byly pokáceny v minulých letech. Poškozeny byly natolik, že ohrožovaly bezpečnost kolemjdoucích.

Opava si připomíná 150 let od narození Davida Weinsteina unikátní výstavou před Bredou

8. června 2024 11:38 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

David Weinstein by letos oslavil 150 let. Toto výročí připomíná výstava na náměstí před Bredou, jejíž dominantou jsou stará demontovaná okna obchodního domu Breda, který prochází celkovou rekonstrukcí.

Den dětí a Opava slaví FEST. Tisíce lidí se bavily v Městských sadech a na Sádráku na oslavách 800 let města
Vydáno 29. května 2024 20:32, Opava, Yvona Fajtová
Druhý den oslav 800 let města si opět užili děti i dospělí. V městských sadech byl připraven Dětský den se spoustou atrakcí jako kolotoče, soutěže a dílničky a děti pobavili i Karol a Kvido nebo Michal Nesvadba. Odpoledne pak Opava slaví FEST vyvrcholil koncerty u Stříbrného jezera.

anketa: návštěvníci Dne dětí: “Vyrábím si teď ka korunku žabku. My jsme tady byli ještě před obědem a my jsme si tady vzali autíčko a ještě velrybu, protože tady už nebylo místo na malování. Užila jsem si to moc.”
“Zkusila jsem si jízdu na vozíku a musím říct, že to je složité hodně, ale zároveň to je i zábava, že jako nezávidím vozíčkářům. Nezávidím, je to fakt složité.”
“Šlo to jakože dobře, ale je to složité, prostě blbě to jede, ale jinak je to zábava. Je to někdy těžké, někdy lehké. Bavilo mě tam, jak jsou atrakce, tam je něco jako lavice a to se točí a hrozně mě to bavilo a bylo to super.”

V rámci festivalu mohli lidé přispět i na dobrou věc.

Pavel Carbol, předseda OPBB: “Je tady vyhlášená sbírka, kterou nám pomohlo vytvořit město Opava ve spolupráci s Mondelez a také českými skauty Opava, kteří mají naše sbírkové pokladničky a vybírají peníze na náš projekt Integrace III houpačka. Je to taky pod názvem 800 fidorek pro Opavu, což znamená, že 800 fidorek dostanou ti lidé, kteří nám do pokladničky přispějí.”

Dětský den vystřídaly koncerty hvězdných kapel. Na dvou stagích vystoupili mimo jiné Čechomor, Jelen, Kryštof, Lenny, Pokáč a Majk Spirit.

aketa: návštěvníci Opava slaví FESTu: “Dali jsme si pivo zatím, atmosféra je fajn, jenom to počasí to trošku zkazilo, tak čekáme, že teď Lenny to trošku rozproudí a že to bude fajn. Ještě možná se potom přesuneme na ten Sádrák, uvidíme, jestli bude počasí stát při nás a že to ještě klapne.”
“Perfektní, fajná atmosféra. Na koho jste se nejvíc těšili?Já nevím, asi na všechny.”
“Atmosféra je tady super. Jsme tady s dětmi, tak jsem se těšil na Michala Nesvatbu.
“Zažili jsme teďka déšť, takže máme všechno mokré, ale jinak si to užíváme, myslím si, že je to fajn, pomáhají nám i ty super drinky a kelímky, takže já jsem spokojená. Super.”
“Já musím říct, že jsem taky moc spokojená ačkoliv to počasí moc nepřeje, tak i tak tady vydržíme na tu Lenny, na kterou se těšíme, tak snad už nezaprší a pak už domů do suchého.”
“Nejvíc se těšíme na Kryštofy a teď jsme byli na Čechomory, ale bohužel byla bouřka, tak to jsme si moc neužili a teďkom jdeme na Lenny. Ale jinak je to tady super.”
Lenny, zpěvačka: “Musím strašně pochválit lidi, protože těsně před nástupem na pódium začal absolutní slejvák, takže lidi mě nezklamali, fakt přišli ve velkém poštu, Ten déšť způsobil samozřejmě nějaké lehké technické podmínky, ale lidi byli strašně trpěliví a úžasně naladění po dobu celého toho vystoupení, takže velký dík patří lidem a tudíž i my jsme si to strašně užili. Lennyho jsem tam dala schválně a moc si to užívám, protože zbožňuju rockovou muziku a myslím si, že v tomto repertoáru se docela cítím jako ryba ve vodě, takže já tam tu podobnost určitě vidím a doufám, že to lidi baví. Shodou okolností je to narážka na to, že budeme společně na festivalu Colours of Ostrava, takže tam určitě lidi zvu a můžou vidět nejen Lenny, ale i Lennyho."
Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof: “Chtěl jsem říct, že bych Opavě popřál dalších 800. Proč bys ji popřál lidi, co ji budou milovat? Protože si myslím, že to je důležité a když tady budou lidi, co budou milovat svoje město, tak to město bude vzkvétat, bude tady kultura, bude tady sport, budou tady růst děti nové generace a to je to, co potřebuje každé město.”

Závěr patřil dechberoucí pyromuzikální show s ohňostrojem, která sklidila velký potlesk.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043296/den-deti-a-opava-slavi-fest-tisice-lidi-se-bavily-v-mestskych-sadech-a-na-sadraku-na-oslavach-800-let-mesta