Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava přispěje klubům na provoz a údržbu sportovišť. Z rozpočtu vyčlenila 2 miliony

Opava |  | Opavský expres

Opava zavedla novinku pro sportovní kluby. Schválila pravidla na přidělování finančních prostředků pro sportovní infrastrukturu. Za peníze města si tak mohou pořídit zařízení na údržbu a provoz sportovišť.

Sportovní kluby v Opavě dlouhodobě volaly po tom, aby si mohly pořídit vybavení pro údržbu a provoz sportovišť. Město jim vyšlo vstříc a změnilo pravidla pro podávání žádosti o přidělení investiční účelové dotace pro sportovní infrastrukturu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “My jsme v letošním roce zahájili pilotní program, předělali jsme pravidla, podle kterých si mohou sportovní kluby žádat a do rozpočtu města jsme dali částku 2 miliony korun, která by měla být vyčerpána v letošním roce. Věříme, že se tento pilotní program chytne a sportovní kluby tak budou mít možnost si pořídit vybavení pro údržbu a provoz sportovišť.”

Žádosti si mohou sportovní kluby podávat v průběhu celého roku.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Systém je nastavený tak, že vlastně pokud budou finanční prostředky, tak rada města může přidělit požadované finanční prostředky na nákup tohoto zařízení a je to do výše teda dvou milionů korun, přičemž je tam samozřejmě nutná spoluúčast jednotlivých sportovních klubů.”

Sportovní kluby to samozřejmě vítají. Na provoz a údržbu hřišť potřebují statisíce korun.

Dalibor Fišer, předseda, Fotbalový klub SLAVIA OPAVA: “Nebýt spolupráce se statutárním městem, tak tento klub už by dávno neexistoval. Teďka přijde konec sezóny a údržba hřiště stojí třeba 300 tisíc a to my sami dneska už nejsme schopni sehnat, takže budeme si žádat účelovou dotaci a věříme, že se s městem domluvíme. Máme tu 9 mančaftů momentálně, je nás tu 220 dětí asi do 20 let.”
Viktor Cvek, trenér, Basket Opava 2010: “My jsme začali tady s děvčaty pracovat asi před 3 lety, Aktuálně máme zhruba 60 děvčat ve 4 věkových kategoriích a příští rok nás čekají dvě soutěže celostátní, což je relativně rarita v Opavě, Samozřejmě s rostoucím počtem děvčat nám roste počet hodin, které musíme platit nájem tady, nájem haly. Samozřejmostí je vybavení co se týče dresů, tréninkových triček, případně dalších pomůcek a proto je pro nás ta podpora města, kraje a dalších organizací velmi důležitá.”
anketa: basketbalistky, Basket Opava 2010: “Asi bych se chtěla dostat do španělské ligy a jestli by to vyšlo a byla bych ještě lepší, tak bych se chtěla dostat do ženské NBA. Basket hraju asi 2 roky a stále mě to baví.”
“Já hraju basket už asi 3, 4 roky a hrála jsem i s klukama za BK Opava a zatím mě to strašně moc baví, takže asi bych to chtěla dělat co nejdýl.”

S žádostmi o dotace sportovním klubům pomáhá Česká unie sportu v Opavě.

Ladislav Kreisel, tajemník České unie sportu v Opavě: “V letošním roce jsme začali znovu a vrátili jsme se asi po 5 letech k zajišťování servisu dotací. Ty dotace jsou parádní, protože Opavě to závidí všechna města tady v okolí, protože opravdu má to smysl, pro kluby to má velký význam, dostanou peníze velice brzy, už v polovině ledna, což je pro ně vynikající.”

Kluby pouze pošlou podklady, které si od nich Česká unie sportu vyžádá a o nic víc se nemusí starat.

Nahlásit chybu


K tématu

Opava pořídila záchranářům speciální dýchací přístroj

19. září 2023 15:34 | Opava | Jiří Cileček

Záchranáři v Opavě získali nový speciální dýchací přístroj. Ten už pomáhá se záchranou i péčí o lidské životy. Stál 300 tisíc korun a záchranářům ho pořídilo město Opava.

Opava přispěje klubům na provoz a údržbu hřišť díky změně pravidel na přidělování finančních prostředků

7. června 2024 11:36 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opava zavedla novinku pro sportovní kluby. Schválila pravidla na přidělování finančních prostředků pro sportovní infrastrukturu. Za peníze města si tak mohou pořídit zařízení na údržbu a provoz sportovišť.

Ostrava pomůže 11 významným stavbám. Vlastníci si musejí doplatit minimálně polovinu

23. června 2023 9:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Oblíbený dotační titul na obnovu významných městských domů a památek v Ostravě pokračuje i letos. Peníze na opravy a rekonstrukce získá celkem 11 objektů. Většinou jde o sakrální stavby.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

20. června 2024 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Opavská porodnice uspořádala Den otevřených dveří nejen pro budoucí maminky

19. června 2024 13:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Houslisté z celého světa se utkali v mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec

19. června 2024 13:47 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě proběhl už 59. ročník mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec. Zúčastnilo se ho 38 talentovaných interpretů z celého světa, což je maximální počet a tentokrát se utkali ve hře na housle.

Opavská porodnice otevřela dveře veřejnosti a pochlubila se svými moderními prostory i novinkami

18. června 2024 11:15 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze. Vyhrál radikální projekt s úctou k historii

17. června 2024 9:56 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Akce Opava v pohybu podpořila sportovní aktivity. Probíhala v Městských sadech a na letním koupališti

15. června 2024 17:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě se v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě sportovalo. Akcí Opava v pohybu se do různých sportovních aktivit mohl zapojit úplně každý, kdo zavítal do Městských sadů, nebo na letní koupaliště.

Do Noci kostelů se v Opavě zapojilo sedm svatostánků. Návštěvníky lákaly na pestrý program

15. června 2024 16:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Také Opava se zapojila do celorepublikové akce Noc kostelů. Lidé tak měli možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také věže, kláštery, nebo krypty.

Opava přispěje klubům na provoz a údržbu sportovišť. Z rozpočtu vyčlenila 2 miliony
Vydáno 8. června 2024 11:18, Opava, Yvona Fajtová
Opava zavedla novinku pro sportovní kluby. Schválila pravidla na přidělování finančních prostředků pro sportovní infrastrukturu. Za peníze města si tak mohou pořídit zařízení na údržbu a provoz sportovišť.

Sportovní kluby v Opavě dlouhodobě volaly po tom, aby si mohly pořídit vybavení pro údržbu a provoz sportovišť. Město jim vyšlo vstříc a změnilo pravidla pro podávání žádosti o přidělení investiční účelové dotace pro sportovní infrastrukturu.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “My jsme v letošním roce zahájili pilotní program, předělali jsme pravidla, podle kterých si mohou sportovní kluby žádat a do rozpočtu města jsme dali částku 2 miliony korun, která by měla být vyčerpána v letošním roce. Věříme, že se tento pilotní program chytne a sportovní kluby tak budou mít možnost si pořídit vybavení pro údržbu a provoz sportovišť.”

Žádosti si mohou sportovní kluby podávat v průběhu celého roku.

Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Systém je nastavený tak, že vlastně pokud budou finanční prostředky, tak rada města může přidělit požadované finanční prostředky na nákup tohoto zařízení a je to do výše teda dvou milionů korun, přičemž je tam samozřejmě nutná spoluúčast jednotlivých sportovních klubů.”

Sportovní kluby to samozřejmě vítají. Na provoz a údržbu hřišť potřebují statisíce korun.

Dalibor Fišer, předseda, Fotbalový klub SLAVIA OPAVA: “Nebýt spolupráce se statutárním městem, tak tento klub už by dávno neexistoval. Teďka přijde konec sezóny a údržba hřiště stojí třeba 300 tisíc a to my sami dneska už nejsme schopni sehnat, takže budeme si žádat účelovou dotaci a věříme, že se s městem domluvíme. Máme tu 9 mančaftů momentálně, je nás tu 220 dětí asi do 20 let.”
Viktor Cvek, trenér, Basket Opava 2010: “My jsme začali tady s děvčaty pracovat asi před 3 lety, Aktuálně máme zhruba 60 děvčat ve 4 věkových kategoriích a příští rok nás čekají dvě soutěže celostátní, což je relativně rarita v Opavě, Samozřejmě s rostoucím počtem děvčat nám roste počet hodin, které musíme platit nájem tady, nájem haly. Samozřejmostí je vybavení co se týče dresů, tréninkových triček, případně dalších pomůcek a proto je pro nás ta podpora města, kraje a dalších organizací velmi důležitá.”
anketa: basketbalistky, Basket Opava 2010: “Asi bych se chtěla dostat do španělské ligy a jestli by to vyšlo a byla bych ještě lepší, tak bych se chtěla dostat do ženské NBA. Basket hraju asi 2 roky a stále mě to baví.”
“Já hraju basket už asi 3, 4 roky a hrála jsem i s klukama za BK Opava a zatím mě to strašně moc baví, takže asi bych to chtěla dělat co nejdýl.”

S žádostmi o dotace sportovním klubům pomáhá Česká unie sportu v Opavě.

Ladislav Kreisel, tajemník České unie sportu v Opavě: “V letošním roce jsme začali znovu a vrátili jsme se asi po 5 letech k zajišťování servisu dotací. Ty dotace jsou parádní, protože Opavě to závidí všechna města tady v okolí, protože opravdu má to smysl, pro kluby to má velký význam, dostanou peníze velice brzy, už v polovině ledna, což je pro ně vynikající.”

Kluby pouze pošlou podklady, které si od nich Česká unie sportu vyžádá a o nic víc se nemusí starat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043462