Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava bude patřit multižánrovému festivalu Slunovrat. Nabídne koncerty, přednášky i komentované prohlídky

Opava |  | Opavský expres

Už ve čtvrtek 20. června bude v Opavě zahájen multižánrový festival Slunovrat. Probíhat bude na náměstí Osvoboditelů, na Ptačím vrch a v sadech Svobody a také v historických budovách města.

Multižánrový festival Slunovrat už klepe na dveře. Probíhat bude v historickém centru Opavy od 20. do 22. června a nabídne pestrý a kvalitní program úplně pro všechny. Celkem se můžete těšit na 120 bodů programu.

Vašek Müller, ředitel festivalu: “Celý hudební program, začne tady skupinou Zrní, v 17 hodin tady na tomto krásném náměstí, to je ve čtvrtek 20. června. Ten samý den vystoupí večer třeba Aneta Langerová, která bude mít přesně ten den 20 let od svého slavného vítězství v Superstar, kde nastartovala tu svoji nádhernou kariéru, tak to oslavíme. V pátek bych jmenoval třeba Michala Prokopa & Framus five, v sobotu třeba The Dhol Foundation, to je asi největší hvězda festivalu z Anglie a samozřejmě nemůžu vynechat Markétu Irglovou, která přijede i se smyčcovým kvartetem.”

Festival Slunovrat je pověstný tím, že nabízí hudbu všech možných žánrů, od čistého folku až po elektroniku a jeho součástí je i diskusní scéna, ve které letos přivítá spoustu hvězd.

Ivo Mludek, jeden z organizátorů festivalu: “Přivítáme hvězdné nebe českých spisovatelek Karin Lednickou, Kateřinu Tučkovou a Kamilu Hladkou. Přijede izraelsko americký spisovatel Tuvia Tenenbom, přivítáme Petra Pitharta a spoustu a spoust dalších jmen, které najdete na našich stránkách. Nicméně ještě pro lidi, kteří nebudou mít třeba vstupenku, pořádáme opět již tradičně takzvanou volně přístupnou zónu charitní inspirace, kde kromě welcome stage, kde vystoupí 10 kapel, které jsme vybrali z konkurzu 250 skupin, které se přihlásily. Bude taky gastro zóna a představíme tady 20 organizací z oblasti neziskového sektoru, z oblasti charitativní, sociální, nebo humanitární práce, kteří si připraví spoustu zajímavého programu.”

Chybět nebude ani program pro děti, které si přijdou na své v sadu Svobody a také spousta komentovaných prohlídek historických budov. Mimo jiné Slezského zemského muzea nebo Blücherova paláce. Na světě je také nová aplikace.

Ivo Mludek, jeden z organizátorů festivalu: “Kdo chce, může si stáhnout naši, to je novinka, aplikaci, kde se dozví spoustu zajímavého, může si zařídit rezervaci a třeba i poslechnout kapely, které nezná, protože nabízíme spoustu jmen, které nejsou, řekněme, nejsou úplně známé, ale ručíme za to, že jsou kvalitní a že známé a populární teprve budou.”

A jako každý rok se bude předávat i cena Slunovratu.

Vašek Müller, ředitel festivalu: “Ta je pro lidi, kteří vracejí světlo do tmy a letos neprozradíme laureáta, samozřejmě. Bude se to předávat tady na hlavní scéně, ale bude ji předávat Kovy, youtuber a moc taková pozitivní postava této země.”

Sochu, která symbolizuje Slunovrat a krásně přes ní prosvítá světlo, vytvořil akademický sochař Daniel Klose. Vše okolo Slunovratu najdete na stránkách festivalu. Co se týká vstupenek, pár jich je ještě v prodeji, tak neváhejte a pořiďte si je co nejdříve.

Nahlásit chybu


K tématu

Slavnost města letos obsadí i vzdušný prostor

2. září 2023 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští ve vzduchu - to je téma letošní slavnosti města. Dvoudenní akci budou provázet koncerty i aktivity místních škol a spolků. Na Dolní bráně vznikne malé letiště i s horkovzdušným balónem.

Pozvánka na Svatováclavský koncert symfonického dechového orchestru Májovák

16. září 2023 17:17 | Karviná | Monika Danková

Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná vás zve na Svatováclavský koncert.

Slezská Ostrava zve na Heřmanické dožínky

22. srpna 2023 16:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

V Ostravě-Heřmanicích se opět chystají na další ročník tradičních dožínek. Ty letošní přinesou opět odpoledne plné zábavy, jídla, hudby a tradičního folklóru. A chybět nebudou ani dětské atrakce a obří hlavolamy.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Knihovna města Opavy prošla rekonstrukcí střechy a fasády. Získala tak původní vzhled

Knihovna Petra Bezruče v Opavě roste do krásy. Národní kulturní památka po letech prošla rekonstrukcí střechy a fasády a získala tak původní vzhled z roku 1911, kdy byla postavena podle návrhu architekta Leopolda Bauera.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspořádala už tradiční Den prevence

10. července 2024 10:48 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Univerzitní centrum UniPoint v Obchodním centru Breda patřilo už tradičnímu Dni prevence. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je prevence důležitá, a to nejen v oblasti zdraví.

MŠ v Malých Hošticích už uspokojí všechny děti. Díky přístavbě se její kapacita zvýšila o 28 míst

3. července 2024 16:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Mateřská škola v Malých Hošticích má nově o jednu třídu více. Vznikla přístavbou za 17 milion korun, která se stavěla necelý rok. Do nového oddělení v září nastoupí 28 dětí, což je plná kapacita.

Domov Bílá Opava oslavil 120 let od svého vzniku. Původně to byl chudobinec s kapacitou 100 lůžek

3. července 2024 14:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Domov Bílá Opava slouží lidem už 120 let. Objekt domova na Rybářské ulici byl postaven v roce 1904 jako městský zaopatřovací dům, aktuálně nabízí sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.

Dobrovolní hasiči v Oticích mají novou hasičskou zbrojnici. Z původní budovy zůstaly jen obvodové zdi

3. července 2024 13:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Dobrovolní hasiči v Oticích se dočkali nové hasičské zbrojnice. Po dlouhých letech tak mají moderní budovu s veškerým zázemím včetně sociálního, které v původní budově chybělo.

Opava bude patřit multižánrovému festivalu Slunovrat. Nabídne koncerty, přednášky i komentované prohlídky
Vydáno 12. června 2024 16:04, Opava, Yvona Fajtová
Už ve čtvrtek 20. června bude v Opavě zahájen multižánrový festival Slunovrat. Probíhat bude na náměstí Osvoboditelů, na Ptačím vrch a v sadech Svobody a také v historických budovách města.

Multižánrový festival Slunovrat už klepe na dveře. Probíhat bude v historickém centru Opavy od 20. do 22. června a nabídne pestrý a kvalitní program úplně pro všechny. Celkem se můžete těšit na 120 bodů programu.

Vašek Müller, ředitel festivalu: “Celý hudební program, začne tady skupinou Zrní, v 17 hodin tady na tomto krásném náměstí, to je ve čtvrtek 20. června. Ten samý den vystoupí večer třeba Aneta Langerová, která bude mít přesně ten den 20 let od svého slavného vítězství v Superstar, kde nastartovala tu svoji nádhernou kariéru, tak to oslavíme. V pátek bych jmenoval třeba Michala Prokopa & Framus five, v sobotu třeba The Dhol Foundation, to je asi největší hvězda festivalu z Anglie a samozřejmě nemůžu vynechat Markétu Irglovou, která přijede i se smyčcovým kvartetem.”

Festival Slunovrat je pověstný tím, že nabízí hudbu všech možných žánrů, od čistého folku až po elektroniku a jeho součástí je i diskusní scéna, ve které letos přivítá spoustu hvězd.

Ivo Mludek, jeden z organizátorů festivalu: “Přivítáme hvězdné nebe českých spisovatelek Karin Lednickou, Kateřinu Tučkovou a Kamilu Hladkou. Přijede izraelsko americký spisovatel Tuvia Tenenbom, přivítáme Petra Pitharta a spoustu a spoust dalších jmen, které najdete na našich stránkách. Nicméně ještě pro lidi, kteří nebudou mít třeba vstupenku, pořádáme opět již tradičně takzvanou volně přístupnou zónu charitní inspirace, kde kromě welcome stage, kde vystoupí 10 kapel, které jsme vybrali z konkurzu 250 skupin, které se přihlásily. Bude taky gastro zóna a představíme tady 20 organizací z oblasti neziskového sektoru, z oblasti charitativní, sociální, nebo humanitární práce, kteří si připraví spoustu zajímavého programu.”

Chybět nebude ani program pro děti, které si přijdou na své v sadu Svobody a také spousta komentovaných prohlídek historických budov. Mimo jiné Slezského zemského muzea nebo Blücherova paláce. Na světě je také nová aplikace.

Ivo Mludek, jeden z organizátorů festivalu: “Kdo chce, může si stáhnout naši, to je novinka, aplikaci, kde se dozví spoustu zajímavého, může si zařídit rezervaci a třeba i poslechnout kapely, které nezná, protože nabízíme spoustu jmen, které nejsou, řekněme, nejsou úplně známé, ale ručíme za to, že jsou kvalitní a že známé a populární teprve budou.”

A jako každý rok se bude předávat i cena Slunovratu.

Vašek Müller, ředitel festivalu: “Ta je pro lidi, kteří vracejí světlo do tmy a letos neprozradíme laureáta, samozřejmě. Bude se to předávat tady na hlavní scéně, ale bude ji předávat Kovy, youtuber a moc taková pozitivní postava této země.”

Sochu, která symbolizuje Slunovrat a krásně přes ní prosvítá světlo, vytvořil akademický sochař Daniel Klose. Vše okolo Slunovratu najdete na stránkách festivalu. Co se týká vstupenek, pár jich je ještě v prodeji, tak neváhejte a pořiďte si je co nejdříve.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043521/opava-bude-patrit-multizanrovemu-festivalu-slunovrat-nabidne-koncerty-prednasky-i-komentovane-prohlidky