Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce Opava v pohybu podpořila sportovní aktivity. Probíhala v Městských sadech a na letním koupališti

Opava |  | Opavský expres

V Opavě se v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě sportovalo. Akcí Opava v pohybu se do různých sportovních aktivit mohl zapojit úplně každý, kdo zavítal do Městských sadů, nebo na letní koupaliště.

Městské sady v Opavě zaplnily sportovní kluby, organizace a firmy, které se chtěly prezentovat na akci Opava v pohybu. Celkem si tak návštěvníci mohli vyzkoušet dvě desítky různých aktivit. A to zcela zdarma.

Klára Kyjovská, referentka odboru kultury a prezentace, Magistrát města Opavy: “Je to například Slezský fotbalový klub, Slezan Opava, kteří tady mají stanoviště šer, je tady Junák skaut, kteří celý den projíždějí s dětmi na loďkách řeku Opavici. Například také i organizaci Kafira nebo Opavskem bez bariér. Je tady Ostroj, který se chtěl prezentovat, mají tady skvělou aktivitu s virtuální realitou a mnoho dalších opavských firem a organizací.”

Cílem akce Opava v pohybu bylo přiblížit lidem hlavně sport a sportovní aktivity, aby věděli, kam třeba mohou přihlásit své děti.

anketa: zúčastněné kluby a organizace: “My jsme tady ze Slezského fotbalového klubu, mládež a dneska jsme si připravili krátký slalom, střelbu na terč na nody, za náma je ještě jeden slalom zakončený střelbou. Máme tady spoustu cen pro děti, trička a merč SFC, takže doufám, že dětí bude co nejvíc a že se jim to bude líbit.”
“My propagujeme v rámci akce Dejme dětem rodinu pěstounskou péči. Snažíme se zajišťovat poradenskou činnost pro potencionální pěstouny. Při té příležitosti ve spolupráci se Slezským gymnáziem jsme vytvořili takovou sportovní dráhu, děti dostávají různé odměny, aby si to taky užily a nejen ony, ale i rodiče.”
“V rámci akce tady máme nejen ukázku resuscitace, kterou si můžou všichni zkusit, kdo přijdou, le máme tu také ukázky činnosti Českého červeného kříže, máme tu medaile pro bezpříspěvkové dárce krve, máme tu ukázku toho, jak má vypadat evakuační zavazadlo a spoustu dalších zajímavostí.”

Kromě aktivit v Městských sadech mohli lidé po celý den zdarma navštívit i letní koupaliště, kde se navíc mohli vyřádit na nafukovacích atrakcích a k tomu jim až do večerních hodin míchal hudbu DJ.

Eva Sobotíková, plavčice, Městské koupaliště a minigolf Opava: “Je hezky, máme první den vlastně plno, takže super. Dneska jsme si připravili tady DJ, máme skvělou hudbu a atrakce pro děti, takže v bazénu máme skluzavky a takové věci.”
anketa: návštěvníci koupaliště: “Je to skvělý a voda je taková studená spíš, ale zahřeje se asi.”
“Je to tu skvělé, jakž takž se dá ta voda a hezké počasí vyšlo, takže tak. Atrakce jsou super.”
“Voda je studená v některých místech, v jiných je teplá a ty atrakce jsou nádherné.”
“Je to skvělé a ta voda je moc tak studená a ten skákací hrad je dobrý.”

Akce Opava v pohybu měla velký úspěch a ujít si ji nenechaly davy lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí kvalitní vodu, relax a lidové vstupné

18. července 2023 15:55 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Vyhledávaným místem pro osvěžení v horkých letních dnech ve Frýdlantě nad Ostravicí je letní koupaliště. To i letos nabízí kvalitní vodu, dozor plavčíků a řadu atrakcí.

Městské sady v Opavě se rozrostly o nové stromy. Nahradily poškozené stromy napadené jmelím

8. června 2024 10:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava nechala vysadit nové stromy v Městských sadech. Nahradily stromy napadené jmelím, které byly pokáceny v minulých letech. Poškozeny byly natolik, že ohrožovaly bezpečnost kolemjdoucích.

V Městských sadech v Opavě si zasoutěžili mladí zdravotníci. Prověřila je v poskytování první pomoci

26. června 2024 14:03 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Městských sadech v Opavě si zasoutěžili mladí zdravotníci. Uskutečnilo se tam regionální kolo soutěže pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj, kterého se zúčastnilo na 70 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Šlo o vítěze základních kol.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

V Opavě vzniknou nová parkovací místa. Uleví se řidičům v Kateřinkách

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Knihovna města Opavy prošla rekonstrukcí střechy a fasády. Získala tak původní vzhled

Knihovna Petra Bezruče v Opavě roste do krásy. Národní kulturní památka po letech prošla rekonstrukcí střechy a fasády a získala tak původní vzhled z roku 1911, kdy byla postavena podle návrhu architekta Leopolda Bauera.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspořádala už tradiční Den prevence

10. července 2024 10:48 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Univerzitní centrum UniPoint v Obchodním centru Breda patřilo už tradičnímu Dni prevence. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je prevence důležitá, a to nejen v oblasti zdraví.

MŠ v Malých Hošticích už uspokojí všechny děti. Díky přístavbě se její kapacita zvýšila o 28 míst

3. července 2024 16:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Mateřská škola v Malých Hošticích má nově o jednu třídu více. Vznikla přístavbou za 17 milion korun, která se stavěla necelý rok. Do nového oddělení v září nastoupí 28 dětí, což je plná kapacita.

Domov Bílá Opava oslavil 120 let od svého vzniku. Původně to byl chudobinec s kapacitou 100 lůžek

3. července 2024 14:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Domov Bílá Opava slouží lidem už 120 let. Objekt domova na Rybářské ulici byl postaven v roce 1904 jako městský zaopatřovací dům, aktuálně nabízí sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.

Akce Opava v pohybu podpořila sportovní aktivity. Probíhala v Městských sadech a na letním koupališti
Vydáno 15. června 2024 17:54, Opava, Yvona Fajtová
V Opavě se v rámci oslav 800 let od první písemné zmínky o městě sportovalo. Akcí Opava v pohybu se do různých sportovních aktivit mohl zapojit úplně každý, kdo zavítal do Městských sadů, nebo na letní koupaliště.

Městské sady v Opavě zaplnily sportovní kluby, organizace a firmy, které se chtěly prezentovat na akci Opava v pohybu. Celkem si tak návštěvníci mohli vyzkoušet dvě desítky různých aktivit. A to zcela zdarma.

Klára Kyjovská, referentka odboru kultury a prezentace, Magistrát města Opavy: “Je to například Slezský fotbalový klub, Slezan Opava, kteří tady mají stanoviště šer, je tady Junák skaut, kteří celý den projíždějí s dětmi na loďkách řeku Opavici. Například také i organizaci Kafira nebo Opavskem bez bariér. Je tady Ostroj, který se chtěl prezentovat, mají tady skvělou aktivitu s virtuální realitou a mnoho dalších opavských firem a organizací.”

Cílem akce Opava v pohybu bylo přiblížit lidem hlavně sport a sportovní aktivity, aby věděli, kam třeba mohou přihlásit své děti.

anketa: zúčastněné kluby a organizace: “My jsme tady ze Slezského fotbalového klubu, mládež a dneska jsme si připravili krátký slalom, střelbu na terč na nody, za náma je ještě jeden slalom zakončený střelbou. Máme tady spoustu cen pro děti, trička a merč SFC, takže doufám, že dětí bude co nejvíc a že se jim to bude líbit.”
“My propagujeme v rámci akce Dejme dětem rodinu pěstounskou péči. Snažíme se zajišťovat poradenskou činnost pro potencionální pěstouny. Při té příležitosti ve spolupráci se Slezským gymnáziem jsme vytvořili takovou sportovní dráhu, děti dostávají různé odměny, aby si to taky užily a nejen ony, ale i rodiče.”
“V rámci akce tady máme nejen ukázku resuscitace, kterou si můžou všichni zkusit, kdo přijdou, le máme tu také ukázky činnosti Českého červeného kříže, máme tu medaile pro bezpříspěvkové dárce krve, máme tu ukázku toho, jak má vypadat evakuační zavazadlo a spoustu dalších zajímavostí.”

Kromě aktivit v Městských sadech mohli lidé po celý den zdarma navštívit i letní koupaliště, kde se navíc mohli vyřádit na nafukovacích atrakcích a k tomu jim až do večerních hodin míchal hudbu DJ.

Eva Sobotíková, plavčice, Městské koupaliště a minigolf Opava: “Je hezky, máme první den vlastně plno, takže super. Dneska jsme si připravili tady DJ, máme skvělou hudbu a atrakce pro děti, takže v bazénu máme skluzavky a takové věci.”
anketa: návštěvníci koupaliště: “Je to skvělý a voda je taková studená spíš, ale zahřeje se asi.”
“Je to tu skvělé, jakž takž se dá ta voda a hezké počasí vyšlo, takže tak. Atrakce jsou super.”
“Voda je studená v některých místech, v jiných je teplá a ty atrakce jsou nádherné.”
“Je to skvělé a ta voda je moc tak studená a ten skákací hrad je dobrý.”

Akce Opava v pohybu měla velký úspěch a ujít si ji nenechaly davy lidí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043575/akce-opava-v-pohybu-podporila-sportovni-aktivity-probihala-v-mestskych-sadech-a-na-letnim-koupalisti