Reklama

Opavský dopravní podnik má nové CNG autobusy

  • 11:44,
  • Opava ,

Také Opava se přidala k městům, které usilují o ekologickou veřejnou dopravu. V těchto dnech se začnou postupně objevovat na pravidelných linkách ve městě autobusy na stlačený plyn. Kromě zlepšení životního prostředí přinesou také úsporu v platbách za palivo. Dopravní podnik ročně ušetří 1,5 milionu korun.

Stáhnout video
Reklama

Po Havířově, Karviné a Frýdku – Místku teď jezdí autobusy na stlačený zemní plyn také v ulicích Opavy. Celkem 15 nových vozů, které tvoří zhruba polovinu vozového parku dopravního podniku, výrazně vylepšilo věkový průměr autobusů, a to na tři roky, a navíc jsou nyní všechny bezbariérové.

Jiří Konvička, řidič MDPO: „Má to jinéí těžiště, protože ty bomby jsou vlastně na střeše, takže ten autobus se bude trochu jinak chovat.

Nové autobusy budou jednak šetrnější k životnímu prostředí a jednak také ušetří dopravnímu podniku na pohonných hmotách, říká to Radek Filipczyk, bývalý ředitel MDPO:

„Odhadovaný zisk z této problematiky bude 2 koruny na kilometr, počítá se i více, ale máme takový střízlivý odhad. Budeme se pohybovat okolo 1,5 mil korun úspor minimálně.

Plnící stanice pro autobusy se stlačeným plynem vyroste v areálu dopravního podniku během léta. Zatím bude stejný účel plnit mobilní stanice.

Stalo se již tradicí, že všechny nové vozy dostávají jména. Také pro patnáct nových autobusů je vymyslely děti ze základních škol a nakreslily k nim i obrázky, které budou umístěny na čele vozu.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.08. 7:13
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.08. 7:13
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 85 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 97 Kč do 105 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Hrabyně
Opava
od 16 870 Kč do 21 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu