Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studium fotografie na SU láká zahraniční studenty

  • Opava,

Na Slezské univerzitě skončily příjímací zkoušky. Naposledy je skládali zájemci o studium fotografie. Do druhého kola se dostalo 56 uchazečů. Zhruba polovina z nich jsou cizinci. Zájem o studium na Istitutu tvůrčí fotografie z řad zahraniční studentů je dlouhodobý. Studuje zde především mnoho Poláků i Slováků.

Přihlášku na Institut tvůrčí fotografie si letos podalo 200 zájemců. Šanci zapsat se ke studiu má každý osmý. U přijímacích zkoušek bylo slyšet kromě češtiny také hlavně polštinu nebo slovenštinu.

Cizinci tvoří už mnoho let asi polovinu posluchačů Institutu tvůrčí fotografie. Kromě Poláků a Slováků zde studovali či studují také posluchači z Japonska, USA, Ruska nebo Litvy. A to přesto, že výuka probíhá výhradně v češtině. O studium fotografie je každoročně z řad cizinců velký zájem

Institut tvůrčí fotografie se totiž snaží nabídnout studentům co nejširší záběr: např. u Jindřicha Streita mohou studovat dokumentární fotografii. Dita Pepa je zase odbornicí na portréty a Štěpánka Stein pak na módní fotografii. Vysvětluje Vladimír Birgus, vedoucí pedagog ITF Slezské univerzity.

Nejsme ateliérový typ školy, kde student má jednoho pedagoga na 5,6 let. máme 18 pedagogů, každý student si může vybrat.

Na Filosoficko- přírodovědecké fakultě, jejíž součástí Institut tvůrčí fotografie je, studuje zhruba 7% zahraničních studentů. Dalším vyhledávaným oborem cizinci je teoretická fyzika a astrofyzika.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků