Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravený Dům Bílá Opava zase slouží klientům

  • Opava,

41 seniorů z (opavského) Domova bílá Opava se po dvou letech mohlo vrátit zpět do svých pokojů. Čekalo je tady mnohem komfortnější bydlení: snížil se počet klientů na pokojích, přibyly sociální zařízení i kuchyň.

Chudobinec byl na této adrese už od roku 1905. Stará budova dávno neodpovídala požadavkům na moderní poskytování sociálních služeb. Lidé tady ani neměli potřebné soukromí a tak se v roce 2014 začalo s přestavbou.

Michal Jiráska, ředitel Domova Bílá Opava:

„Klienti této služby byli přestěhováni na ul. B. Němcové, kde byli na náhradním ubytování na internátu, který spravuje stavební učiliště.”

Nyní se mohli klienti vrátit do prostředí, které se proměnilo k nepoznání: u tady nenajdete čtyřlůžkové pokoje, ani společné sociální zařízení.

Miroslav Novák (ČSSD), hejtman Moravskoslezského kraje

„ Ještě před 20 lety tady byly dvaceti lůžkové pokoje. Dnes jsou to jednolůžáky, max. dvojlůžkové pokoje se sociálním zařízením, s veškerým standardem tak, ať se člověk cítí jako doma.”

Opravy za 45 milion korun se podařilo zrealizovat díky investicím Moravskosleszkého kaje a také z Programu česko-švýcarské spolupráce, z kterého bylo na rekonstrukci vyčleněno 38 milionů korun.

Ralph Friedländer, zástupce švýcarského ministerstva zahraničí

„Byl to velice úspěšný projekt. Podařilo se totiž provést všechny rekonstrukční práce, aniž bychom použili všechny peníze. A také v důsledku změny směnného kurzu nám téměř 20 mil korun zůstalo“

Miroslav Novák (ČSSD), hejtman Moravskoslezského kraje

„Jsme mile překvapeni a určitě se pokusíme nalézt projekt, abychom ty peníze vyčerpali.“

V současné době je v Domově Bílá Opava ubytováno 41 klientů. Nejstarší obyvatelka oslaví brzy sto let.
KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků