Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • POLICIE A ÚŘADY NADÁLE ŠETŘÍ ÚHYN RYB V RYBNÍKU MÍČOVEC
  • TECHNICKÉ SLUŽBY V HAVÍŘOVĚ POŘÍDILY DEFIBRILÁTORY, ZAMĚSTNANCI PROŠLI ŠKOLENÍM
  • CENY STARŠÍCH BYTŮ V MSK MEZIROČNĚ VZROSTLY NEJVÍCE ZE VŠECH KRAJŮ
  • V NEMOCNICI KARVINÁ-RÁJ OTEVŘELI KURZY PRVNÍ POMOCI ZAMĚŘENÉ NA MALÉ DĚTI
  • RADNICE V HAVÍŘOVĚ ROZDÁVÁ OPĚT NÁDOBY NA BIOODPAD
  • KARVINÁ CHYSTÁ PROMĚNU AREÁLU LODIČKY V PARKU BOŽENY NĚMCOVÉ
  • FRÝDEK-MÍSTEK PŘIPRAVUJE ARCHITEKTONICKOU SOUTĚŽ NA ČESKÝ DŮM
  • OBVOD SLEZSKÁ OSTRAVA SHÁNÍ VYUŽITÍ PRO BUDOVU NA CHITTUSSIHO ULICI
  • PODLE POVODÍ ODRY BYL BŘEZEN Z HYDROLOGICKÉHO POHLEDU SPÍŠE PODPRŮMĚRNÝ
  • REVOLUTION TRAIN JE V MS KRAJI, PRVNÍ ZASTÁVKOU BYLA STUDÉNKA
  • PŘI VÝBUCHU V RODINNÉM DOMĚ V NÝDKU SE VÁŽNĚ ZRANIL SENIOR
  • MENSTRUAČNÍ VLOŽKY JSOU DOSTUPNÉ NA VŠECH OSTRAVSKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH
  • HASIČI Z JABLUNKOVA OSLAVILI 30 LET ČINNOSTI JEDNOTKY JPO II
  • CYKLISTICKÝ ZÁVOD PORUBAJK MĚNÍ START. ZAČÍNÁ SE NA ALŠOVĚ NÁMĚSTÍ

Boxerská legenda Rosťa Osička vystavuje v Ostravě své obrazy

Ostrava-Centrum |

Legendární boxer Rostislav Osička opět zavítal do Ostravy. Na boxerský šampionát a také zde v galerii v budově radnice Moravské Ostravy a Přívozu vystavuje sbírku svých obrazů. Vernisáž výstavy, zahájil osobně i herec Marek Vašut, kterého s boxerskou legendou pojí dlouholeté přátelství.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Dvorana radnice Moravské Ostravy a Přívozu hostí pod záštitou starosty Petra Veselky unikátní výstavu zhruba pěti desítek obrazů legendárního boxera Rosti Osičky.

      Rostislav Osička, boxerská legenda, trenér, malíř a básník: "Maloval jsem témata ostravská. Protože jsem chtěl zaznamenat dobu, kdy jsem zde boxoval na memoriálu Václava Procházky. To byl rok 1976 až 1978. Jednou mám zlato, jednou bronz. A ta Ostrava byla jiná. Byla taková tmavá. Byla taková ponurá. A dneska se rozzářila. Je tady velká změna. Já jsem chtěl lidem přiblížit tu Ostravu starou. Doly, hutě, jatka, dneska už i Stodolní. Ten rozdíl, že člověk žije na plné koule, jak se říká. No a myslím, že se to povedlo. Že Ostrava má svůj půvab."
      Valentina Vaňková (ODS), místostarostka Moravské Ostravy a Přívozu: "My jsme samozřejmě nesmírně rádi, že takto významný sportovec a malíř se rozhodl uspořádat výstavu u nás v naší Dvoraně. Jednak přiblížíme občanům tento krásný prostor a samozřejmě zprostředkujeme úžasný kulturní zážitek v podobě obrazů, které zpodobňují nejen Ostravu, protože pak Osička má velmi vřelý vztah k Ostravě z dob svého mládí a své sportovní kariéry. No a pro nás je obrovská čest, že tuto výstavu bude zahajovat pan Marek Vašut."
      Marek Vašut, herec: "S Rosťou jsem se poznal před už osmatřiceti lety, kdy se točily Pěsti ve tmě. Kdy mi nedělal trenéra, ale sparing partnera. A přispíval samozřejmě i radami. Ale mým hlavním trenérem tam byla Jarda Tomsa. Ale od té doby s Rosťou kamarádíme. A není to moje první vernisáž. Já jsem Rosťovi uváděl už vernisáž v Praze. A také se musím pochlubit, že mám od něj obraz. Já jako Vilda Jakub v Lucerně a pode mnou na zemi Schaller."

      Program výstavy navazoval na mistrovství České republiky v olympijském boxu s podtitulem Pěsti v Ostravě.

      Rostislav Osička, boxerská legenda, trenér, malíř a básník: "Dneska je tady mistrovství republiky v boxu. Mám tady jednoho svěřence svého, už má medaili. Takže to je ta vazba sportovní. A mám tady ještě bratrance a sestřenici."

      Výstavu si mohou zájemci ve Dvoraně prohlédnout až do 20. listopadu.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Výstava fotografa Dalibora Bednáře (Ne)známí ve Dvoraně centrálního ostravského obvodu

      Dvorana radnice Moravské Ostravy a Přívozu hostí výstavu černobílých portrétů fotografa Dalibora Bednáře. Pod názvem (Ne)známí představuje tváře lidí, kteří podle autora více či méně ovlivnili jeho životní i umělecký pohled na svět.

      Adventní akce Andělé ve Dvoraně rozzáří radnici Moravské Ostravy a Přívozu

      Centrální ostravský obvod chystá další ročník adventní akce Andělé ve Dvoraně. Návštěvníky čekají koncerty, workshopy, výstava i povídání o českých i světových Vánocích.

      Obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu diskutovali s vedením obvodu

      Investice, strategický plán i kulturní akce letošního roku. To byla stěžejní témata, kterým se věnovali zástupci vedení Moravské Ostravy a Přívozu na prvním letošním setkání s občany.


      CirkArena v Třinci se zaměří na energetické zpracování odpadů

      Unikátní projekt CirkAreny v Třinci se blíží ke své realizaci. V místě bývalé hokejové arény tak vznikne výzkumně vývojové centrum pro cirkulární ekonomiku, které se zaměří na výzkum odpadů. Hotovo by mělo být v roce 2028.

      Ironman má nový cíl, motivovat ke splnění výzev studenty

      Extrémní sportovec Jurij Tarča ze Studénky je třicetinásobným Ironmanem. Patří mezi nejlepší vytrvalce světa. Motivovat mladé lidi k dosažení cílů se teď snaží i formou besed ve školách.

      Exploze v rodinném domě na Frýdecko-Místecku, hasiči zasahovali u následného požáru sklepa

      Včera 23:11, vydáno včera 16:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

      Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek ráno u výbuchu propan-butanové lahve ve sklepě rodinného domu v Nýdku na Frýdecko-Místecku. Exploze způsobila požár, který hasiči rychle lokalizovali. Jeden muž byl zraněn, pět osob stihlo dům opustit ještě před příjezdem jednotek.

      Odborníci z celé republiky diskutovali téma transferu technologií

      Na VŠB – TU Ostrava se sjeli zástupci veřejných vysokých škol, výzkumných organizací a ministerstev, aby diskutovali problematiku transferu technologií. Tedy přesun výzkumu co nejrychleji a nejefektivněji rovnou do praxe.

      Moravská Ostrava a Přívoz ožije Velikonočním jarmarkem

      Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Poruba ocenila své nejlepší pedagogy. Akce se koná každoročně u příležitosti Dne učitelů

      Poruba opět ocenila své nejlepší pedagogy. Slavnostní setkání se uskutečnilo u příležitosti Dne učitelů v Komunitním centrum Všichni spolu.

      V Nemocnici Karviná-Ráj otevřeli kurzy první pomoci, které jsou zaměřeny na malé děti

      V nemocnici v Karviné - Ráji se uskutečnila preventivně osvětová akce, která lidem z veřejnosti pomohla lépe si vštípit, co znamená první pomoc pro děti a jak ji poskytnout. Mladá lékařka z této nemocnice v rámci odpoledne přinesla tipy, jak co nejeefektivněji pomoci dětem při nečekaných událostech.

      Tragická nehoda u Dobré: mladá řidička nedala přednost nákladnímu autu

      Včera 10:13 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

      Krátce před šestou hodinou ranní se na křižovatce u Dobré na Frýdecko-Místecku stala tragická dopravní nehoda. Řidička (25) osobního vozu zřejmě nedala přednost nákladnímu autu, čímž došlo ke střetu tří vozidel. Žena na místě zemřela, dvě další osoby utrpěly zranění.

      Těrličtí odmítají stavbu obchvatu s tunelem, který do obce přivede kamiony

      V sále Kulturního domu v Těrlicku se konalo setkání občanů s vedením obce k přípravám stavby silničního obchvatu.

      Pekaři

      Ostrava Nástup: od 1. května 2025 od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

      Sousedské trhy už se rozrostly na 30 stánků, lákají i návštěvníky z jiných obvodů

      Slezskoostravský Hladnov přivítal letošní první sousedské trhy. Davy návštěvníků neodradilo ani chladnější aprílové počasí a prodejců byl tentokrát rekordní počet. Stánků s různorodým zbožím od zeleniny po svíčky čekalo na Nejedlého ulici hned třicet.

      Cyklistický závod Porubajk mění start. Začíná se na Alšově náměstí

      Hlavní třída v Porubě se opět stane dějištěm Porubajku. Tentokrát ale cyklistický závod nevyužije prostranství u Floridy, které prochází rekonstrukcí. Součástí Porubajku bude i charitativní běh Srdce pro Porubu.

      Trenérka Sokolu Poruba získala ocenění. V Praze jí udělili titul Trenérka roku 2024

      Trenérka Tělocvičné jednoty Sokol Poruba Šárka Budíková získala významné ocenění. Za celoživotní dobrovolnou činnost jí Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru v Praze udělila cenu Trenérka roku 2024.

      Zápisy na Slezské byly plné novinek, Chrustova je po rekonstrukci, na Bohumínskou se hlásilo online

      K dubnu patří ve Slezské Ostravě tradičně zápisy do prvních tříd a nejinak tomu bylo letos. Slezskoostravské základní školy ale tentokrát přinesly inovace. Na Bohumínské se k zápisům hlásilo online a Chrustova přivítala budoucí prvňáčky ve zrekonstruovaných prostorách.

      Obvod shání využití pro budovu na Chittussiho ulici, radnice zjišťuje, co občanům chybí

      Budova na Chittussiho ulici pod hladnovskou vodárenskou věží by mohla v příštích letech získat nové využití. Radnice aktuálně zjišťuje u občanů, co jim v atraktivní části obvodu chybí. Podle výsledků ankety se rozhodne, co na pozemku vznikne.

      Boxerská legenda Rosťa Osička vystavuje v Ostravě své obrazy
      Vydáno 27. října 2023 10:48, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
      Legendární boxer Rostislav Osička opět zavítal do Ostravy. Na boxerský šampionát a také zde v galerii v budově radnice Moravské Ostravy a Přívozu vystavuje sbírku svých obrazů. Vernisáž výstavy, zahájil osobně i herec Marek Vašut, kterého s boxerskou legendou pojí dlouholeté přátelství.

      Dvorana radnice Moravské Ostravy a Přívozu hostí pod záštitou starosty Petra Veselky unikátní výstavu zhruba pěti desítek obrazů legendárního boxera Rosti Osičky.

      Rostislav Osička, boxerská legenda, trenér, malíř a básník: "Maloval jsem témata ostravská. Protože jsem chtěl zaznamenat dobu, kdy jsem zde boxoval na memoriálu Václava Procházky. To byl rok 1976 až 1978. Jednou mám zlato, jednou bronz. A ta Ostrava byla jiná. Byla taková tmavá. Byla taková ponurá. A dneska se rozzářila. Je tady velká změna. Já jsem chtěl lidem přiblížit tu Ostravu starou. Doly, hutě, jatka, dneska už i Stodolní. Ten rozdíl, že člověk žije na plné koule, jak se říká. No a myslím, že se to povedlo. Že Ostrava má svůj půvab."
      Valentina Vaňková (ODS), místostarostka Moravské Ostravy a Přívozu: "My jsme samozřejmě nesmírně rádi, že takto významný sportovec a malíř se rozhodl uspořádat výstavu u nás v naší Dvoraně. Jednak přiblížíme občanům tento krásný prostor a samozřejmě zprostředkujeme úžasný kulturní zážitek v podobě obrazů, které zpodobňují nejen Ostravu, protože pak Osička má velmi vřelý vztah k Ostravě z dob svého mládí a své sportovní kariéry. No a pro nás je obrovská čest, že tuto výstavu bude zahajovat pan Marek Vašut."
      Marek Vašut, herec: "S Rosťou jsem se poznal před už osmatřiceti lety, kdy se točily Pěsti ve tmě. Kdy mi nedělal trenéra, ale sparing partnera. A přispíval samozřejmě i radami. Ale mým hlavním trenérem tam byla Jarda Tomsa. Ale od té doby s Rosťou kamarádíme. A není to moje první vernisáž. Já jsem Rosťovi uváděl už vernisáž v Praze. A také se musím pochlubit, že mám od něj obraz. Já jako Vilda Jakub v Lucerně a pode mnou na zemi Schaller."

      Program výstavy navazoval na mistrovství České republiky v olympijském boxu s podtitulem Pěsti v Ostravě.

      Rostislav Osička, boxerská legenda, trenér, malíř a básník: "Dneska je tady mistrovství republiky v boxu. Mám tady jednoho svěřence svého, už má medaili. Takže to je ta vazba sportovní. A mám tady ještě bratrance a sestřenici."

      Výstavu si mohou zájemci ve Dvoraně prohlédnout až do 20. listopadu.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000039819/boxerska-legenda-rosta-osicka-vystavuje-v-ostrave-sve-obrazy