Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum pro rodinu a sociální péči bude v centru Ostravy blíže lidem

Ostrava-Centrum |

Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči bude mít všechny své služby i zázemí pro prorodinné aktivity pod novou střechou. Přestěhuje se totiž do budovy bývalé ubytovny sester v areálu Městské nemocnice Ostrava. Nyní začala rekonstrukce budoucích prostor.

Budova bývalé ubytovny sester v areálu Městské nemocnice Ostrava prochází další částí rekonstrukce. Loni se tam v přízemí otevřela protialkoholní záchytná stanice. Další čtyři patra nyní čeká rekonstrukce pro Centrum pro rodinu a sociální péči.

Marek Schneider, ředitel Centra pro rodinu a sociální péči: "Ta budova, ve které jsme je připravena k likvidaci. Už je stará a nedá se nic rekonstruovat. A naším cílem bylo najít budovu, kde bychom se s celým centrem společně vešli. Je nás 90 zaměstnanců, 5 sociálních služeb. Takže to chtělo mít větší barák."
Petr Uhlig, ředitel Městské nemocnice Ostrava: "My jsme rádi, že ta budova nalezla nějaké využití, protože v přízemní jsme vytvořili protialkoholní záchytnou stanici. Takže aby mohlo být něco nad tímto provozem, bylo to těžké najít. Nyní se nám naskytla tato příležitost, že tam bude, že se to pronajme bezplatně Centru pro rodinu a sociální péči, takže najde nějakého smysluplného využití. Protože my bychom tam provozovat jako městská nemocnice neměli co."

S budováním centra se počítalo už při přeměně na záchytku. Práce včetně vybavení vyjdou na 57,5 milionu korun. 42 milionů bude dotace a zbytek získá centrum od města, kraje a dalších zdrojů.

Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: "Biskupství ostravsko-opavské spolupracovalo už na přípravě podání projektové žádosti o dotaci, která zajistila to základní financování projektu nového domova Centra pro rodinu. Ale bude se biskupství podílet také na financování dalším. Už v loňském roce proběhla v celé ostravsko-opavské diecézi ve farnostech sbírka na podporu tohoto nového domova Centra pro rodinu. Ta vynesla 2 miliony korun. A podobnou sbírku chceme opakovat v letošním roce. A třetí věc, kterou biskupství pomůže Centru pro rodinu je předfinancování těch dotačních prostředků, které jsou uvolňovány až později. Takže my Centru pro rodinu formou zápůjčky ten projekt budeme předfinancovat."
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "My jsme v centrálním obvodu úplně nadšení z této aktivity, kterou vyvinulo město i ředitel pan Schneider, protože prvoplánově ta budova měla jít pryč. A to by byla strašná škoda. Takže jsme rádi, že se ta budova zachránila. I to, že se centrum přesune ze Zábřehu do centrálního obvodu, kdy lidé budou mít k tomu blíž. Takže nás to velmi těší a jsme připraveni podporovat tady tu aktivitu, jak jen to bude v možnostech Moravské Ostravy a Přívozu."

Rekonstrukce potrvá 18 měsíců a dokončena by měla být příští rok v červnu.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostravská Minikrajina Kurta Gebauera je po rozsáhlé rekonstrukci

22. srpna 2025 10:02 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Moravská Ostrava a Přívoz dokončila rekonstrukci unikátního hřiště Minikrajina. Herní areál uprostřed sídliště Fifejdy II vytvořil před skoro padesáti lety akademický sochař Kurt Gebauer. Dnes je považován za umělecké dílo evropského významu.

ZŠ Generála Píky v Ostravě buduje nové školní hřiště. Obvod řeší i další investice

1. srpna 2025 12:08 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Moravská Ostrava a Přívoz letos řeší několik důležitých investic. Mezi největší patří rekonstrukce sportoviště u ZŠ Generála Píky nebo obnova sídliště Fifejdy. Významné prostředky jdou také do modernizace výuky a oprav komunikací.

3D tiskárna pomáhá technickým službám v centru Ostravy vyrábět různé náhradní díly

13. června 2025 11:02 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu využívají novou 3D tiskárnu. Díky ní si nyní dokážou samy a rychle vyrobit různé plastové náhradní díly i speciální součástky, které dříve musely objednávat. Tím šetří nejen čas, ale i peníze.


Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Včera 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Včera 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

7. června 2026 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Starší muž v Novém Jičíně spadl ze žebříku, utrpěl vážná zranění

Včera 8:43 | Nový Jičín | Anna Břenková

59letý muž v neděli dopoledne spadl ze žebříku z výšky čtyř metrů. Po pádu byl v bezvědomí. Utrpěl vážná zranění hlavy, hrudníku a břicha. Na místo letěl vrtulník, který pacienta transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Hückelovy vily volají po záchraně, ozval se kraj

Včera 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zahradní slavnost připomněla prvorepublikový lesk novojičínských Hückelových vil. Lidé mohli nahlédnout do jedné z nich a bavit se dobově laděným programem. Další osud těchto nemovitých památek teď naznačuje chystané memorandum mezi městem a krajem.

Ostravská muzejní noc odhalovala tajemství a přilákala 16 tisíc lidí

7. června 2026 14:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava zažila už 17. ročník festivalu Ostravská muzejní noc. Zapojilo se do ní 30 institucí, které umožnily nahlédnout do běžně nepřístupných prostor, ateliérů i depozitářů. Největší zájem byl tradičně o tajemství Dopravního podniku Ostrava. Organizátoři akci, stejně jako loni hodnotí jako velmi úspěšnou. Dorazilo odhadem na 16 tisíc lidí.

Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

6. června 2026 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Dům umění v Ostravě slaví 100 let. Návštěvníky přilákaly výstavy, workshopy i velkolepý program

Včera 20:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Dům umění v Ostravě si připomněl významné jubileum. Oslavy 100 let existence přilákaly stovky návštěvníků všech generací. Před galerií vzniklo živé kulturní centrum s výtvarnými workshopy, programem pro děti i dospělé, hudbou a dobrým jídlem. Hlavním bodem dne byla vernisáž výstavy Stopa, která představuje nejvýznamnější okamžiky historie galerie.

Děti a mládež v Ostravě-Hrušově mají nové místo pro setkávání. Komunitní centrum Liščina zahájilo provoz

Místo zchátralé budovy moderní dřevostavba plná života. Nové komunitní centrum Liščina v Ostravě-Hrušově zahájilo provoz ve velkém stylu. První den otevřených dveří totiž spojilo s oslavou Dne dětí.

Slavnosti Jihu 2026 budou větší, živější a nabitější

Včera 13:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dny plné hudby, nezapomenutelných vystoupení a jedinečné atmosféry roztančí obvod od 19. do 21. června. Festival Slavnosti Jihu se bude konat tradičně na zábřežském hřišti Svazácká a letos mají být větší, živější a nabitější.

SDH z Ostravy-Hrabůvky zve na Den s hasiči

Včera 13:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 13. června od 14 hodin ožije hasičská zbrojnice v Ostravě-Hrabůvce odpolednem plným zábavy. Děti se mohou těšit na soutěže, úkoly a hasičské aktivity. Pro rodiče bude připraveno občerstvení nebo příjemné posezení. Chybět nebude ani moderátor, který celou akcí provede a postará se o skvělou náladu. Den plný zábavy, techniky, smíchu a hasičské atmosféry se bude konat na ulici Hasičská 34.

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih pomáhá už 6 let. Ročně obslouží až 100 tisíc lidí

Včera 12:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce v červnu slaví šest let svého provozu. Za dobu své existence se stalo přirozeným centrem, kam si lidé chodí pro informace a tipy na zajímavé aktivity ve městě. Je zde také umístěn veřejně přístupný defibrilátor, který může v případě náhlé zástavy srdce pomoci k záchraně života.

ZŠ z Ostravy-Jihu jsou líhní mladých talentů. Potvrdil to už 4. ročník Talent show v Luně

Včera 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Centrum pro rodinu a sociální péči bude v centru Ostravy blíže lidem
Vydáno 12. ledna 2024 8:21, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči bude mít všechny své služby i zázemí pro prorodinné aktivity pod novou střechou. Přestěhuje se totiž do budovy bývalé ubytovny sester v areálu Městské nemocnice Ostrava. Nyní začala rekonstrukce budoucích prostor.

Budova bývalé ubytovny sester v areálu Městské nemocnice Ostrava prochází další částí rekonstrukce. Loni se tam v přízemí otevřela protialkoholní záchytná stanice. Další čtyři patra nyní čeká rekonstrukce pro Centrum pro rodinu a sociální péči.

Marek Schneider, ředitel Centra pro rodinu a sociální péči: "Ta budova, ve které jsme je připravena k likvidaci. Už je stará a nedá se nic rekonstruovat. A naším cílem bylo najít budovu, kde bychom se s celým centrem společně vešli. Je nás 90 zaměstnanců, 5 sociálních služeb. Takže to chtělo mít větší barák."
Petr Uhlig, ředitel Městské nemocnice Ostrava: "My jsme rádi, že ta budova nalezla nějaké využití, protože v přízemní jsme vytvořili protialkoholní záchytnou stanici. Takže aby mohlo být něco nad tímto provozem, bylo to těžké najít. Nyní se nám naskytla tato příležitost, že tam bude, že se to pronajme bezplatně Centru pro rodinu a sociální péči, takže najde nějakého smysluplného využití. Protože my bychom tam provozovat jako městská nemocnice neměli co."

S budováním centra se počítalo už při přeměně na záchytku. Práce včetně vybavení vyjdou na 57,5 milionu korun. 42 milionů bude dotace a zbytek získá centrum od města, kraje a dalších zdrojů.

Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: "Biskupství ostravsko-opavské spolupracovalo už na přípravě podání projektové žádosti o dotaci, která zajistila to základní financování projektu nového domova Centra pro rodinu. Ale bude se biskupství podílet také na financování dalším. Už v loňském roce proběhla v celé ostravsko-opavské diecézi ve farnostech sbírka na podporu tohoto nového domova Centra pro rodinu. Ta vynesla 2 miliony korun. A podobnou sbírku chceme opakovat v letošním roce. A třetí věc, kterou biskupství pomůže Centru pro rodinu je předfinancování těch dotačních prostředků, které jsou uvolňovány až později. Takže my Centru pro rodinu formou zápůjčky ten projekt budeme předfinancovat."
Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "My jsme v centrálním obvodu úplně nadšení z této aktivity, kterou vyvinulo město i ředitel pan Schneider, protože prvoplánově ta budova měla jít pryč. A to by byla strašná škoda. Takže jsme rádi, že se ta budova zachránila. I to, že se centrum přesune ze Zábřehu do centrálního obvodu, kdy lidé budou mít k tomu blíž. Takže nás to velmi těší a jsme připraveni podporovat tady tu aktivitu, jak jen to bude v možnostech Moravské Ostravy a Přívozu."

Rekonstrukce potrvá 18 měsíců a dokončena by měla být příští rok v červnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000040929/centrum-pro-rodinu-a-socialni-peci-bude-v-centru-ostravy-blize-lidem