Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Ostrava-Jih |

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

video: PČR

Muž šel podchodem poblíž nákupního centra a za sebou zpozoroval skupinku mladíků. Za touto se sice otáčel a hlídal si jejich odstup, ale nakonec se k němu přiblížili a jeden z nich ho bezdůvodně fyzicky napadl. Muž upadl na zem a následně mu měl útočník vzít jeho věci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Mezi samotným napadením a oznámením uběhly zhruba dvě hodiny. Rozjelo se pátrání po pachateli a jeho kamarádech. I přesto, že samotný útok nebyl spáchán pod kamerami, tak díky městskému kamerovému systému, který je rozmístěn napříč Ostravou, se policistům podařil vytrasovat jejich pohyb a následně i popis. Policejní hlídky se rozjely propátrávat okolí. Díky operativním poznatkům se jim podařilo zjistit jejich možný pohyb. Uběhla hodina od oznámení a policisté z obvodního oddělení Ostrava-Zábřeh při projíždění křižovatkou ulic Sokolská třída a K Lávce si všimli mladých osob, které odpovídaly popisu právě hledané skupince. Při samotné kontrole muži zákona u 15letého chlapce našli mobilní telefon, který byl právě poškozeného.”

Kriminalisté postupně vyslechli čtyři mladíky ve věku 14, 15, 19 a 21 let. Na viníka brzy přišli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Právě 15letý chlapec se měl od skupinky vzdálit a oslovit muže s dotazem, jak se dostane k nákupnímu centru Kotva. Aniž by poškozený stačil odpovědět, přišla nečekaná reakce od neznámého mladíka. Ten ho měl udeřit do obličeje, kdy následkem toho muž spadl na zem a mladík mu měl odcizit věci.”
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Komisař 8. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 15letého mladíka a obvinil ho ze spáchání provinění loupeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladík využil svého zákonného práva a odmítl vypovídat. V současné době je stíhán vazebně, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.”
Nahlásit chybu


K tématu

Mladý hrdina z Ostravy: 16letý student zachránil chlapce před agresory, nikdo jiný mu nepomohl

26. února 2024 11:23 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý chlapec, který v polovině ledna vyrazil na nákup knihy, kterou potřeboval do školy. V centru Ostravy mu cestu zkřížili na pohled stejně staří mladíci, chtěli od něj peníze a následně ho napadli. Otřesenému chlapci nikdo z kolemjdoucích nepomohl, až na 16letého studenta. Policisté ho v pondělí 26. února za jeho příkladnou pomoc ocenili.

Loupežné přepadení v Ostravě: zloděj bezbranné seniorce znemožnil pohyb a vybral jí batoh

4. prosince 2023 8:35 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policistům se podařilo vypátrat muže, který v jednom z ostravských obchodů okradl seniorku (82). Incident se stal v momentě, kdy žena už chtěla odejít z vestibulu. Zezadu k ní přistoupil neznámý muž a silou znemožnil pohyb.

VIDEO: 15letý recidivista v celostátním pátrání okradl mladou dívku, incident začal v noční tramvaji

1. března 2024 11:09 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou 19letá dívka, kterou mladík v Ostravě okradl o telefon a následně spolu s dvěmi dalšími dívkami ji okradli o peněženku a doklady. Telefon jí následně vydali a tak mohla rychle vše oznámit na tísňovou linku 158. Policisté podezřelé dopadli a ukázalo se, že jeden z nich je 15letý mladík, který je v celostátním pátrání.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě
Vydáno 12. dubna 2024 9:48, Ostrava-Jih, Lukáš Zavadil
Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

video: PČR

Muž šel podchodem poblíž nákupního centra a za sebou zpozoroval skupinku mladíků. Za touto se sice otáčel a hlídal si jejich odstup, ale nakonec se k němu přiblížili a jeden z nich ho bezdůvodně fyzicky napadl. Muž upadl na zem a následně mu měl útočník vzít jeho věci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Mezi samotným napadením a oznámením uběhly zhruba dvě hodiny. Rozjelo se pátrání po pachateli a jeho kamarádech. I přesto, že samotný útok nebyl spáchán pod kamerami, tak díky městskému kamerovému systému, který je rozmístěn napříč Ostravou, se policistům podařil vytrasovat jejich pohyb a následně i popis. Policejní hlídky se rozjely propátrávat okolí. Díky operativním poznatkům se jim podařilo zjistit jejich možný pohyb. Uběhla hodina od oznámení a policisté z obvodního oddělení Ostrava-Zábřeh při projíždění křižovatkou ulic Sokolská třída a K Lávce si všimli mladých osob, které odpovídaly popisu právě hledané skupince. Při samotné kontrole muži zákona u 15letého chlapce našli mobilní telefon, který byl právě poškozeného.”

Kriminalisté postupně vyslechli čtyři mladíky ve věku 14, 15, 19 a 21 let. Na viníka brzy přišli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Právě 15letý chlapec se měl od skupinky vzdálit a oslovit muže s dotazem, jak se dostane k nákupnímu centru Kotva. Aniž by poškozený stačil odpovědět, přišla nečekaná reakce od neznámého mladíka. Ten ho měl udeřit do obličeje, kdy následkem toho muž spadl na zem a mladík mu měl odcizit věci.”
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Komisař 8. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 15letého mladíka a obvinil ho ze spáchání provinění loupeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladík využil svého zákonného práva a odmítl vypovídat. V současné době je stíhán vazebně, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000042537/video-policiste-dopadli-15leteho-mladika-ktery-ve-skupince-dalsich-okradl-muze-v-ostrave