Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ z Ostravy-Jihu předvedli své talenty. Vítězové vystoupí na Slavnostech Jihu

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

V zábřežském kině Luna se konal již 2. ročník Talentové soutěže pro žáky základních škol z obvodu. Zúčastnilo se ho přes 20 dětí ve dvou věkových kategoriích. Vítězové vystoupí na červnových Slavnostech Jihu.

Tancování, akrobacie nebo třeba i zpěv. Své talenty přišli odborné porotě ukázat žáci základních škol z Ostravy-Jihu. Mezi nimi byl například i Michal Petr ze základní školy Dvorského se svou taneční partnerkou.

Michal Petr a Nikol Patočková, soutěžící: „Dneska jsme tančili latinsko-americké tance.“ – „Sambu, Cha Chu a Rumbu a myslíme si, že se nám to povedlo.“ – „A jak dlouho jste se připravovali tady na soutěž?“ – „Tak vlastně ty dva roky, co spolu tancujeme se dá říct, že jsme se připravovali. Zajeli jsme své sestavy jak nejlépe můžeme.“
Elen Šugarová, soutěžící, ZŠ Šeříková: „Tančila jsem. Byl to takový orientální břišní tanec. – „A jak se ti to povedlo, jak vnímáš své šance na výhru?“ – „Já vůbec nevím, ale hlavní je si to tady užít a a zúčastnit se podle mě.“

Do druhého ročníku Talentové show se letos zapojilo 10 základních škol z Jihu. To je dvojnásobek oproti ročníku prvnímu.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Od začátku roku probíhaly školní kola, ze kterých se vyprofilovali vždy 1 soutěžící za školu v kategorii mladších žáků a v kategorii starších žáků. Porotu jsme už v loňském roce skládali tak, aby zahrnovala spektrum odborníků z různých oblastí, to znamená máme tady pana dirigenta, máme tady ředitele umělecké školy, vedoucí pracovníky ať už sportovního oddělení magistrátu nebo paní ředitelku Akordu a Pokladu, včetně dalších zástupců z radnice. Jde nám o to, aby i názorově byli porotci velmi pestří a mohli se odborně vyjádřit.“
Radim Ivan (ODS), porotce soutěže, místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Talent show – jsou to dvě slova. Talent a show, takže není to jen o tom, jestli je někdo pilný a dokáže si ten svůj talent vypěstoval, ale jestli ho dokáže taky prodat před diváky.“

O soutěžících hlasují i samotní diváci. Házejí korálky do skleniček. Děti přišli podpořit nejen rodiče, ale i učitelé z jednotlivých škol.

Veronika Humlová a Gabriela Rohlová, učitelky, ZŠ Březinová: „Daly jsme jim hlas, podpořily jsme je a myslím si, že sklidili velký úspěch.“ – „Na jedničku“.

Za mladší kategorii soutěž vyhrála Sabina Garbová s akrobacií ve vzduchu. Ve starší kategorii to byl Michal Petr s partnerkou Nikol. Na vystoupení obou výherců se mohou zájemci těšit na letošních Slavnostech Jihu, které se budou konat během třetího červnového víkendu.

Nahlásit chybu


K tématu

Už téměř 55 let přináší zábřežské Kino Luna divákům novinky i staré filmové klasiky

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu příští rok oslaví 55. výročí. Za tu dobu prošlo řadou rekonstrukcí. O jaké opravy šlo a novinky, které návštěvníky kina čekají, odhalí následující reportáž.

Ostrava opět přivítá odborníky rozvíjející nadané děti

10. srpna 2023 12:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava organizuje i v letošním roce unikátní konferenci s názvem Talent City. Jejím tématem je práce s nadanými žáky, podpora a rozvoj talentu v mnoha oblastech a inspirace zahraničními zkušenostmi odborníků a implementace úspěšných praxí do vzdělávání v Ostravě. Konference se uskuteční ve dnech třetího až pátého října 2023 na několika místech v centru Ostravy. Akce je určena nejen odborné, ale také laické veřejnosti.

Kino Luna v Ostravě-Jihu funguje už přes padesát let. Přináší novinky i staré klasiky

15. dubna 2024 14:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Zábřežské kino Luna příští rok oslaví 55. výročí. Za tu dobu prošlo řadou rekonstrukcí. O jaké opravy šlo a novinky, které návštěvníky kina čekají, odhalí následující reportáž.


V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při svém výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Žáci ZŠ z Ostravy-Jihu předvedli své talenty. Vítězové vystoupí na Slavnostech Jihu
Vydáno 24. května 2024 10:29, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
V zábřežském kině Luna se konal již 2. ročník Talentové soutěže pro žáky základních škol z obvodu. Zúčastnilo se ho přes 20 dětí ve dvou věkových kategoriích. Vítězové vystoupí na červnových Slavnostech Jihu.

Tancování, akrobacie nebo třeba i zpěv. Své talenty přišli odborné porotě ukázat žáci základních škol z Ostravy-Jihu. Mezi nimi byl například i Michal Petr ze základní školy Dvorského se svou taneční partnerkou.

Michal Petr a Nikol Patočková, soutěžící: „Dneska jsme tančili latinsko-americké tance.“ – „Sambu, Cha Chu a Rumbu a myslíme si, že se nám to povedlo.“ – „A jak dlouho jste se připravovali tady na soutěž?“ – „Tak vlastně ty dva roky, co spolu tancujeme se dá říct, že jsme se připravovali. Zajeli jsme své sestavy jak nejlépe můžeme.“
Elen Šugarová, soutěžící, ZŠ Šeříková: „Tančila jsem. Byl to takový orientální břišní tanec. – „A jak se ti to povedlo, jak vnímáš své šance na výhru?“ – „Já vůbec nevím, ale hlavní je si to tady užít a a zúčastnit se podle mě.“

Do druhého ročníku Talentové show se letos zapojilo 10 základních škol z Jihu. To je dvojnásobek oproti ročníku prvnímu.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Od začátku roku probíhaly školní kola, ze kterých se vyprofilovali vždy 1 soutěžící za školu v kategorii mladších žáků a v kategorii starších žáků. Porotu jsme už v loňském roce skládali tak, aby zahrnovala spektrum odborníků z různých oblastí, to znamená máme tady pana dirigenta, máme tady ředitele umělecké školy, vedoucí pracovníky ať už sportovního oddělení magistrátu nebo paní ředitelku Akordu a Pokladu, včetně dalších zástupců z radnice. Jde nám o to, aby i názorově byli porotci velmi pestří a mohli se odborně vyjádřit.“
Radim Ivan (ODS), porotce soutěže, místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Talent show – jsou to dvě slova. Talent a show, takže není to jen o tom, jestli je někdo pilný a dokáže si ten svůj talent vypěstoval, ale jestli ho dokáže taky prodat před diváky.“

O soutěžících hlasují i samotní diváci. Házejí korálky do skleniček. Děti přišli podpořit nejen rodiče, ale i učitelé z jednotlivých škol.

Veronika Humlová a Gabriela Rohlová, učitelky, ZŠ Březinová: „Daly jsme jim hlas, podpořily jsme je a myslím si, že sklidili velký úspěch.“ – „Na jedničku“.

Za mladší kategorii soutěž vyhrála Sabina Garbová s akrobacií ve vzduchu. Ve starší kategorii to byl Michal Petr s partnerkou Nikol. Na vystoupení obou výherců se mohou zájemci těšit na letošních Slavnostech Jihu, které se budou konat během třetího červnového víkendu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000043217/zaci-zs-z-ostravyjihu-predvedli-sve-talenty-vitezove-vystoupi-na-slavnostech-jihu