Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovický městský stadion uspěl v soutěži Stavba roku 2016

Ostrava-město |

Městský stadion ve Vítkovicích zabodoval v soutěži Stavba roku 2016. Díky hlasům veřejnosti se stal vítězem v této kategorii. Rekonstrukce ale zaujala i odborníky, kteří stavbu ocenili i v hlavní kategorii.

Z původního stadionu zůstala jen západní tribuna. Stavělo se vše, co dnes září novotou. Rekonstrukce městského sportovního stánku je právem chloubou celého regionu. Potvrdili to hlasující v soutěži Stavba roku. Městský stadion získal více než 24 tisíc hlasů.

"My jsme nesmírně rádi, že ostravský projekt se tak dostal do povědomí laické i odborné veřejnosti. Projekt stadionu se tvořil dlouhé roky, probírala se celá řada variant. Rodil se postupně, byla to velká investiční akce a dnes můžeme říct, že jsme celý ten proces završili tím, že jsme získali dvě ocenění," raduje se Martin Štěpánek (ODS), náměstek primátora Ostravy.

"Veřejnost, která hlasovala, fanoušci stadionu - všichni dali najevo, že stadion mají rádi, že ho obdivují, že se v něm cítí dobře. Je to pro nás obrovská pocta," přidává se finanční ředitelka Vítkovice Aréna Jana Buryšová.

Stadion byl v ostré konkurenci mnoha zajímavých projektů a už má za sebou spoustu zajímavých sportovních událostí, v roce 2018 se do Vítkovic chystá i kontinentální pohár.

Nahlásit chybu


K tématu

Nové Bazaly nakreslí architekti z Londýna. Stavba se stane novou dominantou Ostravy

4. listopadu 2025 8:18 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Milovníci fotbalu a Baníku Ostrava slaví. Rada města dnes na doporučení mezinárodní poroty schválila podobu stadionu Nové Bazaly. Nejvíce se líbil návrh španělské kanceláře L35 Arquitectos z Barcelony, který prý nejlépe vyjádřil propojení industriální minulosti města s moderní dobou. Připomeňme, že se do architektonické soutěže přihlásilo 34 zájemců z celého světa.

Architektonická soutěž na stadion Nové Bazaly má čtyři finalisty

29. června 2025 15:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava vybrala čtyři návrhy, které postoupí do druhého kola soutěže na nový stadion Nové Bazaly. Vítěz určí podobu moderní sportovní arény pro Baník i širokou veřejnost. Stadion by mohl být hotový v roce 2029.

Nové Bazaly vyprojektují architekti ze Španělska. Porota vybrala vítězný návrh jednohlasně

6. listopadu 2025 13:05 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Unikátní místo s výhledem na celé město zvolilo vedení Ostravy pro odhalení vítězného návrhu fotbalového stadionu Nové Bazaly. Na cortenové lávce nad stadionem primátor Jan Dohnal odhalil vizualizaci španělského studia L35 Arqutectos, které prý nejlépe vyjádřilo propojení industriální minulosti města s moderní dobou. Na začátku architektonické soutěže bylo 34 studií z celého světa.


Horní Bludovice prohrály zbytečný spor, zastupitele zřejmě čeká trestní stíhání

Včera 18:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Bývalá starostka Horních Bludovic Petra Ficková společně s dalšími zastupiteli dostala obec do situace, která ji bude stát nemalé peníze, a někteří zastupitelé se dokonce mohou obávat, že proti nim bude vedeno trestní řízení.

V Dole ČSM finišuje vyklízení a utěsňování štol před zásypem

20. května 2026 18:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý labyrint chodeb v podzemí černouhelného Dolu ČSM na Karvinsku postupně uzavírají hráze, za které už se nikdo nikdy nedostane. Na povrch se vyváží materiál, který má ještě nějakou hodnotu, zbytek zůstane v zasypané šachtě.

Nové cisterny mají další 4 dobrovolné sbory hasičů. Nahradí i 40 let staré vozy

Včera 13:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hned čtyři dobrovolné sbory hasičů v Ostravě dostaly nová cisternová vozidla. Umožní jim to daleko efektivnější, bezpečnější zásah a navíc i jistotu, že vozidlo neselže. Ta původní jsou totiž i 40 let stará.

Bazén je připraven otevřít. Na tělo bez pohybu upozorní plavčíka hodinky

20. května 2026 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skončila rekonstrukce venkovního bazénu. Otevře prvního června. Plavce bude kromě plavčíků hlídat i unikátní bezpečnostní systém, který dosud mají jen tři koupaliště v republice.

Rodáci z Hrušova se zajímají o jeho budoucí podobu, letos se jich sešlo 150 včetně Marie Rottrové

Rodiště Vlastimila Brodského nebo Marie Rottrové a část Slezské Ostravy s nejpohnutější historií – to je Hrušov. Přestože už tu většina rodáků nebydlí, pravidelně se scházejí. Na letošní setkání se jich sjelo 150 a pozvání přijala taky právě Marie Rottrová.

Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

19. května 2026 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

20. května 2026 9:30 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

Historický dům v Ostravě-Přívoze projde proměnou za sto milionů korun

Včera 9:11 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Přes sto let starý dům na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze čeká velká oprava. Už příští rok zde lidé najdou sedmnáct nájemních bytů, kavárnu a služebnu městské policie. Tato proměna výrazně oživí celé okolí a přinese do této části města větší bezpečí.

Stonavští školáci vyrazili za pirátským dobrodružstvím do Beskyd

20. května 2026 14:50 | Stonava | Jiří Brzóska

Učení nemusí probíhat jen v lavicích. Právě pobyt mimo školní prostředí přináší dětem nové zkušenosti, více pohybu i společné zážitky, na které dlouho vzpomínají. Škola v přírodě proto zůstává oblíbenou součástí školního roku také ve Stonavě. Každoročně se jí účastní žáci prvního stupně, pro které je pobyt v přírodě nejen zpestřením výuky, ale také přínosem pro zdraví a kolektivní vztahy.

Žáci z Horní Suché se zapojili do soutěže Mladý cyklista

20. května 2026 12:29 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Na havířovském dopravním hřišti se konalo oblastní kolo soutěže Mladý cyklista. Děti si tak mohly ověřit znalosti a dovednosti, které nabyly v rámci školní výuky. Své zástupce vyslaly i obě základní školy z Horní Suché.

Strážníci v Porubě oslovují i osamělé seniory. Chodí za nimi do místa bydliště

Včera 16:41 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravská městská policie pracuje se zranitelnými skupinami obyvatel a našla recept i na to, jak prevenci přiblížit osaměle žijícím seniorům. Pořádá pro ně setkání přímo v prostorách jejich domů. Tentokrát strážníci zavítali do Poruby.

V Porubě se po roční pauze vrací Corrency. A navíc s větším objemem peněz

Včera 16:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se po roční pauze vrací projekt Corrency. Rodiče dětí do 15 let si tak budou moci opět požádat o příspěvek na jejich volnočasové aktivity nebo školní potřeby.

Porubská ZUŠ oslavila galavečerem své 70. výročí. Vystoupili také úspěšní absolventi

Včera 16:10 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Základní umělecká škola Ostrava-Poruba si v letošním roce připomíná významné jubileum. Už 70 let vychovává mladé talenty. Kulaté výročí oslavila velkolepým galavečerem.

Ostrava přispěje na zásahové oděvy. Červený kříž přispívá k bezpečnosti ve městě

Včera 14:30 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro vedení Ostravy je bezpečnost jednou z hlavních priorit. Podílí se na ní jednak základní složky integrovaného záchranného systému, ale také další organizace, jako je například Český červený kříž. Město proto oblastnímu spolku přispělo na pořízení zásahových oděvů.

Senior ohrožoval nebezpečnou jízdou na elektrokoloběžce ostatní řidiče. Navíc měl zákaz řízení

Včera 12:44 | Ostrava-město | Anna Břenková

67letý muž se bezohledně proháněl na ostravských silnicích na elektrokoloběžce. I přesto, že měl zákaz řízení, jel na elektrokoloběžce dosahující rychlosti až 50 km/h, na kterou už je třeba řidičák.

V Zábřehu vyrůstá Domeček. Bude sloužit handicapovaným dětem

Včera 12:29 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Nové Dětské centrum Domeček v Ostravě-Zábřehu vyrůstá podle plánu, takže stavebníci už brzy začnou pracovat uvnitř. Zařízení bude pečovat o handicapované děti a nabídne celou škálu služeb.

Vítkovický městský stadion uspěl v soutěži Stavba roku 2016
Vydáno 14. října 2016 15:10, Ostrava-město, Lukáš Zavadil
Městský stadion ve Vítkovicích zabodoval v soutěži Stavba roku 2016. Díky hlasům veřejnosti se stal vítězem v této kategorii. Rekonstrukce ale zaujala i odborníky, kteří stavbu ocenili i v hlavní kategorii.

Z původního stadionu zůstala jen západní tribuna. Stavělo se vše, co dnes září novotou. Rekonstrukce městského sportovního stánku je právem chloubou celého regionu. Potvrdili to hlasující v soutěži Stavba roku. Městský stadion získal více než 24 tisíc hlasů.

"My jsme nesmírně rádi, že ostravský projekt se tak dostal do povědomí laické i odborné veřejnosti. Projekt stadionu se tvořil dlouhé roky, probírala se celá řada variant. Rodil se postupně, byla to velká investiční akce a dnes můžeme říct, že jsme celý ten proces završili tím, že jsme získali dvě ocenění," raduje se Martin Štěpánek (ODS), náměstek primátora Ostravy.

"Veřejnost, která hlasovala, fanoušci stadionu - všichni dali najevo, že stadion mají rádi, že ho obdivují, že se v něm cítí dobře. Je to pro nás obrovská pocta," přidává se finanční ředitelka Vítkovice Aréna Jana Buryšová.

Stadion byl v ostré konkurenci mnoha zajímavých projektů a už má za sebou spoustu zajímavých sportovních událostí, v roce 2018 se do Vítkovic chystá i kontinentální pohár.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000006158/vitkovicky-mestsky-stadion-uspel-v-soutezi-stavba-roku-2016