Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

To nejsou léky na výrobu drog, ale vitamíny. Uvedl u výslechu jeden ze dvou výrobců pervitinu zadržených v Ostravě

Ostrava-město |

Na dvojici výrobců a distributorů pervitinu si došlápli ostravští Kriminalisté. Oba už sedí ve vazbě a čekají na svůj trest. Drogy měli vyrábět na dvou místech v Ostravě a následně 1 gram prodávat za 1000 korun nebo měnit za jídlo a cigarety. Jednomu hrozí až 10 let vězení, druhému až pětiletý trest.

divácké záběry

Klidná lokalita v Ostravě-Porubě. Právě sem si přišla po zuby ozbrojená kriminálka pro jednoho z dvojice výrobců pervitinu. Nikdo nedokázal uvěřit, že právě v domě, kde žije v poklidu několik rodin se vaří drogy.

svědek: "Ráno přijelo před dům několik policejních aut, vyskákali z nich po zuby ozbrojení policisté s neprůstřelnými vestami, jeden z nich měl i beranidlo a vstoupili do domu. Za nimi pak šla kriminálka. Vůbec jsme nechápali, co se u nás děje a proč tady jsou."

Později policie vyvedla z domu muže v poutech. Šlo o jednoho z dvojice, která měla na několika místech v Ostravě vyrábět a prodávat drogy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za použití podomácku sestrojeného laboratorního zařízení a k tomu potřebných chemikálií a farmaceutických přípravků měli vyrábět dosud nezjištěné množství metamfetaminu tzv. pervitinu. Z části ji měli užívat jak pro svoji potřebu, tak prodávat jiným uživatelům návykových látek."

Policisté během akce provedli dvě domovní prohlídky, při kterých zajistili váhy, prázdné uzavíratelné sáčky, různé chemikálie i léky sloužící právě k výrobě pervitinu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve výslechu měl jeden z mužů uvést, že léky, které byly při domovní prohlídce zajištěny, měly být vitamíny."

Jeden z dvojice měl pervitin prodávat už od roku 2015 a uživatelé mu platili buď 1000 korun za 1 gram nebo mu nosili jídlo a cigarety. Teď mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Druhý z důvodně obviněných mužů byl za obdobný skutek již odsouzen a potrestán, přesto měl drogu vyrábět i distribuovat nejméně od března 2020 do současnosti. Nyní mu hrozí trest odnětí od dvou do deseti let."

Policie už dvojici mužů ročníku 1972 obvinila z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ani jeden z nich se nepřiznal, ale soud je poslal do vazby, kde si počkají na svůj trest.

Nahlásit chybu


K tématu

Po zásahu kriminálky hledají narkomani z Kopřivnice nového dealera pervitinu

27. července 2023 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Kriminalisté z TOXI týmu v Novém Jičíně v polovině července obvinili z drogové trestné činnosti osmačtyřicetiletého muže. Ten minimálně čtyři roky distribuoval v Kopřivnici a jeho okolí pervitin.

Novojičínský TOXI tým zadržel dalšího dealera pervitinu

4. ledna 2024 16:36 | Nový Jičín | Jiří Cileček

Kriminalisté z TOXI týmu v Novém Jičíně si připsali další úspěch. Po důkladném prověřování zadrželi a následně obvinili 35letého muže z drogové trestné činnosti. Ten přibližně dva roky distribuoval pervitin, a to nejen v Novém Jičíně, ale například i v Jeseníku nad Odrou.

Obchod s nezletilými dívkami, znásilnění a drogy, policisté ze speciální skupiny Mravnost obvinili dva lidi

17. ledna 2024 8:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství řeší aktuálně dva závažné mravnostní případy. Jejich pachatelé již byli obviněni, uvedla tisková mluvčí Soňa Štětínská. První případ se týká ženy, která čelí obvinění, že zajišťovala nezletilé dívky pro sexuální služby, za což získávala peníze. Za druhým vážným případem stojí muž, který je obviněn ze znásilnění své nezletilé přítelkyně a následného získání drogy za sexuální služby, které přítelkyně poskytla jinému muži.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. července 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

ZŠ Komenského uspořádala už druhou Zahradní slavnost. Pozvala na ni i rodiče žáků

Porubská Základní škola Komenského uspořádala Zahradní slavnost. Pozvala na ni rodiče i prarodiče dětí a do organizace zapojila vybrané žáky. Díky slunečnému počasí bylo ve venkovním areálu školy plno.

Modernizace klíčového pavilonu v MNO skončila. Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

19. června 2024 12:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

To nejsou léky na výrobu drog, ale vitamíny. Uvedl u výslechu jeden ze dvou výrobců pervitinu zadržených v Ostravě
Vydáno 13. srpna 2020 14:04, Ostrava-město, Jiří Cileček
Na dvojici výrobců a distributorů pervitinu si došlápli ostravští Kriminalisté. Oba už sedí ve vazbě a čekají na svůj trest. Drogy měli vyrábět na dvou místech v Ostravě a následně 1 gram prodávat za 1000 korun nebo měnit za jídlo a cigarety. Jednomu hrozí až 10 let vězení, druhému až pětiletý trest.

divácké záběry

Klidná lokalita v Ostravě-Porubě. Právě sem si přišla po zuby ozbrojená kriminálka pro jednoho z dvojice výrobců pervitinu. Nikdo nedokázal uvěřit, že právě v domě, kde žije v poklidu několik rodin se vaří drogy.

svědek: "Ráno přijelo před dům několik policejních aut, vyskákali z nich po zuby ozbrojení policisté s neprůstřelnými vestami, jeden z nich měl i beranidlo a vstoupili do domu. Za nimi pak šla kriminálka. Vůbec jsme nechápali, co se u nás děje a proč tady jsou."

Později policie vyvedla z domu muže v poutech. Šlo o jednoho z dvojice, která měla na několika místech v Ostravě vyrábět a prodávat drogy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za použití podomácku sestrojeného laboratorního zařízení a k tomu potřebných chemikálií a farmaceutických přípravků měli vyrábět dosud nezjištěné množství metamfetaminu tzv. pervitinu. Z části ji měli užívat jak pro svoji potřebu, tak prodávat jiným uživatelům návykových látek."

Policisté během akce provedli dvě domovní prohlídky, při kterých zajistili váhy, prázdné uzavíratelné sáčky, různé chemikálie i léky sloužící právě k výrobě pervitinu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve výslechu měl jeden z mužů uvést, že léky, které byly při domovní prohlídce zajištěny, měly být vitamíny."

Jeden z dvojice měl pervitin prodávat už od roku 2015 a uživatelé mu platili buď 1000 korun za 1 gram nebo mu nosili jídlo a cigarety. Teď mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Druhý z důvodně obviněných mužů byl za obdobný skutek již odsouzen a potrestán, přesto měl drogu vyrábět i distribuovat nejméně od března 2020 do současnosti. Nyní mu hrozí trest odnětí od dvou do deseti let."

Policie už dvojici mužů ročníku 1972 obvinila z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ani jeden z nich se nepřiznal, ale soud je poslal do vazby, kde si počkají na svůj trest.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000021447/to-nejsou-leky-na-vyrobu-drog-ale-vitaminy-uvedl-u-vyslechu-jeden-ze-dvou-vyrobcu-pervitinu-zadrzenych-v-ostrave