Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté objasnili hned 5 loupeží v Porubě. Pachatelům hrozí desetileté tresty

Ostrava-město |

I když Ostrava - Poruba patří k bezpečnějším částem města, k trestné činnosti samozřejmě dochází i tam. V průběhu letních měsíců nebývale vzrostl počet loupeží, ale policisté se na lupiče okamžitě zaměřili a dnes je už většina z nich za mřížemi.

Na konci června se brzy ráno vracel domů do Poruby mladík. Přijel z akce v centru tramvají, ve které si ho ale bohužel vyhlédl 25letý recidivista. Když muž vystoupil na vozovně, která je přes den jedním z nejrušnějších míst Poruby, vrhl se na něj. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: " V nestřeženém okamžiku zezadu měl obviněný poškozeného napadnout a domáhat se věcí, které měl u sebe. I přes odpor poškozeného muže se měl pachatel zmocnit dvou zlatých řetízků, které se mu nakonec podařilo strhnout z krku. Svým jednání způsobil škodu za více jak 15.000,- Kč."

Ostravští kriminalisté řešili v Porubě celkem 5 podobných loupeží. Díky osobní znalosti a operativní činnosti v terénu zjistili, že jde o více pachatelů a pouze dva případy spolu souvisí. Zadrženo bylo postupně 5 pachatelů. Jednu loupež totiž spáchala dvojice.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu loupež. V případě prokázání viny obviněným hrozí až 10 let vězení."

Poruba patří v rámci Ostravy k bezpečnějším lokalitám. V období pandemie se kriminalita navíc ještě snížila. 

Lucie Baránková Vilamová, starostka Poruby: "Ta křivka byla nestandardní kvůli covidu. Když jsme se dívali na tvrdá data, tak to všechno kleslo dolů o polovinu a teď jde ta křivka zase nahoru. Uvidíme, co to udělá v dlouhodobém průměru, ale ten trend kriminality v Porubě je klesající." 

Vedení městského obvodu se pravidelně schází nad problémy s kriminalitou s vedením strážníků i státní policie. Nejvíce stížností občanů se týká hluku a výtržností v nočních hodinách, což jsou většinu jen přestupky. 

Nahlásit chybu


K tématu

Muž s nožem přepadl hernu v Orlové, policistům stejně neutekl a později ho dopadli

26. května 2025 19:38 | Orlová | Jiří Cileček

Kriminalisté z Karviné objasnili loupežné přepadení z konce dubna v herně v Orlové. Osmadvacetiletý muž, který přepadení spáchal pod pohrůžkou nožem, byl zadržen a obviněn ze zvlášť závažného zločinu. Hrozí mu až deset let vězení.

Loupeže v centru Ostravy: dva případy, pět obviněných, kriminalisté zasahovali rychle

2. července 2025 13:38 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Na konci června obvinili ostravští kriminalisté pět osob ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Jednalo se o dva oddělené případy – v jednom figurovala trojice dívek, ve druhém dvojice mužů, kteří nátlakem donutili mladíka k výběru hotovosti. Policisté zasáhli včas a jednoho z pachatelů stíhají vazebně.

Nenapravitelný zloděj je znovu za mřížemi. Tentokrát stihl "udělat" 12 objektů

9. června 2025 10:58 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Nenapravitelný zloděj je znovu za mřížemi. Do svého zadržení stihl vloupání do 12 objektů v Ostravě a jeho technika vniknutí byla stejná, jako v minulosti....místo klíčů prostě používal páčidlo.


Nová cyklostezka na Vítkovsku zkracuje cestu z Březové do Lesních Albrechtic

Včera 12:03 | Bruntál | Karel Soukop

Dlouhou objízdnou cestu z Březové do Lesních Albrechtic na Vítkovsku nově zkracuje právě otevřená kvalitní stezka pro pěší i cyklisty. Stezka kromě spojení obcí a jejich obyvatel poslouží také turistům a široké veřejnosti. Cesta k vzniku nebyla jednoduchá. Musela překonat projekční i majetkové překážky. Základ její výstavby byl dán již v minulém volebním období, v roce 2023.

Lidé vybrali jméno pro novou přeshraniční lávku. Zvítězil název Sousedská

Včera 13:15 | Karviná | Anna Břenková

Nová lávka přes řeku Olši už má své jméno. Propojuje Karvinou s polskou obcí Hażlach a lidé rozhodli, že se bude jmenovat Sousedská lávka. Do hlasování se zapojily tisíce obyvatel z obou stran hranice.

V Ostravě-Jihu opravují výtluky na cestách novou metodou

Včera 9:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Havířovské Centrum volnočasových aktivit oslavilo významné jubileum

Včera 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Už patnáct let spojuje havířovské centrum volnočasových aktivit seniory, ale i další obyvatele města kteří zde nacházejí prostor pro kreativitu, pohyb, zábavu i nová přátelství. Výroční nyní všichni společně oslavili.

Strážníci chodí i do mateřských škol. Projekt nese jméno "Bezpečně pro předškoláky."

Včera 13:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Mateřské školy jsou jedním z častých cílů ostravských strážníků preventistů. Je totiž velmi důležité začít děti edukovat co nejdříve a navíc také ztrácí strach a ostych z uniforem městské policie.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

Včera 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Roční dítě se v Orlové opařilo kávou i 6 zraněných u nehod. Vrtulník měl za den 5 vzletů

6. května 2026 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročný den mají za sebou ostravští letečtí záchranáři. Zasahovali u ročního dítěte, které se opařilo kávou. Poté si je k dalšímu popálenému vyžádali zlínští kolegové. Další zásahy měli u dopravních nehod, při kterých se zranilo 6 lidí. V jednom případě nedal 80letý řidič přednost.

MS technologická akademie propojí školy s praxí, bude zázemím pro výuku robotiky, elektromobility i digitálních oborů

6. května 2026 13:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj investuje do budoucnosti vzdělávání. V Ostravě začala výstavba sídla Moravskoslezské technologické akademie, která má propojit školy s praxí a moderními technologiemi. Nové centrum nabídne zázemí pro výuku robotiky, elektromobility nebo digitálních oborů.

Umělecké Ceny Jantar jsou rozdány, cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl

6. května 2026 14:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravském KD Poklad byly slavnostně předány umělecké Ceny Jantar. Ocenění patří osobnostem spjatým s Moravskoslezským krajem. Cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl.

Preventisté MPO učili předškoláky základní pravidla dopravy. Celkem navštívili 26 školek

Včera 15:22 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava věnovala týden v dubnu nejmenším dětem. Preventisté navštívili s programem BESIP pro předškoláčky celkem 38 tříd ve 26 mateřských školách. Nechyběla mezi nimi ani porubská Školka Exilu.

Charitativní běh Křídla dětem pomohl malým pacientům FNO. Vybralo se 200 tisíc korun

Včera 14:01 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní běh Křídla dětem v Porubě opět spojil stovky lidí pro dobrou věc. Výtěžek ze startovného podpoří malé pacienty na oddělení traumatologie a chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava.

Soutěž na opravu historické sýpky pokračuje. Podobu navrhne 7 architektonických kanceláří

Včera 12:55 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Záchrana historické svinovské sýpky rychle pokračuje a zastupitelstvo města už vybralo architektonické kanceláře, které navrhnou definitivní podobu budovy a jejího okolí. Na podzim by měl být znám vítěz této soutěže.

Porubský den bezpečí představil práci složek IZS. Nejvíce lákaly dynamické ukázky

Včera 12:18 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Louku u Francouzské ulice v Porubě zaplnily složky Integrovaného záchranného systému. Uskutečnil se zde již 6. ročník oblíbeného Porubského dne bezpečí, který nabídl program pro malé i velké.

Ostrava chce ještě lépe pracovat s talenty. Zaměří se více na přípravu pedagogů

Včera 12:15 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Máme pro vás dobrou zprávu...o talentované děti je v Ostravě postaráno a péče se stále zlepšuje. Město podporuje místa specialistů přímo na školách a nyní se chce ještě více zaměřit na jejich rozvoj. Pomoci by měl Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, který pedagogy bude vzdělávat.

Zázemí klubu Parník v centru Ostravy čeká rekonstrukce

Včera 10:03 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

16. května odstartuje rekonstrukce legendárního jazzového Klubu Parník, který provozuje Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava. Zaměří se na zázemí klubu a hotova by měla být začátkem podzimu.

Policisté objasnili hned 5 loupeží v Porubě. Pachatelům hrozí desetileté tresty
Vydáno 26. srpna 2021 10:53, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
I když Ostrava - Poruba patří k bezpečnějším částem města, k trestné činnosti samozřejmě dochází i tam. V průběhu letních měsíců nebývale vzrostl počet loupeží, ale policisté se na lupiče okamžitě zaměřili a dnes je už většina z nich za mřížemi.

Na konci června se brzy ráno vracel domů do Poruby mladík. Přijel z akce v centru tramvají, ve které si ho ale bohužel vyhlédl 25letý recidivista. Když muž vystoupil na vozovně, která je přes den jedním z nejrušnějších míst Poruby, vrhl se na něj. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: " V nestřeženém okamžiku zezadu měl obviněný poškozeného napadnout a domáhat se věcí, které měl u sebe. I přes odpor poškozeného muže se měl pachatel zmocnit dvou zlatých řetízků, které se mu nakonec podařilo strhnout z krku. Svým jednání způsobil škodu za více jak 15.000,- Kč."

Ostravští kriminalisté řešili v Porubě celkem 5 podobných loupeží. Díky osobní znalosti a operativní činnosti v terénu zjistili, že jde o více pachatelů a pouze dva případy spolu souvisí. Zadrženo bylo postupně 5 pachatelů. Jednu loupež totiž spáchala dvojice.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu loupež. V případě prokázání viny obviněným hrozí až 10 let vězení."

Poruba patří v rámci Ostravy k bezpečnějším lokalitám. V období pandemie se kriminalita navíc ještě snížila. 

Lucie Baránková Vilamová, starostka Poruby: "Ta křivka byla nestandardní kvůli covidu. Když jsme se dívali na tvrdá data, tak to všechno kleslo dolů o polovinu a teď jde ta křivka zase nahoru. Uvidíme, co to udělá v dlouhodobém průměru, ale ten trend kriminality v Porubě je klesající." 

Vedení městského obvodu se pravidelně schází nad problémy s kriminalitou s vedením strážníků i státní policie. Nejvíce stížností občanů se týká hluku a výtržností v nočních hodinách, což jsou většinu jen přestupky. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000027160/policiste-objasnili-hned-5-loupezi-v-porube-pachatelum-hrozi-desetilete-tresty