Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Doubledeckery jezdí nově do Zoo a DOV z Ostravy-Poruby a Jihu

Ostrava-město |

Poslední dubnový víkend opět vyjely ostravské doubledeckery. Patrové vyhlídkové autobusy spojující dominanty města DOV a Zoo Ostrava, nově propojí na vyhlídkové lince č. 88 i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih. Linka bude provozována primárně vozy doubledecker, a to o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR. Sezónní provoz linky 88 skončí až začátkem října 2022.

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská - Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – ZOO. Autobusy jezdí v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ranní (8:12 h), ze ZOO pak po 11. hodině (11:30 h).

Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Doubledeckery se staly symbolem Ostravy. Věříme, že nová trasa přiláká další cestující a zvýší pohodlí při přepravě do turistických cílů města, jako jsou Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Naši cestující nemusí řešit parkování svého auta, čas strávený ve voze si mohou užít společně s dětmi a objevovat zajímavé nové výhledy na Ostravu z netradiční výšky."
Miroslav Svozil, náměstek ostravského primátora pro dopravu: "Věříme, že právě komfort a pohodlnou jízdu cestující ocení. Navíc si ve voze mohou nabít třeba i telefon, samozřejmostí je klimatizace. Ostravské doubledeckery zkrátka nabízí alternativu vůči osobním vozidlům na nejmodernější úrovni."
Martin Bednář, starosta Ostravy-Jih: "Jsem rád, že obyvatelé našeho stotisícového obvodu budou mít přímé, jednoduché spojení s DOV a Zoo Ostrava, navíc velmi atraktivním dopravním prostředkem. Rodiny tak mohou mimo jiné podpořit ekologickou formu dopravy tím, že nepojedou osobními auty."
Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: "Těší nás, že i letos budeme v Porubě vídat doubledeckery. Nasazení právě na tuto trasu je určitě jejich důstojným využitím a velkou přidanou hodnotou pro naše občany."

Jízdní řád linky č. 88 najdou cestující na webu DPO v sekci Pro cestující – Jízdní řády. Ke stažení je k dispozici i mapka s novou trasou.

Zájemci si mohou doubledecker pořídit i domů – v zooshopu u vstupu do zoo se prodává jeho věrná zmenšenina. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Od soboty pro rozšiřujeme nabídku komentovaných setkání dle aktuálního harmonogramu. Nově jsou do programu zařazena setkání u ar arakang (každý den) a v průchozí voliéře La Pampa, kde uvidíte hejno kondorů havranovitých, ibisů šedokřídlých a další jihoamerické druhy (v neděli)."

Komentovaná setkání v Zoo Ostrava

Každý den:

 • 9:30 hod. pandy
 • 10:00 hod. medvědi a hulmani
 • 10:30 hod. vydry
 • 11:30 hod. mandrili
 • 12:00 hod. šimpanzi
 • 13:00 hod. ary – NOVĚ 
 • začátek 13-13:30 denní péče o slony 
 • 14:30 hod. hroši 
 • 15:00 hod. velbloudi 
 • 15:00 hod. medvědi a hulmani 
 • 17:45 hod. medvědi a hulmani 

Pouze vybrané dny:

 • NEDĚLE - 11:00 hod. - obyvatelé voliéry La Pampa (kondoři, ibisi a další) - NOVĚ
 • ÚTERÝ A ČTVRTEK - 11:00 hod. - žralůčci
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Dovolujeme si upozornit, že setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno. Případné změny je možné sledovat na webu Zoo Ostrava." 

Pokud se chystáte do zoo v neděli 1. května, můžete se zapojit do pomoci ukrajinským zoologickým zahradám, které se potýkají s velkými existenčními problémy. Ochutnat můžete i tradiční boršč a samozřejmě využít některý z rozkvetlých stromů k prvomájovému políbení.

Nahlásit chybu


K tématu

Nápor návštěvníků v Zoo Ostrava způsobuje dopravní komplikace, čeká se na parkovací dům

9. května 2023 11:39 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Výstavba nového parkovacího domu výrazně omezila parkování kolem ostravské zoologické zahrady. S obdobím svátků a přicházejícího teplého počasí začíná zoo čelit velkému náporů návštěvníků. Slezská Ostrava i samotná zoo proto upozorňuje na z toho plynoucí dopravní komplikace i složité parkování.

Ostravská zoo chová vzácné druhy, jedním z nich jsou outloni

23. dubna 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava chová přes 450 druhů živočichů. Ne všechny ale mohou návštěvníci vidět. Řada z nich je chována mimo jejich zraky – v chovatelském zázemí. Některé dočasně, jiné trvale. Patří mezi ně i outloň malý, kterého získala zoo v loňském roce. Pár tohoto vzácného primáta se zde nedávno rozmnožil.

Supi bělohlaví odchovávají v Zoo Ostrava své první mládě

18. května 2023 19:12 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ve voliéře supů bělohlavých v ostravské zoo odchovává jeden z párů své první mládě. Přestože tento druh není tak citlivý na vyrušení jako třeba orlosupi bradatí nebo supi hnědí, a přestože nově sestavený pár spolu od začátku dobře harmonizoval, trvalo čtyři hnízdní sezóny, než se postupně naučil při hnízdění spolupracovat. Nakonec se ptákům nyní daří úspěšně odchovávat mládě. Byla k tomu zapotřebí i asistence chovatelů, ale je velmi pravděpodobné, že i do budoucna budou fungovat jako rodiče spolehlivě. Přirozeně odchovaná mláďata pak mohou být poskytnuta pro vypuštění do volné přírody.


Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Doubledeckery jezdí nově do Zoo a DOV z Ostravy-Poruby a Jihu
Vydáno 30. dubna 2022 14:09, Ostrava-město, Jiří Cileček
Poslední dubnový víkend opět vyjely ostravské doubledeckery. Patrové vyhlídkové autobusy spojující dominanty města DOV a Zoo Ostrava, nově propojí na vyhlídkové lince č. 88 i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih. Linka bude provozována primárně vozy doubledecker, a to o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR. Sezónní provoz linky 88 skončí až začátkem října 2022.

zdroj foto: Dopravní podnik Ostrava

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská - Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – ZOO. Autobusy jezdí v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ranní (8:12 h), ze ZOO pak po 11. hodině (11:30 h).

Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Doubledeckery se staly symbolem Ostravy. Věříme, že nová trasa přiláká další cestující a zvýší pohodlí při přepravě do turistických cílů města, jako jsou Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Naši cestující nemusí řešit parkování svého auta, čas strávený ve voze si mohou užít společně s dětmi a objevovat zajímavé nové výhledy na Ostravu z netradiční výšky."
Miroslav Svozil, náměstek ostravského primátora pro dopravu: "Věříme, že právě komfort a pohodlnou jízdu cestující ocení. Navíc si ve voze mohou nabít třeba i telefon, samozřejmostí je klimatizace. Ostravské doubledeckery zkrátka nabízí alternativu vůči osobním vozidlům na nejmodernější úrovni."
Martin Bednář, starosta Ostravy-Jih: "Jsem rád, že obyvatelé našeho stotisícového obvodu budou mít přímé, jednoduché spojení s DOV a Zoo Ostrava, navíc velmi atraktivním dopravním prostředkem. Rodiny tak mohou mimo jiné podpořit ekologickou formu dopravy tím, že nepojedou osobními auty."
Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: "Těší nás, že i letos budeme v Porubě vídat doubledeckery. Nasazení právě na tuto trasu je určitě jejich důstojným využitím a velkou přidanou hodnotou pro naše občany."

Jízdní řád linky č. 88 najdou cestující na webu DPO v sekci Pro cestující – Jízdní řády. Ke stažení je k dispozici i mapka s novou trasou.

Zájemci si mohou doubledecker pořídit i domů – v zooshopu u vstupu do zoo se prodává jeho věrná zmenšenina. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Od soboty pro rozšiřujeme nabídku komentovaných setkání dle aktuálního harmonogramu. Nově jsou do programu zařazena setkání u ar arakang (každý den) a v průchozí voliéře La Pampa, kde uvidíte hejno kondorů havranovitých, ibisů šedokřídlých a další jihoamerické druhy (v neděli)."

Komentovaná setkání v Zoo Ostrava

Každý den:

 • 9:30 hod. pandy
 • 10:00 hod. medvědi a hulmani
 • 10:30 hod. vydry
 • 11:30 hod. mandrili
 • 12:00 hod. šimpanzi
 • 13:00 hod. ary – NOVĚ 
 • začátek 13-13:30 denní péče o slony 
 • 14:30 hod. hroši 
 • 15:00 hod. velbloudi 
 • 15:00 hod. medvědi a hulmani 
 • 17:45 hod. medvědi a hulmani 

Pouze vybrané dny:

 • NEDĚLE - 11:00 hod. - obyvatelé voliéry La Pampa (kondoři, ibisi a další) - NOVĚ
 • ÚTERÝ A ČTVRTEK - 11:00 hod. - žralůčci
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Dovolujeme si upozornit, že setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno. Případné změny je možné sledovat na webu Zoo Ostrava." 

Pokud se chystáte do zoo v neděli 1. května, můžete se zapojit do pomoci ukrajinským zoologickým zahradám, které se potýkají s velkými existenčními problémy. Ochutnat můžete i tradiční boršč a samozřejmě využít některý z rozkvetlých stromů k prvomájovému políbení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000031155/doubledeckery-jezdi-nove-do-zoo-a-dov-z-ostravyporuby-a-jihu