Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Vánoce začnou už v sobotu. Strom na Masarykově náměstí je z Žermanic

Ostrava-město |

Vánoce se rychle blíží a v Ostravě začnou už v sobotu, kdy bude na Masarykově náměstí rozsvícen vánoční strom. Ten je letos opět živý a byl přivezen z Žermanic. Až do konce roku je připraven bohatý program plný koncertů a vystoupení a přichystáno bude i kluziště nebo vyhlídkové kolo.

Už tuto sobotu 26. listopadu začíná největší akce konce roku Ostravské Vánoce. O start se samozřejmě postará rozsvícení vánočního stromku v centru Ostravy na Masarykově náměstí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Rád bych také vyzdvihl novinky, které pro letošní ročník s týmem realizátorů připravujeme. Ať už je to rozšíření programu o novou Řemeslnou scénu, jež vznikne v Husově sadu, speciální kabinu pro handicapované cestující, jíž nově nabídne oblíbené Vyhlídkové kolo nebo zcela nový vánoční fotopoint, díky němuž se zhmotní povedený industriální vizuál Ostravských Vánoc.“

Vánoční strom je dar od obyvatele Žermanic a jde o smrk omorika. Po osazení je asi 11 metrů vysoký a ozdobí ho 1,5 kilometrů světelných řetězů a stovky baněk. Ozdobeny budou ale i ostatní místa.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program odstartuje vystoupení dětí z Mateřské školy Dvořákova, následovat bude Dream Show k rozsvícení vánočního stromu z dílny Cirkusu Trochu Jinak a celý večer uzavře koncert Tomáše Savky s BigBandem Národního divadla moravskoslezského."

Program je koncipován vždy po týdnech a jednotlivé dny budou mít podobný program. V úterý bude například  vaření a cimbálovka nebo ve čtvrtek zahrají zahraniční kapely. Vrcholem bude vždy neděle. 

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky: „Vždy v úterý potěšíme návštěvníky, kteří podlehli trendu vaření, připravené jsou totiž kuchařské show s doprovodem cimbálové muziky. Středy budou patřit talkshow oblíbeného Petra Kubaly, který si bude přímo na Hlavní scéně povídat například s Petrem Jablonským, Lukášem Hejlíkem nebo Markétou Hrubešovou. Čtvrteční program ozvláštní zahraniční kapely, jež nám pod názvem Barevné Vánoce doporučili a v rámci skvělé spolupráce pomohli zajistit dramaturgové festivalu Colours of Ostrava."

Ostravské Vánoce mají rozpočet 15 milionů korun, ale asi 4 miliony vydělají. Detaily programu najdou zájemci na webu ostravskevanoce.cz

Nahlásit chybu


K tématu

Vánoční strom pro Frýdek-Místek rostl 50 let u rodinného domu v Lískovci

27. listopadu 2023 16:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku už se všechno připravuje na zahájení adventního programu. Tradičně byly na obě náměstí přivezeny také vánoční stromy. Ten největší instalovali na náměstí Svobody.

Na Masarykově náměstí už svítí vánoční strom. Ostravské Vánoce začaly

25. listopadu 2023 20:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Na ostravském centrálním Masarykově náměstí se v sobotu rozsvítil vánoční strom. Letošní ročník Ostravských Vánoc, které potrvají až do 1. ledna příštího roku zahájili přímo na hlavní scéně zástupci statutárního města Ostravy, hlavního partnera akce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a biskupství ostravsko-opavského. Při slavnostním zahájení si zcela zaplněné náměstí vychutnalo show k rozsvícení vánočního stromu v podání Art Prometheus a na hlavní scéně pak vystoupil Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.

Ostravské Vánoce startují v sobotu. Program je připraven na čtyřech náměstích.

23. listopadu 2023 13:55 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vánoční svátky se rychle blíží a tak už od soboty 25. listopadu můžete nasát jejich atmosféru v centru Ostravy. Vše odstartuje na Masarykově náměstí, kde bude rozsvícen živý vánoční strom. Akce budou trvat až do začátku ledna.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Ostravskou městskou policie posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Nevidomý muž vstoupil před tramvaj v Porubě, policie hledá svědky vážné nehody

Včera 13:54 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté se zabývají vážnou dopravní nehodou, která se stala v úterý 23. července okolo 8:45 hodin v Ostravě-Porubě. Podle informací, které dosud zjistili, před tramvajovou zastávkou Telekomunikační škola vstoupil do jízdní dráhy tramvaje 48letý nevidomý muž. Podle všeho ale při sobě neměl slepeckou hůl.

Zloděj se specializoval na dodávky. Peníze z lupu projedl a profetoval

23. července 2024 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Dnes potěšíme majitele dodávek z Ostravy. Policistům se ve spolupráci z jedním z nich podařilo dopadnout zloděje, který se specializoval právě na větší vozy. Řidič muže načapal přímo na korbě auta.

51letý muž masturboval na autobusové zastávce v Ostravě, policie hledá svědky

23. července 2024 11:49 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Policisté hledají svědky nevhodného a zároveň protiprávního chování 51letého muže, který v pondělí 22. července okolo půl třetí odpoledne masturboval na veřejnosti. Incident se stal v Ostravě-Svinově, na ulici Opavská, na tamní autobusové zastávce MHD Svinovské mosty, horní zastávka.

Nová pumptracková dráha vyrostla mezi panelovými domy v Bělském lese

23. července 2024 11:16 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

V Bělském Lese vyrostlo nové pumptrackové hřiště. Nahradilo původní, hlučnou a dosluhující dráhu, která již nevyhovovala technickým požadavkům. Na své si zde přijdou skateboardisté, koloběžkáři, longboardisté, in-line bruslaři i bikeři.

Ve Vítkovicích se srazily dvě tramvaje, řidič měl mikrospánek, soupravy po nárazu vykolejily

23. července 2024 9:10 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Vítkovicích se na tamní zastávce Dolní Vítkovice srazily dvě tramvaje. Podle informací Televize Polar pravděpodobně jedna z nich nedobrzdila. Při nehodě se nikdo nezranil.

Ostravské Vánoce začnou už v sobotu. Strom na Masarykově náměstí je z Žermanic
Vydáno 23. listopadu 2022 12:23, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Vánoce se rychle blíží a v Ostravě začnou už v sobotu, kdy bude na Masarykově náměstí rozsvícen vánoční strom. Ten je letos opět živý a byl přivezen z Žermanic. Až do konce roku je připraven bohatý program plný koncertů a vystoupení a přichystáno bude i kluziště nebo vyhlídkové kolo.

Už tuto sobotu 26. listopadu začíná největší akce konce roku Ostravské Vánoce. O start se samozřejmě postará rozsvícení vánočního stromku v centru Ostravy na Masarykově náměstí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Rád bych také vyzdvihl novinky, které pro letošní ročník s týmem realizátorů připravujeme. Ať už je to rozšíření programu o novou Řemeslnou scénu, jež vznikne v Husově sadu, speciální kabinu pro handicapované cestující, jíž nově nabídne oblíbené Vyhlídkové kolo nebo zcela nový vánoční fotopoint, díky němuž se zhmotní povedený industriální vizuál Ostravských Vánoc.“

Vánoční strom je dar od obyvatele Žermanic a jde o smrk omorika. Po osazení je asi 11 metrů vysoký a ozdobí ho 1,5 kilometrů světelných řetězů a stovky baněk. Ozdobeny budou ale i ostatní místa.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program odstartuje vystoupení dětí z Mateřské školy Dvořákova, následovat bude Dream Show k rozsvícení vánočního stromu z dílny Cirkusu Trochu Jinak a celý večer uzavře koncert Tomáše Savky s BigBandem Národního divadla moravskoslezského."

Program je koncipován vždy po týdnech a jednotlivé dny budou mít podobný program. V úterý bude například  vaření a cimbálovka nebo ve čtvrtek zahrají zahraniční kapely. Vrcholem bude vždy neděle. 

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky: „Vždy v úterý potěšíme návštěvníky, kteří podlehli trendu vaření, připravené jsou totiž kuchařské show s doprovodem cimbálové muziky. Středy budou patřit talkshow oblíbeného Petra Kubaly, který si bude přímo na Hlavní scéně povídat například s Petrem Jablonským, Lukášem Hejlíkem nebo Markétou Hrubešovou. Čtvrteční program ozvláštní zahraniční kapely, jež nám pod názvem Barevné Vánoce doporučili a v rámci skvělé spolupráce pomohli zajistit dramaturgové festivalu Colours of Ostrava."

Ostravské Vánoce mají rozpočet 15 milionů korun, ale asi 4 miliony vydělají. Detaily programu najdou zájemci na webu ostravskevanoce.cz

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000034477/ostravske-vanoce-zacnou-uz-v-sobotu-strom-na-masarykove-namesti-je-z-zermanic