Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva důležité podchody prošly rekonstrukcí. Jsou bezpečnější a mnohem lépe vypadají

Ostrava-město |

Dva důležité podchody u zastávek MHD v Ostravě prošly rekonstrukcí. Obě tato místa budou díky kamerám nejen bezpečnější, ale díky vybranému řešení i mnohem atraktivnější.

Dva padesát let staré dopravní body v Ostravě-Jihu prošly rozsáhlou rekonstrukcí, která je posunula do 21. století. Jde o podchody a zastávky na Místecké ulici u Dřevoprodeje a na Plzeňské u Tylovy ulice. Obě místa získala moderní design a cestující už se tam nemusejí bát přepadení. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Významná modernizace desítky let starých veřejných prostor měla za cíl na jedné straně řešit špatný technický stav objektů, na druhé straně pak zvýšit atraktivitu prostor pro cestující městskou hromadnou dopravou. Projekt rekonstrukce u Dřevoprodeje jsme připravovali s cílem ukázat, že i běžné městské prostory mohou získat jedinečný design, za ten v tomto případě vděčíme autorům architektonického návrhu Ateliéru 38 a všem, kteří se pak technicky podíleli na jeho rozpracování a realizaci. Projekt pro rekonstrukci Tylova připravoval městský obvod, je pojatý více standardně, avšak funkčně, a s atraktivním ostravským mobiliářem. Podchody v obou lokalitách oživí v následujících měsících mural, na jehož ztvárnění jsme se domluvili s Fakultou umění Ostravské univerzity.“

U Dřevoprodeje probíhala rekonstrukce od loňského jara. Stavebníci museli například vyřešit vodu, která se v podchodu objevila při každém dešti. I na Plzeňské se začalo loni a mimo jiné nebyla nástupiště bezbariérová, což už je napraveno. 

Martin Bednář, starosta Ostravy-Jihu: „Ostrava-Jih má celkem 14 podchodů, což je nejvíce v Ostravě. Jejich údržba a opravy nás každoročně stojí nemalé peníze a jsme skutečně rádi za pomoc ze strany města. Podchod Tylova konečně získal tolik potřebnou bezbariérovost a v příštím roce bude i důstojným průchodem na Mistrovství světa v hokeji, jehož část se odehraje na území našeho obvodu."

Pro zvýšení bezpečnosti jsou obě místa výborně nasvícena a opatřena kamerovým systémem, který nepřetržitě 24 hodin denně sledují strážníci. Dohromady stála rekonstrukce asi 107 milionů korun. 

Nahlásit chybu


K tématu

Křižovatka na Opavské ulici je hotova. Zlepší plynulost i bezpečnost

1. prosince 2023 10:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dopravní situace ve Ostravě-Porubě se vrací do normálu. Byla totiž dokončena křižovatka mezi Opavskou a Studentskou ulicí, která zlepší bezpečnost i zvýší plynulost dopravy. Benefitem je nový přechod pro chodce.

Moravskoslezští policisté v dubnu hlídkovali kolem železnice

5. května 2023 20:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pokuty za přecházení přes koleje i zadržení zloděje při krádeži. Takové jsou výsledky další bezpečnostní akce, kterou soustředili moravskoslezští policisté ve druhé polovině dubna na železnici.

Ostrava podporuje otevřená školní hřiště. Nabízejí bezpečné prostředí ke sportování

21. dubna 2023 9:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava ve spolupráci s městskými obvody dlouhodobě podporuje síť otevřených školních hřišť. Ta totiž nabízí bezpečné prostředí ke sportovnímu vyžití nejen dětí a mládeže, ale i dospělých. Na provoz dohlížejí správci.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Dva důležité podchody prošly rekonstrukcí. Jsou bezpečnější a mnohem lépe vypadají
Vydáno 8. března 2023 12:40, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Dva důležité podchody u zastávek MHD v Ostravě prošly rekonstrukcí. Obě tato místa budou díky kamerám nejen bezpečnější, ale díky vybranému řešení i mnohem atraktivnější.

Dva padesát let staré dopravní body v Ostravě-Jihu prošly rozsáhlou rekonstrukcí, která je posunula do 21. století. Jde o podchody a zastávky na Místecké ulici u Dřevoprodeje a na Plzeňské u Tylovy ulice. Obě místa získala moderní design a cestující už se tam nemusejí bát přepadení. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Významná modernizace desítky let starých veřejných prostor měla za cíl na jedné straně řešit špatný technický stav objektů, na druhé straně pak zvýšit atraktivitu prostor pro cestující městskou hromadnou dopravou. Projekt rekonstrukce u Dřevoprodeje jsme připravovali s cílem ukázat, že i běžné městské prostory mohou získat jedinečný design, za ten v tomto případě vděčíme autorům architektonického návrhu Ateliéru 38 a všem, kteří se pak technicky podíleli na jeho rozpracování a realizaci. Projekt pro rekonstrukci Tylova připravoval městský obvod, je pojatý více standardně, avšak funkčně, a s atraktivním ostravským mobiliářem. Podchody v obou lokalitách oživí v následujících měsících mural, na jehož ztvárnění jsme se domluvili s Fakultou umění Ostravské univerzity.“

U Dřevoprodeje probíhala rekonstrukce od loňského jara. Stavebníci museli například vyřešit vodu, která se v podchodu objevila při každém dešti. I na Plzeňské se začalo loni a mimo jiné nebyla nástupiště bezbariérová, což už je napraveno. 

Martin Bednář, starosta Ostravy-Jihu: „Ostrava-Jih má celkem 14 podchodů, což je nejvíce v Ostravě. Jejich údržba a opravy nás každoročně stojí nemalé peníze a jsme skutečně rádi za pomoc ze strany města. Podchod Tylova konečně získal tolik potřebnou bezbariérovost a v příštím roce bude i důstojným průchodem na Mistrovství světa v hokeji, jehož část se odehraje na území našeho obvodu."

Pro zvýšení bezpečnosti jsou obě místa výborně nasvícena a opatřena kamerovým systémem, který nepřetržitě 24 hodin denně sledují strážníci. Dohromady stála rekonstrukce asi 107 milionů korun. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036094/dva-dulezite-podchody-prosly-rekonstrukci-jsou-bezpecnejsi-a-mnohem-lepe-vypadaji