Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior ve Fabii vjel při odbočování v Ostravě před projíždějící tramvaj

Ostrava-město |

V pondělí dopoledne zkomplikovala průjezd Ruskou ulicí srážka osobního auta a tramvaje. Řidič ročníku 1950 tam při odbočování vjel do cesty jedoucí tramvaji. Ta vůz smetla a z kolejiště ho pak museli vyprostit hasiči. Řidič skončil v péči zdravotníků.

zdroj videa: HZS MSK

Nehoda se stala v pondělí po 10. hodině v Ruské ulici u Ostravar Arény. Odbočující Škodu Fabii tam smetla právě projíždějící tramvaj linky číslo 2, která jela do Výškovic. Senior chtěl zřejmě odbočit z Ruské ulice na nájezd na Plzeňskou. Při tomto manévru musel přejet přes tramvajové koleje a zřejmě si nevšiml právě přijíždějící tramvaje, která vůz smetla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vozidlo řídil muž ročníku 1950, který byl po vyproštění předán do péče záchranářů. Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Přesné okolnosti dopravní nehody jsou předmětem prověřování ze strany dopravních policistů."

Na místo události vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic Ostrava-Fifejdy, Ostrava-Poruba a kolem události ve stejnou chvíli projížděla i jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Zábřehu. Společně s nimi se na zásahu podílela i Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ještě před příjezdem hasičských jednotek došlo k vytažení řidiče osobního vozu a jeho předání do péče ZZS. Cestující z tramvaje vyvázli z nehody bez zranění a jejich evakuace proběhla ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo události."

Nehoda na nějaký čas zastavila tramvajovou i silniční dopravu ve směru na Výškovice. Ruská ulice se velmi rychle ucpala auty a provoz museli řídit policisté.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a po ukončení šetření nehody ze strany Policie ČR jej, za pomoci navijáku, hasiči vyprostili z prostoru kolejiště. Poté byla jak tramvajová, tak silniční doprava opět zprovozněna."
Nahlásit chybu


K tématu

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel

16. června 2023 15:21 | Opava | Jiří Cileček

Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.

Dopravní nehoda zastavila na 45 minut v jednom směru dálnici D1 na Novojičínsku

16. června 2023 14:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kvůli nehodě dvou osobních aut byla v pátek před polednem u Pustějova na Novojičínsku uzavřena dálnice D1 ve směru na Olomouc. Při nehodě utrpěl zranění jeden člověk. Na místě zasahoval i vrtulník.

18letý řidič naboural autem do stromu na Bruntálsku, utrpěl těžká zranění

29. června 2023 11:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, hasiči a policisté spěchali ve středu večer k vážné nehodě u Rýmařova na Bruntálsku. Teprve 18letý řidič tam vylétl s autem ze silnice a naboural do stromu. Ve vážném stavu ho přepravil vrtulník do nemocnice.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

3,5 tisíce žáků ZŠ si zasportovalo na akci School games v Ostravě-Jihu

Sedm tisíc dětí, tři a půl tisíce sportovců, šestnáct zapojených základních škol, osm disciplín, tři kvalifikační dny a jedno velké finále. To jsou School games, unikátní projekt, který má za cíl zapojit co nejvíce dětí z Jihu do pohybových aktivit. Školáci mají za sebou kvalifikační kola a mohou se připravovat na červnové vyvrcholení.

V Ostravě začaly Dny Fajne rodiny. Akce potrvají do poloviny června

20. května 2024 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

V Ostravě začaly oblíbené Dny Fajne rodiny, což je spousta akcí a prorodinných aktivit napříč celým městem, kde si to své najde opravdu každý. V letošním roce se do pořádání zapojilo více než 50 nejrůznějších organizací.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Senior ve Fabii vjel při odbočování v Ostravě před projíždějící tramvaj
Vydáno 17. dubna 2023 18:40, Ostrava-město, Jiří Cileček
V pondělí dopoledne zkomplikovala průjezd Ruskou ulicí srážka osobního auta a tramvaje. Řidič ročníku 1950 tam při odbočování vjel do cesty jedoucí tramvaji. Ta vůz smetla a z kolejiště ho pak museli vyprostit hasiči. Řidič skončil v péči zdravotníků.

zdroj videa: HZS MSK

Nehoda se stala v pondělí po 10. hodině v Ruské ulici u Ostravar Arény. Odbočující Škodu Fabii tam smetla právě projíždějící tramvaj linky číslo 2, která jela do Výškovic. Senior chtěl zřejmě odbočit z Ruské ulice na nájezd na Plzeňskou. Při tomto manévru musel přejet přes tramvajové koleje a zřejmě si nevšiml právě přijíždějící tramvaje, která vůz smetla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vozidlo řídil muž ročníku 1950, který byl po vyproštění předán do péče záchranářů. Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Přesné okolnosti dopravní nehody jsou předmětem prověřování ze strany dopravních policistů."

Na místo události vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic Ostrava-Fifejdy, Ostrava-Poruba a kolem události ve stejnou chvíli projížděla i jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Zábřehu. Společně s nimi se na zásahu podílela i Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ještě před příjezdem hasičských jednotek došlo k vytažení řidiče osobního vozu a jeho předání do péče ZZS. Cestující z tramvaje vyvázli z nehody bez zranění a jejich evakuace proběhla ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo události."

Nehoda na nějaký čas zastavila tramvajovou i silniční dopravu ve směru na Výškovice. Ruská ulice se velmi rychle ucpala auty a provoz museli řídit policisté.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a po ukončení šetření nehody ze strany Policie ČR jej, za pomoci navijáku, hasiči vyprostili z prostoru kolejiště. Poté byla jak tramvajová, tak silniční doprava opět zprovozněna."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036737/senior-ve-fabii-vjel-pri-odbocovani-v-ostrave-pred-projizdejici-tramvaj