Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž si otevřel láhev vodky přímo na prodejně. Několikrát se napil a lahev vrátil do regálu

Ostrava-město |

Ke kurióznímu případu vyjížděli ostravští strážníci v polovině minulého týdne do jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. 23letý muž si tam vzal z regálu láhev vodky, opakovaně z ní upil a poté ji vrátil zpět do regálu mezi džusy. Když chtěl následně odejít z prodejny bez zaplacení, byl zadržen ochrankou.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Ve středu 12. dubna před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka strážníků do jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. Zaměstnanec ostrahy oznámil operátorovi linky 156, že těsně před zavíračkou v prodejně zadržel muže, který si otevřel láhev vodky, ze které se opakovaně napil. Nedopitou láhev pak ale zanechal na prodejně a pokusil se odejít bez zaplacení.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel a označil muže, který měl pít na prodejně alkohol, který však nezaplatil. Při kontrole totožnosti muže strážníci zjistili, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti. Při následném zjišťování totožnosti se pak dokonce onen muž pokusil vydávat za někoho jiného. Díky důkladné lustraci se mu ale strážníky obelstít nepodařilo."

Ke krádeži alkoholu na prodejně se později zjištěný 23letý muž rovněž neměl. Strážníkům celou dobu tvrdil, že v prodejně si koupil jenom žvýkačky a brambůrky. Vypití alkoholu doznal až poté, co strážníci zhlédli kamerový záznam z obchodu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Z kamerového záznamu bylo patrné, jak si onen muž nejprve „obhlíží terén“. Po krátké chvíli si z regálu vzal láhev vodky, s touto poodešel stranou a opakovaně se z ní napil. Když už měl zřejmě dost, nedopitou láhev vrátil zpět mezi regály s džusy."

Vzhledem k tomu, že muž již byl v minulosti za krádeže trestán, po jeho zadržení jej strážníci předali kolegům z Policie České republiky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Obdobné způsoby krádeže ostravští strážníci řešili již v minulosti. Asi nejznámějším případem je událost z května 2021, kdy v jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř celou láhev ostružinové vodky 46letý muž, který poté na prodejně usnul mezi regály."

Další případ se pak stal v červnu loňského roku, kdy pro změnu 44letá žena na prodejně vypila dvě lahve vodky. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž v Ostravě vlezl do kontejneru na elektroodpad. Prý mu tam spadly osobní věci

9. října 2023 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Klíče od domu a nabíječka od mobilního telefonu. To měl být údajně důvod, proč vlezl 45letý muž do kontejneru na elektroodpad v Ostravě. Strážníkům tvrdil, že mu tam spadly jeho osobní věci a proto je chtěl vytáhnout.

Muž měl u sebe cizí peněženku a snažil se vybrat peníze z bankomatu v Ostravě

1. září 2023 7:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Počátkem týdne vyjížděli ostravští strážníci k případu neúspěšného pokusu výběru peněz z bankomatu na cizí platební karty. Podezřelého chování mladého muže u bankomatu si všiml strážník obsluhující kamerový systém. Ukázalo se, že muž má u sebe cizí peněženku.

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Muž si otevřel láhev vodky přímo na prodejně. Několikrát se napil a lahev vrátil do regálu
Vydáno 18. dubna 2023 17:06, Ostrava-město, Jiří Cileček
Ke kurióznímu případu vyjížděli ostravští strážníci v polovině minulého týdne do jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. 23letý muž si tam vzal z regálu láhev vodky, opakovaně z ní upil a poté ji vrátil zpět do regálu mezi džusy. Když chtěl následně odejít z prodejny bez zaplacení, byl zadržen ochrankou.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Ve středu 12. dubna před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka strážníků do jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. Zaměstnanec ostrahy oznámil operátorovi linky 156, že těsně před zavíračkou v prodejně zadržel muže, který si otevřel láhev vodky, ze které se opakovaně napil. Nedopitou láhev pak ale zanechal na prodejně a pokusil se odejít bez zaplacení.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel a označil muže, který měl pít na prodejně alkohol, který však nezaplatil. Při kontrole totožnosti muže strážníci zjistili, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti. Při následném zjišťování totožnosti se pak dokonce onen muž pokusil vydávat za někoho jiného. Díky důkladné lustraci se mu ale strážníky obelstít nepodařilo."

Ke krádeži alkoholu na prodejně se později zjištěný 23letý muž rovněž neměl. Strážníkům celou dobu tvrdil, že v prodejně si koupil jenom žvýkačky a brambůrky. Vypití alkoholu doznal až poté, co strážníci zhlédli kamerový záznam z obchodu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Z kamerového záznamu bylo patrné, jak si onen muž nejprve „obhlíží terén“. Po krátké chvíli si z regálu vzal láhev vodky, s touto poodešel stranou a opakovaně se z ní napil. Když už měl zřejmě dost, nedopitou láhev vrátil zpět mezi regály s džusy."

Vzhledem k tomu, že muž již byl v minulosti za krádeže trestán, po jeho zadržení jej strážníci předali kolegům z Policie České republiky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Obdobné způsoby krádeže ostravští strážníci řešili již v minulosti. Asi nejznámějším případem je událost z května 2021, kdy v jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř celou láhev ostružinové vodky 46letý muž, který poté na prodejně usnul mezi regály."

Další případ se pak stal v červnu loňského roku, kdy pro změnu 44letá žena na prodejně vypila dvě lahve vodky. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036760/muz-si-otevrel-lahev-vodky-primo-na-prodejne-nekolikrat-se-napil-a-lahev-vratil-do-regalu