Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči a policisté zachránili muže z hořícího bytu v Ostravě

Ostrava-město |

V sobotu krátce po půl jedenácté dopoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili také tři kočky.

Operační středisko přijalo informaci o požáru bytu v Ostravě-Hrabové v 10:34 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, doplnění o dobrovolné hasiče z Ostravy-Hrabové. Během okamžiku na místě byly tři policejní hlídky, dvě z oddělení hlídkové služby Ostrava a jedna z obvodního oddělení Hrabůvka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté a jedna policistka započali okamžitě s evakuací osob z domu. Následně v posledním patře viděli vycházející kouř z bytu. Museli přistoupit k násilnému vstupu a za použití beranidla byt otevřeli. Za dveřmi na zemi viděli ležet muže, který byl zřejmě v bezvědomí. Na místě se také nacházeli hasiči, kteří muže z bytu vyvedli ven a předali ho zdravotníkům. Cellem bylo evakuováno sedm osob, kdy zřejmě díky společnému a včasnému zásahu policistů a hasičů, je 36letý muž mimo ohrožení života. V zahořelém bytě se také nacházely tři kočky, kterým se nic nestalo."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči již při příjezdu viděli vycházet černý dým z oken. Ihned vyběhli k bytu, kde už byli policisté, kteří v danou chvíli vyrazili dveře beranidlem. Hasiči vstoupili do bytu v dýchacích přístrojích, kde za dveřmi nalezli muže, kterému se nepodařilo před požárem utéci. Hasiči muže ihned vynesli ven, kde mu do příjezdu posádky záchranářů, poskytli předlékařskou pomoc. Díky rychlé a vynikající spolupráci hasičů a policistů, se podařilo muži zachránit život. Hasiči z bytu dále vytáhli i tři živé kočky."

K zásahu vyjel, spolu s hasiči a policisty, tým rendez-vous s lékařem a skupina rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ošetřovaly šestatřicetiletého muže, který se v prostoru požáru nalézal. Jevil známky intoxikace zplodinami hoření, byl však při vědomí a komunikoval. Prvotní vyšetření ukázalo popáleninu II. stupně v oblasti dolní končetiny a rovněž popáleninu končetiny horní. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován k další léčbě do zdravotnického zařízení a předán lékařům popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden vodní proud. Následně odvětrali všechny prostory, které byly zasažené kouřem a termokamerou provedli závěrečný průzkum, kterým vyloučili možnost skrytých ohnisek. Hasiči oheň dostali pod kontrolu během 15 minut, další 30 minut jim zabrala celková likvidace."

Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů, předběžná škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Okolnosti a příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření policistů a hasičů. S největší pravděpodobností byl vznik ohniska v posteli.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž zemřel po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce nedaleko Nového Jičína

14. října 2023 8:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pátek třináctého měl tragický konec pro 44letého muže v novojičínské části Kojetín. Po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce Svinec bohužel zemřel. Nehoda povolala do akce všechny složky integrovaného záchranného systému.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Zranění dospělých i dětí od pyrotechniky. Záchranáři v MSK se na Silvestra nezastavili

1. ledna 2024 9:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji mají na přelomu roku za 24 hodin na 400 zásahů. V prvních šesti hodinách roku 2024 museli ošetřit 116 pacientů. Ve většině případů se jednalo o různá lehká i těžká zranění spojená s odpalováním zábavní pyrotechniky. Hasiči zasahovali u čtyř desítek požárů. Policisté pak mají za prvních pět hodin nového roku na 230 výjezdů.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Hasiči a policisté zachránili muže z hořícího bytu v Ostravě
Vydáno 22. dubna 2023 14:34, Ostrava-město, Jiří Cileček
V sobotu krátce po půl jedenácté dopoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili také tři kočky.

zdroj foto: HZS MSK

Operační středisko přijalo informaci o požáru bytu v Ostravě-Hrabové v 10:34 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, doplnění o dobrovolné hasiče z Ostravy-Hrabové. Během okamžiku na místě byly tři policejní hlídky, dvě z oddělení hlídkové služby Ostrava a jedna z obvodního oddělení Hrabůvka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté a jedna policistka započali okamžitě s evakuací osob z domu. Následně v posledním patře viděli vycházející kouř z bytu. Museli přistoupit k násilnému vstupu a za použití beranidla byt otevřeli. Za dveřmi na zemi viděli ležet muže, který byl zřejmě v bezvědomí. Na místě se také nacházeli hasiči, kteří muže z bytu vyvedli ven a předali ho zdravotníkům. Cellem bylo evakuováno sedm osob, kdy zřejmě díky společnému a včasnému zásahu policistů a hasičů, je 36letý muž mimo ohrožení života. V zahořelém bytě se také nacházely tři kočky, kterým se nic nestalo."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči již při příjezdu viděli vycházet černý dým z oken. Ihned vyběhli k bytu, kde už byli policisté, kteří v danou chvíli vyrazili dveře beranidlem. Hasiči vstoupili do bytu v dýchacích přístrojích, kde za dveřmi nalezli muže, kterému se nepodařilo před požárem utéci. Hasiči muže ihned vynesli ven, kde mu do příjezdu posádky záchranářů, poskytli předlékařskou pomoc. Díky rychlé a vynikající spolupráci hasičů a policistů, se podařilo muži zachránit život. Hasiči z bytu dále vytáhli i tři živé kočky."

K zásahu vyjel, spolu s hasiči a policisty, tým rendez-vous s lékařem a skupina rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ošetřovaly šestatřicetiletého muže, který se v prostoru požáru nalézal. Jevil známky intoxikace zplodinami hoření, byl však při vědomí a komunikoval. Prvotní vyšetření ukázalo popáleninu II. stupně v oblasti dolní končetiny a rovněž popáleninu končetiny horní. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován k další léčbě do zdravotnického zařízení a předán lékařům popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden vodní proud. Následně odvětrali všechny prostory, které byly zasažené kouřem a termokamerou provedli závěrečný průzkum, kterým vyloučili možnost skrytých ohnisek. Hasiči oheň dostali pod kontrolu během 15 minut, další 30 minut jim zabrala celková likvidace."

Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů, předběžná škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Okolnosti a příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření policistů a hasičů. S největší pravděpodobností byl vznik ohniska v posteli.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036841/hasici-a%C2%A0policiste-zachranili-muze-z%C2%A0horiciho-bytu-v-ostrave