Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zranění, z toho jeden v ohrožení života, po nárazu auta do sloupu v Ostravě

Ostrava-město |

Těžká nehoda zkomplikovala provoz v sobotu brzy ráno ve Výškovické ulici v Ostravě. Auto se třemi lidmi tam vylétlo ze silnice a nabouralo do sloupu. Jednoho museli hasiči vyprostit a v ohrožení života byl převezen do nemocnice. Sanitky tam převezly i další dva lidi.

Nehoda byla ohlášena na Výškovické ulici v sobotu 4 minuty po 4. hodině ranní. Hasiči a záchranáři ze stanice Ostrava-Zábřeh byli na místě během pár minut, protože to měli doslova na dohled.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, odpojili baterii a za použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned předali přítomným záchranářům. Záchranáři si u nehody převzali i další dvě osoby, které cestovaly ve stejném vozidle."
Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: " Šestadvacetiletý muž zůstal zaklíněn a musel být vyprošťován. Při příjezdu ZZS jevil známky poruchy vědomí a jeho stav byl život ohrožující. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Po zajištění krčním límcem, uložení do podtlakové matrace a podání léků, jej záchranáři za stálé monitorace základních životních funkcí transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byli předáni další dva účastníci nehody, čtyřiadvacetiletý a osmadvacetiletý muž. Prvnímu poskytly týmy přednemocniční neodkladnou péči pro poranění dolní končetiny, druhému s poraněním hrudníku. Stav obou pacientů byl středně závažný."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči současně museli zasypat vyteklý motorový olej v úseku o délce cca 100 metrů. Na pomoc s úklidem sorbentu přijel zametací vůz."

Příčinami nehody se zabývají dopravní policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Smrtelná nehoda v Ostravě. BMW spadlo po kolizi s kamionem z mostu

4. listopadu 2023 15:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Záchranné složky zasahovaly v sobotu brzy ráno u tragické nehody v Ostravě na Mariánskohorské ulici. Vůz BMW, ve kterém seděli čtyři lidé, se dostal do kolize s nákladním autem. Po střetu následně osobní auto spadlo z mostu. Jedna osoba zemřela a další tři skončily s vážným zraněním v nemocnici. Policie nyní hledá svědky nehody.

Řidička vylétla při sjíždění z dálnice D48 ze silnice, hasiči ji museli po nehodě z auta vyprostit

1. května 2023 10:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pondělí 1. května zasahovali hasiči, záchranáři a policisté u dopravní nehody osobního auta na sjezdu z dálnice D48 v Rychalticích. Mladá řidička tam vylétla ze silnice a po desítkách metrů skončilo auto převrácené v poli. Hasiči museli řidičku vyprostit a předat do rukou záchranářů.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Tři zranění, z toho jeden v ohrožení života, po nárazu auta do sloupu v Ostravě
Vydáno 13. května 2023 9:13, Ostrava-město, Jiří Cileček
Těžká nehoda zkomplikovala provoz v sobotu brzy ráno ve Výškovické ulici v Ostravě. Auto se třemi lidmi tam vylétlo ze silnice a nabouralo do sloupu. Jednoho museli hasiči vyprostit a v ohrožení života byl převezen do nemocnice. Sanitky tam převezly i další dva lidi.

zdroj foto: HZS MSK

Nehoda byla ohlášena na Výškovické ulici v sobotu 4 minuty po 4. hodině ranní. Hasiči a záchranáři ze stanice Ostrava-Zábřeh byli na místě během pár minut, protože to měli doslova na dohled.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, odpojili baterii a za použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned předali přítomným záchranářům. Záchranáři si u nehody převzali i další dvě osoby, které cestovaly ve stejném vozidle."
Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: " Šestadvacetiletý muž zůstal zaklíněn a musel být vyprošťován. Při příjezdu ZZS jevil známky poruchy vědomí a jeho stav byl život ohrožující. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Po zajištění krčním límcem, uložení do podtlakové matrace a podání léků, jej záchranáři za stálé monitorace základních životních funkcí transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byli předáni další dva účastníci nehody, čtyřiadvacetiletý a osmadvacetiletý muž. Prvnímu poskytly týmy přednemocniční neodkladnou péči pro poranění dolní končetiny, druhému s poraněním hrudníku. Stav obou pacientů byl středně závažný."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči současně museli zasypat vyteklý motorový olej v úseku o délce cca 100 metrů. Na pomoc s úklidem sorbentu přijel zametací vůz."

Příčinami nehody se zabývají dopravní policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037185/tri-zraneni-z-toho-jeden-v-ohrozeni-zivota-po-narazu-auta-do-sloupu-v-ostrave