Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zranění, z toho jeden v ohrožení života, po nárazu auta do sloupu v Ostravě

Ostrava-město |

Těžká nehoda zkomplikovala provoz v sobotu brzy ráno ve Výškovické ulici v Ostravě. Auto se třemi lidmi tam vylétlo ze silnice a nabouralo do sloupu. Jednoho museli hasiči vyprostit a v ohrožení života byl převezen do nemocnice. Sanitky tam převezly i další dva lidi.

Nehoda byla ohlášena na Výškovické ulici v sobotu 4 minuty po 4. hodině ranní. Hasiči a záchranáři ze stanice Ostrava-Zábřeh byli na místě během pár minut, protože to měli doslova na dohled.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, odpojili baterii a za použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned předali přítomným záchranářům. Záchranáři si u nehody převzali i další dvě osoby, které cestovaly ve stejném vozidle."
Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: " Šestadvacetiletý muž zůstal zaklíněn a musel být vyprošťován. Při příjezdu ZZS jevil známky poruchy vědomí a jeho stav byl život ohrožující. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Po zajištění krčním límcem, uložení do podtlakové matrace a podání léků, jej záchranáři za stálé monitorace základních životních funkcí transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byli předáni další dva účastníci nehody, čtyřiadvacetiletý a osmadvacetiletý muž. Prvnímu poskytly týmy přednemocniční neodkladnou péči pro poranění dolní končetiny, druhému s poraněním hrudníku. Stav obou pacientů byl středně závažný."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči současně museli zasypat vyteklý motorový olej v úseku o délce cca 100 metrů. Na pomoc s úklidem sorbentu přijel zametací vůz."

Příčinami nehody se zabývají dopravní policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Smrtelná nehoda v Ostravě. BMW spadlo po kolizi s kamionem z mostu

4. listopadu 2023 15:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Záchranné složky zasahovaly v sobotu brzy ráno u tragické nehody v Ostravě na Mariánskohorské ulici. Vůz BMW, ve kterém seděli čtyři lidé, se dostal do kolize s nákladním autem. Po střetu následně osobní auto spadlo z mostu. Jedna osoba zemřela a další tři skončily s vážným zraněním v nemocnici. Policie nyní hledá svědky nehody.

Při srážce dvou aut v Ostravě se zranili čtyři lidé, z toho dvě děti

13. srpna 2023 10:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu odpoledne u srážky dvou aut v Ostravě-Kunčicích. Zranili se čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno z aut nedalo přednost při odbočování a po srážce skončilo na střeše.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Tři zranění, z toho jeden v ohrožení života, po nárazu auta do sloupu v Ostravě
Vydáno 13. května 2023 9:13, Ostrava-město, Jiří Cileček
Těžká nehoda zkomplikovala provoz v sobotu brzy ráno ve Výškovické ulici v Ostravě. Auto se třemi lidmi tam vylétlo ze silnice a nabouralo do sloupu. Jednoho museli hasiči vyprostit a v ohrožení života byl převezen do nemocnice. Sanitky tam převezly i další dva lidi.

zdroj foto: HZS MSK

Nehoda byla ohlášena na Výškovické ulici v sobotu 4 minuty po 4. hodině ranní. Hasiči a záchranáři ze stanice Ostrava-Zábřeh byli na místě během pár minut, protože to měli doslova na dohled.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, odpojili baterii a za použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned předali přítomným záchranářům. Záchranáři si u nehody převzali i další dvě osoby, které cestovaly ve stejném vozidle."
Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: " Šestadvacetiletý muž zůstal zaklíněn a musel být vyprošťován. Při příjezdu ZZS jevil známky poruchy vědomí a jeho stav byl život ohrožující. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Po zajištění krčním límcem, uložení do podtlakové matrace a podání léků, jej záchranáři za stálé monitorace základních životních funkcí transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byli předáni další dva účastníci nehody, čtyřiadvacetiletý a osmadvacetiletý muž. Prvnímu poskytly týmy přednemocniční neodkladnou péči pro poranění dolní končetiny, druhému s poraněním hrudníku. Stav obou pacientů byl středně závažný."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči současně museli zasypat vyteklý motorový olej v úseku o délce cca 100 metrů. Na pomoc s úklidem sorbentu přijel zametací vůz."

Příčinami nehody se zabývají dopravní policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037185/tri-zraneni-z-toho-jeden-v-ohrozeni-zivota-po-narazu-auta-do-sloupu-v-ostrave