Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena přepadla v Ostravě 84letou seniorku, hledá ji policie

Ostrava-město |

AKTUALIZACE: Policie již zná identitu ženy, pátrání je tedy ukončeno.

Doposud neznámá žena přepadla přímo před domem v Ostravě-Výškovicích 84letou seniorku. Snažila se jí ukrást kabelku a zlaté šperky. Naštěstí si útoku všimli pohotoví svědci, kteří seniorku zachránili a lupičku vyfotili. Ta mezitím utekla a policie teď zveřejnila její fotografii.

Incident se odehrál v pátek 5. května před půl osmou večer na ulici Řadová v Ostravě-Výškovicích.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dosud neznámá pachatelka přistoupila před domem k 84leté ženě a chtěla se násilným způsobem zmocnit jak kabelky, tak zlatých šperků, které poškozená měla na sobě. Samotným atakům se žena ubránila, avšak se pachatelce podařil odcizit z kabelky mobilní telefon. Vše se odehrálo při odemykání vstupních dveří do bytu poškozené. Ta naštěstí vyvázla se zraněním povrchového charakteru."

Seniorka může mluvit o velkém štěstí, protože si napadení všimli náhodní svědci, kteří okamžitě zasáhli. Seniorce pomohli a ženu, která ji přepadla, vyfotili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Díky okamžité reakci svědků, kteří se poblíž inkriminovaného místa pohybovali, kriminalisté získali fotografie ženy, která by svou výpovědí mohla pomoci k objasnění daného skutku. Proto se obracíme na veřejnost, která by k ženě z fotografie mohla poskytnout jakoukoli informaci a vedla by k jejímu ztotožnění, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Žádáme také samotnou ženu, aby se sama přihlásila na tísňovou linku či přímo na obvodní oddělení Ostrava-Zábřeh. Také se obracíme na další případné svědky, kteří mohli být samotnému loupežnému přepadení přítomni, aby se obrátili na linku 158. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Případ prověřují  kriminalisté z 8. oddělení obecné kriminality jako zvlášť závažný zločin loupeže a přečin porušování domovní svobody.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž se zbraní přepadl večerku v Bohumíně, hledá ho policie

17. května 2023 11:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Maskovaný muž s dlouhou střelnou zbraní přišel do večerky v Bohumíně a požadoval peníze. Prodavačka mu vydala přes 9 500 korun a lupič utekl. Nyní ho hledá policie, která žádá o pomoc i veřejnost.

Pohotový zákazník zadržel 18letého lupiče v trafice ve Frýdku-Místku

4. května 2023 13:07 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Teprve 18letý mladík přepadl s nožem v ruce trafiku ve Frýdku-Místku. Nic ale neukradl a naštěstí ani nikomu neublížil. Zrovna v době přepadení totiž přišel do trafiky pohotový zákazník, který lupiče chytil a zadržel do příjezdu policie.

Recidivista kvůli dluhům přepadl zlatnictví v Kopřivnici, chytili ho do 24 hodin

30. května 2023 9:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dluhy dohnaly 31letého recidivistu k loupežnému přepadení. S nožem v ruce přepadl zlatnictví v Kopřivnici a utekl se šperky za 420 tisíc korun. Okamžitě je prodal v Ostravě, poplatil dluhy a zbytek utratil. Kriminalisté si pro něj přišli do 24 hodin. V rejstříku trestů má přitom už 10 záznamů.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Žena přepadla v Ostravě 84letou seniorku, hledá ji policie
Vydáno 19. května 2023 13:13, Ostrava-město, Jiří Cileček
AKTUALIZACE: Policie již zná identitu ženy, pátrání je tedy ukončeno.

foto: PČR

Doposud neznámá žena přepadla přímo před domem v Ostravě-Výškovicích 84letou seniorku. Snažila se jí ukrást kabelku a zlaté šperky. Naštěstí si útoku všimli pohotoví svědci, kteří seniorku zachránili a lupičku vyfotili. Ta mezitím utekla a policie teď zveřejnila její fotografii.

Incident se odehrál v pátek 5. května před půl osmou večer na ulici Řadová v Ostravě-Výškovicích.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dosud neznámá pachatelka přistoupila před domem k 84leté ženě a chtěla se násilným způsobem zmocnit jak kabelky, tak zlatých šperků, které poškozená měla na sobě. Samotným atakům se žena ubránila, avšak se pachatelce podařil odcizit z kabelky mobilní telefon. Vše se odehrálo při odemykání vstupních dveří do bytu poškozené. Ta naštěstí vyvázla se zraněním povrchového charakteru."

Seniorka může mluvit o velkém štěstí, protože si napadení všimli náhodní svědci, kteří okamžitě zasáhli. Seniorce pomohli a ženu, která ji přepadla, vyfotili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Díky okamžité reakci svědků, kteří se poblíž inkriminovaného místa pohybovali, kriminalisté získali fotografie ženy, která by svou výpovědí mohla pomoci k objasnění daného skutku. Proto se obracíme na veřejnost, která by k ženě z fotografie mohla poskytnout jakoukoli informaci a vedla by k jejímu ztotožnění, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Žádáme také samotnou ženu, aby se sama přihlásila na tísňovou linku či přímo na obvodní oddělení Ostrava-Zábřeh. Také se obracíme na další případné svědky, kteří mohli být samotnému loupežnému přepadení přítomni, aby se obrátili na linku 158. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Případ prověřují  kriminalisté z 8. oddělení obecné kriminality jako zvlášť závažný zločin loupeže a přečin porušování domovní svobody.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037297/zena-prepadla-v-ostrave-84letou-seniorku-hleda-ji-policie