Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava najela na letní jízdní řády a začaly výluky, největší je v Nádražní ulici

Ostrava-město |

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl od 1. července letní jízdní řády. Řada tramvajových a autobusových linek bude mít navíc kvůli stavebním pracím po většinu letních prázdnin výluku. Po celou dobu platnosti letních jízdních řádů, tedy do neděle 3. září, nebudou jezdit linky číslo 6, 20, 92 a 109.

Tramvaje nebudou od 1. července až do 18. srpna jezdit na hlavní nádraží ani na konečnou Hlučínská. Důvodem je modernizace tramvajové trati na Nádražní ulici v úseku mezi křižovatkami s ulicemi 30. dubna a Valchařskou.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Jedná se o největší letošní investici DPO do infrastruktury. Cena za změnu kolejového svršku na modernější pevnou jízdní dráhu v délce téměř 600 metrů dvoukolejně, novou výhybku, vylepšené nástupní hrany zastávky Důl Jindřich a nové trolejové vedení na nových stožárech vyjde na téměř 69 milionů korun bez DPH. Část bude pravděpodobně dotována díky Operačnímu programu Doprava EU."

Tramvajové linky 1, 2, 8, 11 a 18 budou ze zastávky Karolina odkloněny na terminál Hranečník. Mezi zastávkami Karolina a Hlavní nádraží bude jezdit náhradní autobusová doprava. V úseku mezi zastávkami Muglinovská a Přívoz, Hlučínská nahradí tramvaje souběžně jedoucí autobusové linky.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Práce vyžadují přesun zhruba 30 vozů z vozovny v centru města do Poruby. To pro nás znamená i přesun týmů lidí, kteří se o vozy starají. Logistiku ale máme zvládnutou a těší nás, že můžeme Ostravanům zrealizovat další moderní trať. Cestujícím přinese dlouhodobě klidnější jízdu v tramvaji a zvýšení bezpečnosti na zastávce Důl JindřichPrvní prázdninový týden budou probíhat přípravné práce. Zhotovitel stavby počítá s tím, že s ohledem na blízkost okolních domů, nebude moci provádět hlučné práce ve dnech pracovního klidu."

Tramvaje číslo 3 budou ve směru ze Zábřehu jezdit ze zastávky Vítkovice, Mírové náměstí odklonem přes Dolní Vítkovice až na zastávku Don Bosco, z níž budou pokračovat jako linka číslo 12 přes Krajský úřad a Mariánské náměstí na konečnou zastávku Dubina. Linka 12 naopak ve směru z Dubiny pojede jen ke krajskému úřadu a odtud bude pokračovat jako linka číslo 3 přes Dolní Vítkovice a Mírové náměstí do Zábřehu. Linku 14 nahradí autobusy X14, které pojedou z konečné Přívoz, Hlučínská přes zastávky Sad Boženy Němcové, Nová radnice a Hranečník na konečnou Nová huť jižní brána a zpět. Podrobnosti najdou cestující na webu DPO.

Jan Dohnal, primátor města Ostravy: "V rámci plánované modernizace jsme kladli důraz i na zvýšení bezpečnosti. Na zastávce Důl Jindřich dojde k obnově nástupní hrany a doplnění výstražných světel na nástupišti, které upozorní cestující a chodce na blížící se tramvaj. Na nástupišti zůstane stávající vybavení, jako jsou přístřešky a zábradlí, které bylo uvedeno do nového standardu města před více než rokem."
Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu: "V úseku dojde také k výměně výhybky, což se pozitivně projeví v hladším průběhu jízdy vozů a snížení vibrací v okolí křižovatky. Jsem také rád, že se podařilo dohodnout na koordinaci prací a s obnovou stožárů vymění město v modernizovaném úseku i veřejné osvětlení."

Kvůli stavbě kruhového objezdu v Ludgeřovicích na Opavsku se od soboty až do 3. září změní trasy autobusů číslo 56, 67, 68 a 52. Linka 56 v úseku mezi zastávkami Přívoz, Hlučínská a Ludgeřovice, Nádražní pojede v obou směrech odklonem a nebude jezdit na zastávky v úseku Petřkovice, kaple - Ludgeřovice, kostel. Linka 67 nebude jezdit na zastávku Ludgeřovice, Nádražní. Linka 68 bude jezdit jen po zastávku Ludgeřovice, Motel Taxi a nepojede na zastávky v úseku Ludgeřovice, hřiště - Šilheřovice, Paseky. Vybrané spoje linky 52 naopak jako náhrada pojedou až na zastávku Markvartovice, Hříbovec.

Linka 34 bude do 3. září kvůli opravě mostu přes potok Jasénka jezdit jen po zastávku Hlučín, Bobrovníky a nepojede na zastávky v úseku Hlučín, Malánky - Hlučín, autobusové nádraží. Na zastávku Hlučín, Rovniny budou jako částečná náhrada zajíždět vybrané spoje linky 56.

Nahlásit chybu


K tématu

Dopravní podnik vyměnil koleje a osvětlil tramvajový podjezd v Ostravě-Jihu

31. března 2024 16:26 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Od 1. dubna se opět zprovozní průjezd podjezdem na tramvajové trati na ulici Dr. Martínka v Ostravě-Jihu, kde probíhala v uplynulých čtrnácti dnech výluka. Dopravní podnik Ostrava (DPO) podjezd, tzv. „minimetro“ osvětlil, což umožní tramvajím projíždět tímto místem vyšší rychlostí. Pracovníci v místě také vyměnili nevyhovující pražce a ojeté kolejnice.

Nápor návštěvníků v Zoo Ostrava způsobuje dopravní komplikace, čeká se na parkovací dům

9. května 2023 11:39 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Výstavba nového parkovacího domu výrazně omezila parkování kolem ostravské zoologické zahrady. S obdobím svátků a přicházejícího teplého počasí začíná zoo čelit velkému náporů návštěvníků. Slezská Ostrava i samotná zoo proto upozorňuje na z toho plynoucí dopravní komplikace i složité parkování.

Revizoři při nočních kontrolách v ostravské MHD rozdali desítky pokut

22. dubna 2023 20:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

1 422 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 91 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy a revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) za účasti strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 21. dubna na sobotu 22. dubna 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a v centru Ostravy.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Dnes 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

Včera 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Ostrava najela na letní jízdní řády a začaly výluky, největší je v Nádražní ulici
Vydáno 1. července 2023 0:00, Ostrava-město, Jiří Cileček
Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl od 1. července letní jízdní řády. Řada tramvajových a autobusových linek bude mít navíc kvůli stavebním pracím po většinu letních prázdnin výluku. Po celou dobu platnosti letních jízdních řádů, tedy do neděle 3. září, nebudou jezdit linky číslo 6, 20, 92 a 109.

zdroj foto: Dopravní podnik Ostrava

Tramvaje nebudou od 1. července až do 18. srpna jezdit na hlavní nádraží ani na konečnou Hlučínská. Důvodem je modernizace tramvajové trati na Nádražní ulici v úseku mezi křižovatkami s ulicemi 30. dubna a Valchařskou.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Jedná se o největší letošní investici DPO do infrastruktury. Cena za změnu kolejového svršku na modernější pevnou jízdní dráhu v délce téměř 600 metrů dvoukolejně, novou výhybku, vylepšené nástupní hrany zastávky Důl Jindřich a nové trolejové vedení na nových stožárech vyjde na téměř 69 milionů korun bez DPH. Část bude pravděpodobně dotována díky Operačnímu programu Doprava EU."

Tramvajové linky 1, 2, 8, 11 a 18 budou ze zastávky Karolina odkloněny na terminál Hranečník. Mezi zastávkami Karolina a Hlavní nádraží bude jezdit náhradní autobusová doprava. V úseku mezi zastávkami Muglinovská a Přívoz, Hlučínská nahradí tramvaje souběžně jedoucí autobusové linky.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Práce vyžadují přesun zhruba 30 vozů z vozovny v centru města do Poruby. To pro nás znamená i přesun týmů lidí, kteří se o vozy starají. Logistiku ale máme zvládnutou a těší nás, že můžeme Ostravanům zrealizovat další moderní trať. Cestujícím přinese dlouhodobě klidnější jízdu v tramvaji a zvýšení bezpečnosti na zastávce Důl JindřichPrvní prázdninový týden budou probíhat přípravné práce. Zhotovitel stavby počítá s tím, že s ohledem na blízkost okolních domů, nebude moci provádět hlučné práce ve dnech pracovního klidu."

Tramvaje číslo 3 budou ve směru ze Zábřehu jezdit ze zastávky Vítkovice, Mírové náměstí odklonem přes Dolní Vítkovice až na zastávku Don Bosco, z níž budou pokračovat jako linka číslo 12 přes Krajský úřad a Mariánské náměstí na konečnou zastávku Dubina. Linka 12 naopak ve směru z Dubiny pojede jen ke krajskému úřadu a odtud bude pokračovat jako linka číslo 3 přes Dolní Vítkovice a Mírové náměstí do Zábřehu. Linku 14 nahradí autobusy X14, které pojedou z konečné Přívoz, Hlučínská přes zastávky Sad Boženy Němcové, Nová radnice a Hranečník na konečnou Nová huť jižní brána a zpět. Podrobnosti najdou cestující na webu DPO.

Jan Dohnal, primátor města Ostravy: "V rámci plánované modernizace jsme kladli důraz i na zvýšení bezpečnosti. Na zastávce Důl Jindřich dojde k obnově nástupní hrany a doplnění výstražných světel na nástupišti, které upozorní cestující a chodce na blížící se tramvaj. Na nástupišti zůstane stávající vybavení, jako jsou přístřešky a zábradlí, které bylo uvedeno do nového standardu města před více než rokem."
Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu: "V úseku dojde také k výměně výhybky, což se pozitivně projeví v hladším průběhu jízdy vozů a snížení vibrací v okolí křižovatky. Jsem také rád, že se podařilo dohodnout na koordinaci prací a s obnovou stožárů vymění město v modernizovaném úseku i veřejné osvětlení."

Kvůli stavbě kruhového objezdu v Ludgeřovicích na Opavsku se od soboty až do 3. září změní trasy autobusů číslo 56, 67, 68 a 52. Linka 56 v úseku mezi zastávkami Přívoz, Hlučínská a Ludgeřovice, Nádražní pojede v obou směrech odklonem a nebude jezdit na zastávky v úseku Petřkovice, kaple - Ludgeřovice, kostel. Linka 67 nebude jezdit na zastávku Ludgeřovice, Nádražní. Linka 68 bude jezdit jen po zastávku Ludgeřovice, Motel Taxi a nepojede na zastávky v úseku Ludgeřovice, hřiště - Šilheřovice, Paseky. Vybrané spoje linky 52 naopak jako náhrada pojedou až na zastávku Markvartovice, Hříbovec.

Linka 34 bude do 3. září kvůli opravě mostu přes potok Jasénka jezdit jen po zastávku Hlučín, Bobrovníky a nepojede na zastávky v úseku Hlučín, Malánky - Hlučín, autobusové nádraží. Na zastávku Hlučín, Rovniny budou jako částečná náhrada zajíždět vybrané spoje linky 56.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000038014/ostrava-najela-na-letni-jizdni-rady-a-zacaly-vyluky-nejvetsi-je-v-nadrazni-ulici