Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté odhalili do roka a do dne pachatele vloupání do mléčného baru v Ostravě

Ostrava-město |

Před spravedlností stejně neunikl. Téměř do roka a do dne kriminalisté z Ostravy-Hrabůvky obvinili 37letého muže podezřelého z trestného činu krádeže. Toho usvědčily zajištěné a vyhodnocené stopy.

Policisté minulý rok přijali oznámení o vloupání do kanceláří mléčného baru v Ostravě. Neznámý pachatel do vnitřních prostor vnikl přes okno a odcizil vše, co mělo hodnotu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Mezi odcizené věci patřil například drahý alkohol, stravenky, mobilní telefon, klíče od vozidla včetně technického průkazu, ale také trezor s penězi. Celková škoda jednáním pachatele byla vyčíslena téměř ke sto tisícům korun. Po přijatém oznámení se na místo dostavili policisté a vše řádně zadokumentovali."

Kriminalistický technik zajistil řadu stop biologických, trasologických, ale také daktyloskopických. Policisté shromažďovali důkazní materiály, aby pachatele ztotožnili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I přesto, že samotný objekt nedisponoval kamerovým vybavením, policisté měli v hledáčku jednu podezřelou osobu, kterou byl právě tehdy 36letý muž. Ten s policisty nespolupracoval a k vloupání do objektu se nedoznal."

Vzhledem k tomu, že kriminalisté tehdy neměli usvědčující důkazy, muže neobvinili. Mezitím už řádně zajištěné stopy zkoumali a vyhodnocovali kriminalisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz ve Frýdku-Místku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zlom v případu nastal, když se odborným zkoumáním ze zajištěných stop podařilo stanovit profil DNA jedné osoby, při jehož porovnání s údaji v Národní databázi DNA byla posléze nalezena shoda právě s námi podezřelým mužem, který se původně k jednání nedoznal."

Kriminalisté začali po muži pátrat, kdy zjistili, že je v současné době umístěn ve výkonu trestu za předchozí trestnou činnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 3. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil muže z přečinu krádež, za což mu hrozí až 5 let vězení. Důkazy tentokrát byly neprůstřelné a obviněný se ke svému jednání plně doznal."
Nahlásit chybu


K tématu

Muž se vloupal do firmy ve Frýdku-Místku. Policisty k němu dovedly stopy ve sněhu

26. ledna 2024 16:53 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Další případ vloupání, ve kterém policistům pomohly stopy ve sněhu. Podobně jako vystopovali zloděje vykradené skříňky ve vlaku, tak našli muže, který se vloupal do areálu firmy ve Frýdku-Místku. A opět se ukázalo, že je to známý recidivista. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli napříč Moravskoslezským krajem

31. května 2023 17:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli na co přišli. Dva muži a jedna žena řádili od Třince, přes Frýdek-Místek a Ostravu, až po Opavu. Za použití násilí se dostávali do různých objektů a garáží. Tam kradli alkohol, elektrokola a další vybavení. V jednom případě dokonce i zahradní traktor.

Zloděj se vloupal v noci oknem do podniku v Ostravě

29. srpna 2023 18:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policie pátrá po zloději, který kradl na konci června v jednom z ostravských podniků. Vloupal se tam v noci oknem a sebral peníze, doklady i platební kartu. Policie nyní zveřejnila video z krádeže.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Kriminalisté odhalili do roka a do dne pachatele vloupání do mléčného baru v Ostravě
Vydáno 18. července 2023 22:51, Ostrava-město, Jiří Cileček
Před spravedlností stejně neunikl. Téměř do roka a do dne kriminalisté z Ostravy-Hrabůvky obvinili 37letého muže podezřelého z trestného činu krádeže. Toho usvědčily zajištěné a vyhodnocené stopy.

zdroj foto: Policie ČR

Policisté minulý rok přijali oznámení o vloupání do kanceláří mléčného baru v Ostravě. Neznámý pachatel do vnitřních prostor vnikl přes okno a odcizil vše, co mělo hodnotu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Mezi odcizené věci patřil například drahý alkohol, stravenky, mobilní telefon, klíče od vozidla včetně technického průkazu, ale také trezor s penězi. Celková škoda jednáním pachatele byla vyčíslena téměř ke sto tisícům korun. Po přijatém oznámení se na místo dostavili policisté a vše řádně zadokumentovali."

Kriminalistický technik zajistil řadu stop biologických, trasologických, ale také daktyloskopických. Policisté shromažďovali důkazní materiály, aby pachatele ztotožnili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I přesto, že samotný objekt nedisponoval kamerovým vybavením, policisté měli v hledáčku jednu podezřelou osobu, kterou byl právě tehdy 36letý muž. Ten s policisty nespolupracoval a k vloupání do objektu se nedoznal."

Vzhledem k tomu, že kriminalisté tehdy neměli usvědčující důkazy, muže neobvinili. Mezitím už řádně zajištěné stopy zkoumali a vyhodnocovali kriminalisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz ve Frýdku-Místku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zlom v případu nastal, když se odborným zkoumáním ze zajištěných stop podařilo stanovit profil DNA jedné osoby, při jehož porovnání s údaji v Národní databázi DNA byla posléze nalezena shoda právě s námi podezřelým mužem, který se původně k jednání nedoznal."

Kriminalisté začali po muži pátrat, kdy zjistili, že je v současné době umístěn ve výkonu trestu za předchozí trestnou činnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 3. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil muže z přečinu krádež, za což mu hrozí až 5 let vězení. Důkazy tentokrát byly neprůstřelné a obviněný se ke svému jednání plně doznal."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000038287/kriminaliste-odhalili-do-roka-a-do-dne-pachatele-vloupani-do-mlecneho-baru-v-ostrave